Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül elalvás és visszaalvás?

Egyedül elalvás és visszaalvás?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam hogyan lehetne egyedül elalvásra megtanítani? Egyáltalán meg kell erre tanítani, vagy majd kialakul?

Kipróbáltam az "otthagyom és hagyom ordítani" módszereket, korán fekszik mert nem alszik már délben, este 8 már a nagyon max határ az alvásra. Egyébként az, hogy em alszik délben annak a következménye, hogy megpróbáltam az egyedül alvás dolgot: leültem mellé egy székre, megmondtam aki álmos, az becsukja a szemét és tényleg hamar el fog aludni. Ez bejött párszor, elején kis hisztivel, de felfogta hogy ott ülök, de hisztizik se bújok be mellé, sőt kimegyek a szobából. Aztán elkezdett későn kelni reggel, tök kipihent volt és nem túl álmos a délbeni alváskor. (később nem vagyok hajlnadó fektetni, mert ha 4kor ébred fel még éjfélkor se alszik, ellenben délután egész végig nyűgös) Az első ilyen nem-álmos napon mikor mondtam hogy csukd be a kis szemed és aludj, azt mondta, menjek ki a szobából, alszik egyedül. Otthagytam, kb 10 perc múlva benéztem és vidáman nézegeti a plafont, betakarózva pihenget. Azóta ez van, későn kel, korán fekszik, délben megy pihenni egyedül.

De este nem jön be hogy csukd be a szemed és aludj egyedül, mert ordít hogy bújjunk hozzá, nem is tudjuk mikor alszik el esetleg mert nem látjuk, volt hogy csendben maradt, de 2 és fél órán át NEM aludt el. Apa szokta altatni, mostmár feladtuk az egyedül alvás-projektet legalábbis egyelőre. Befekszik mellé és 5 percig bújik apához, és alszik is. Éjszaka egyszer felébred, mindig azonos időpontban és apa megint bemegy hozzá, újabb 5 perc simi és visszaalszik, de magától nem. Saját szobája és ágya van, nem megy be neki hang vagy fény.

Na? Lehet őt szoktatni, vagy majd kialakul?


2011. febr. 3. 08:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Kisfiam magától alszik el. Teljesen magától alakította így. 3 napja csinálja így. Szopizik, puszi és kijövök a szobából. Eddig ezt nem tehettem meg,mert rögtön elkezdett sírni ha kijöttem. De mindég próbálkoztam.De szerintem nincs ezzel baj, ha altatni kell. Ismerős kislánya 8 éves, de a mai napig úgy alszik el, hogy fogja az anyukája kezét.
2011. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bepróbálkoznék azért egy olyannal, hogy mikor elmentek este lefeküdni, mondod neki, hogy jövök mindjárt, próbálj meg elaludni addig, mert még el kell mosogatnom, vagy pisilnem kell menni, de jövök vissza és melléd bújok. Az első héten visszamész mindig és bebújsz mellé, a második héten egyre húzod az időt és mikor már szólongat csak akkor mész vissza, a harmadik héten pedig húzod az időt, húzod az időt és a végén bele fog aludni. Sírni egyetlen egy percig se hagyd, azért elég okos már ő ahhoz, hogy tudja mire megy ki a játék. A déli csendes pihenőnél azt csinál a gyerek, amit akar, Te lefekteted időben, a lényeg, hogy az ágyában maradjon, ha nem álmos akkor nézi a falat, ki nem jöhet az ágyából az alvásidő (kb. 1 óra), egy idő után belealszik hamar, ha nem alszik el egy órán belül akkor tényleg nem fáradt, a késői altatástól pedig tényleg tartózkodni kell, mert akkor estére nem fog kifáradni.
2011. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!