Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam fél éjszaka,...

2 éves kisfiam fél éjszaka, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Rendesen elalszik, de kicsit később felébred, hogy fél, mert az ágya mellett a "lyukban" ott a harapós bácsi vagy valami más. Ilyenkor persze kiveszem, megnyugtatom, mondom, hogy nem létezik, nincs is harapós bácsi, nem kell félni, de már nem akar visszaaludni a saját ágyában, köztünk akar aludni. Néha megengedtük, de nem jó így senkinek sem. Alig férünk el, mert én terhes vagyok és egész éjjel mocorgok, de sírni sem akarjuk hagyni.Hogy lehet elmagyarázni ezeket a dolgokat egy 2 évesnek?
2011. febr. 5. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, nem lehet neki elmagyarázni. számára ez valós félelem. ha nem a harapós bácsitól félne (amúgy honnan vette ezt?), akkor a sötéttől vagy akármitől. hiába mondod neki, hogy nem kell félni, meg nincs ott semmi, ő fél mert számára ott van. sajnos ilyenkor tűrni kell a kényelmetlenséget. ez egy ilyen korszak.
2011. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi. fogalmam sincs honnan vette a harapós bácsit, csak úgy sajnálom szegénykémet
2011. febr. 5. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Üvegmatrica festékkel angyalkákat csináltam a szoba ablakára és ez megvédi őket az éjszaka minden "rossztól". Van éjszakai fényünk is, az is angyalkás. De más figurát is ki lehet találni neki. Egyik rokon gyerekre pl az álommmanó vigyáz. Egyébként szerintem a féltékenység lehet az oka, amit a pocaklakód iránt érez. A lányomat amikor ilyen korszaka volt minden reggel megjutalmaztam, amikor a saját ágyában töltötte az éjszakát. Ha több napot is sikerül így eltölteni, akkor akár egy nagyobb ajándékot is kaphat és az mindig emlékeztetni fogja, hogy miért kapta.

Azt tényleg nem tudod megmagyarázni, hogy nincs harapós bácsi. Esetleg zárjátok be este együtt a bejárati ajtót és mond meg hogy így nem tud bejönni senki.

2011. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket ki fogom próbálni
2011. febr. 5. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!