Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak ebben a szezonban ilyen...

Csak ebben a szezonban ilyen makacsok a betegségek vagy a mi immunrendszerünkkel van a baj?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy tavaly meg azelőtt sok évig max. 1x 2x voltunk betegek, de most ősz óta egyikből esünk a másikba. Lányom szept-ben kezdte az ovit, gondolom ő hozza haza, pedig előtte sosem volt beteg.

Akiknek már nagyobb óvodásuk van, nem betegesebbek idén, mint mondjuk tavaly?


2011. febr. 1. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. na szintén csatlakozom, ezelőtt az ősz-tél előtt 2-3 évig!nem voltam beteg egyszer se. Most ősz óta felváltva vagyunk betegek a gyerekeimmel, pedig vitamint szedünk túl vagyunk több bronchovawom kúrán most homeopátiázunk és mégis....

A fiam ovis dehát már tavaly is az volt, én nem tudom mi van most a levegőben.

2011. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, nekem tavaly kezdte az ovit, sokkal betegesebb volt, szinte folyamatosan volt valami. Idén most volt beteg egy hete először.

Sőt a kicsi születésétől fogva beteg volt szeptembertől májusig sőt tavaly júliusig (mert nem működik az immunrendszere) minden évben, és idén lekopogom, most először még nem volt beteg, nem köhög, nincs baja. A múlt héten volt 2 napig lázas, akkor valami felsőlégúti vírusfertőzése volt, de se az orra nem folyt, se nem köhögött- úgyhogy az sem okozott gondot. És jó, jobbak az immuneredmények, de még mindig azon a határon vannak, hogy nem kell pótolni az immunsejeteket, egyébként alacsony még mindig.

2011. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

nekünk sem volt még ilyen őszünk-telünk:(!

Ovis tesó alig volt előtte beteg,a bölcsit szeptemberben kezdte a pici,azóta minden bajunk kijött(hörghurut,tüdőgyulladás,vírusos láz,hányás-hasmenés,tüszős mandula gyulladás,most a nagy tesónak bárányhimlő,amit a pici is elfog kapni).

Az ovis kiscsoport elején volt kicsit betegesebb,azóta semmi,a bölcsiből annyi mindent haza hoz a kicsi,hogy nem győzünk az orvoshoz menni:(!

2011. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, nálunk is elég rossz a helyzet!

4,5 éve vagyok itthon, dec-ig talán 2x voltam beteg, azóta viszont folyamatosan. Kezdődött egy makacs, 2 hétig tartó náthával, majd most már 1 hónapja folyamatosan köhögök, hörgőgyulladásom van, antibiotikumot kellett szednem, pedig azt talán gyerekkoromban kaptam utoljára.

Ja és péntek éjjel rajtam is kijött a hányós-hasmenéses vírus, a szombatot ágyban és a wc-n töltöttem, tök jó volt... És most megint náthás vagyok, éjjel alig kaptam levegőt.

A nagyobbik fiam viszont a novembert és a januárt teljesen végig tudta járni az oviban, ilyen még nem volt! Eddig mindig kb. 2 hetet bírt egyhuzamban, aztán 1-2 hét gyógyulás, de ez már a 3. éve a közösségben, lehet azért.

A kicsi persze meg mindent összeszed, de nem csoda, mert a cipőket fogdossa, amíg öltöztetem a nagyot :)

2011. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha most kezdte az oivt a kislányod, akkor ezzel van kapásból a gond. Mivel előtte nem volt nagyobb közösségben, egy csomó baci ellen nem tanult védekezni a szervezete. Másrészt az oviban mindig akad néhány orrfolyós, kicsit köhögős gyerek, ami szintén növeli a megbetegedések veszélyét. Ez persze nem a szülők hanyagsága, mert nekünk is mindig azt mondja a gyerekorvos is, hogy kis takony, kis köhögés nem számít, menjen a gyerek oviba.

nekünk nagyon sokat segített az immunotrofina nevű szer, 1 hónapig adtam a 3 gyereknek, azóta nem voltak betegek. Pedig előtte nálunk is mindig volt vki, aki épp benne volt vmi kórságban.

2011. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok,hogy ezt írom de megnyugodtam,hogy nem csak én vagyok ezzel így.

Ezen a télen már 3-ra vagyok olyan beteg,hogy mindent kihányok fáj kegyetlenül a torkom köhögök stb,szintúgy a 2 évesem is.Ja de nem olyan régen kaptunk hányásos hasmenéses virust.

De vhol olvastam,hogy aki otthon van(én 4 éve)vagyok itthon azoknak legyengül az immunrendszerük mivel nem találkoznak olyan sűrűn bacikkal és nem olyan ellenállóak vagy vmi ilyesmit olvastam.

Most tervezzük a 3-ik babát hát nem tudom mi lesz velem később.

2011. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ezek szerint nem csak mi betegeskedünk ennyit. Az én 2 évesem októberben kezdte a bölcsit és azóta szinte folyamatosan beteg. Egyik betegségből meggyógyul, jár néhány napot a bölcsibe, aztán megint 1-2 hét otthon. Pedig már olyan sok "csodaszert" kipróbáltunk (Béres csepp, C-vitamin, multivitamin rágótabletta, szirup, Broncho-waxom, Isoprinosine) de semmi eredmény.
2011. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!