Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom mostanában...

2 éves lányom mostanában annyira hisztis, hogy tegnap már sírva fakadtam. A betegségek is közre játszattak?

Figyelt kérdés

Rendkívül mozgékony érdeklődő gyerek, nagyon lelkes, de ha betegség közeleg akkor olyan hisztis hogy kétségbeejtő.

Mostanában elég gyakran volt beteg, a náthából még most lábal ki.

Ha rászólok valamiért, vagy van úgy hogy magától ordít mint a sakál és földhöz veri magát. Tegnap a játszótéren meg is szóltak bennünket. Azt mondta a két tökéletes, mozdulatlan gyerekre vigyázó nagymama hogy "ez csak nevelés kérdése, és amit otthon lát". Annyira rosszul esett és még ma is ezen rágódok.

A másik 2 gyerek hófehér Nike és Adidas cuccban turkálta óvatosan lapáttal a homokot, az enyém meg fetrengett benne. Ha rászóltam üvöltött, 5 perc után hazarángattam de már a bugyimon is csorgott a víz az idegtől.

Csak az én gyerekem hülye, és csak én vagyok szar anya?


2011. márc. 30. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyugi! Nincs veled semmi baj! Mi is hasonló cipőben járunk, nem vagytok egyedül ezzel a "problémával". Majd 2,5 éves lányom (középső a sorban, ez is megviseli kellőképpen) szintén beteg és teljesen "antiszociális", a játszótéren különösen. Senki még csak rá sem nézhet az ő játékaira, netán elvenni főbenjáró bűn, mert ordít, bömböl, hiszti ezerrel. A lakásban uez, csak light-osabb változatban. Nővérét még csak-csak tolerálja, de öcsit nagyon nem tudja. Szóval kitartás, bízzunk benne, hogy ez az időszak is átvészelhető valahogy!
2011. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem csak a te gyereked hülye, és nem vagy szar anya egyáltalán. :)) Nyugi! 2 éves korban jön rájuk ez az állapot, és állítólag eltart egy darabig, kitartást! Dackorszak ez a javából! Az enyém még hozzá verekszik (főleg persze minket), és csapkodja a földhöz a játékait is.

Kétségbeejtő egy korszak. Nehéz kiborulás nélkül csinálni. Az emberekkel meg ne törődj! Aki nem csinálta ezt végig, annak fingja nincsen róla, hogy mi ez.

2011. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ma már ezért ki sem vittem a játszóra...a szívem szakad meg, de elegem van a szuperanyukákból és szupernagyikból a szuperkölykükkel együtt. :(


Teljesen kész vagyok idegileg, hogy az eddig jól viselkedő, kedves okos kislányom átváltott hisztizsákká. Tegnap elmentünk sétálni és vagy 20 alkalommal vágta magát a földhöz visítva mint akit nyúznak. S legalább 2 alkalommal ugrott ki a kocsik elé az útra.


A legrosszabb, hogy volt egy öreglány aki odament hozzá (pár lépést elmentem, hogy jön vagy marad)simán megfogta a kezét és már ment is el vele az ellenkező irányba! Ha nem futok utánuk simán elvitte volna a gyerekem, és persze hallottam, hogy osztja a kicsinek az észt, hogy milyen szar és utálatos anya vagyok. Meg hogy az ilyen rib@nc minek is szül egyáltalán.


Ma ébredés után a reggeli puszi elmaradt és mikor mondtam neki, hogy szeretem simán közölte velem, hogy : nem, utájjak. S próbált megrúgni. Egyedüli és tervezett gyerek.


Hát két órán keresztül bőgtem...1 éves és 9 hónapos. Mit lehet tenni? Nem zárhatom be, jó idő van. Viszont már eljárni sincs kedvem sem türelmem vele sehova. Mindenütt feltűnést csinál és mindenki nekem szól be...az apjával együtt :( Mert szerinte én csak itthon hizlalom a pi..ám és őrzöm a gyereket ahelyett, hogy megnevelném. :(

2011. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lányom csak másfél múlt és ugyanezt csinálja. Múltkor az egész lakótelepet végigordította anyukámnál, a betonon hasalt stb. Apja szerint éhes volt, én meg nem tudom, mert nem feltétlen függvénye. Mi is betegeskedünk
2011. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a betegség, az éhség, fáradtság közrejátszik. Akkor rosszabb a helyzet, de nem az az alapvető problémájuk. Dackorszakban vannak, talán egy év alatt elmúlik.
2011. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira édes vagy...:)

Az én lányom 2,5 és alapból ilyen, nem kell betegnek lennie.

Nem a te hibád, ez egy ilyen időszak.

Engem is kinéznek mindenhonnan vele.Múltkor a boltban bámultak minket, mint egy kétfejű borjút, láttam a borzadályt a szemükben.:DDD

Én tojok rá.Mi tudjuk, hogy milyen egy öntörvényű gyereket nevelni, aki már a pocakban is kinyilvánította az akaratát.Egészséges, okos, szép...csak most kicsit nehéz vele.

Szóval nemcsak a te gyereked "hülye".

2011. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szar anya egyáltalán, szerintem mindannyian kerülünk ilyen szituba.

Másokkal meg ne foglalkozz. Egyrészt, a gyereket sose vinném játszani márkás ruhába, hogy aztán "Nehogy összekoszold magad!". Na, kösz, így hogy játszon a gyerek? Mi rendszeresen úgy jövünk haza, mint a "cigány gyerekek", de kit érdekel?

Másrészt meg, hajlamosak elfelejteni a szülők, nagyszülők, akiknek már idősebb a gyerek, hogy náluk is volt ilyen.

Mi múlt héten a hivatalban égtünk be. Persze alig haladt a sor, gyere 26 hónapos, nem bírt magával. Rohangált, sikongatott, bekopogott az ajtókon. Aztán beszóltak, hogy ők az ilyen rossz gyereket jól megruháznák, aztán normálisan viselkedne. Azt hittem nekimegyek az illetőnek. Könyörgöm, 26 hónapos, nem tud órákig egy helyben ülni, meg ne is üljön már, mintha beteg lenne.

2011. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon Köszi a válaszokat, nehéz időszak. Tegnap este a Tesco-ban égtem mint a rongy de viszonylag hamar abbahagyta a hisztit:)

Na ma már én sem viszem ki a játszóra mert elegem van.

Kösz a biztatást jól esett Tényleg!:D

2011. márc. 31. 09:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegnapi 16:54-es vagyok. Ne törődj vele, fogalmuk sincs róla. Most jutott eszembe, hogy nekünk is beszóltak 2 hete a piacon. Pici dugványhagymákat árult a néni, nagyon helyeseket. A lányom kiváncsiságát nem szoktam nagyon korlátozni, akkor szólok rá, ha más tulajdonában kárt tenne. Leginkább csak meg akarta nézni, de ott volt egy másik kislány, tetszett neki és nekiadta.


Néni: az én gyerekem ilyet sosem csinált!


Megkérdeztem tőle, volt e másfél éves a gyereke, mert nem hiszem, hogy el tudja neki könnyen magyarázni, hogy ne fogja meg. (Attól mellesleg semmi baja nem lesz). Ez egyébként azután történt, hogy a kicsi visszatette a hagymácskát. :-S Vén szatyor... nem is veszek tőle soha semmit.


A lényeg, hogy meg kell különbözni a szükségletek miatt jelentkező hisztit és a terrorizmust (pl. Thomast akarok, ha nincs földhözvágom magam). Ez utóbbit kell ignorálni, megbeszélni, nem szabad megerősíteni. Nem egyszerű.


Kitartást, nem vagy egyedül!!! és jó anya vagy, hisz nem lehet nálad jobb, te vagy az ő anyukája.

2011. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem akarom elkiabálni, de mintha kezdene mr Hyde visszaváltozni dr Jackyl-é.

Tegnap nagyon jól elvoltunk az udvaron kettesben a kicsim is jobban élvezte a játékot és én sem szóltam rá minden percben. A barátnőmmel meg is beszéltük, hogy nem foguk ide kimenni többé, hanem egyszer hozzájuk egyszer hozzánk jövünk illetve másik játszótérre.

Még egyszer nagyon köszi lányok Pusy nektek!

2011. ápr. 1. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!