Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csajok, olyan sz@r érzés. Aki...

Csajok, olyan sz@r érzés. Aki volt hasonló helyzetben öntene belém lelket?

Figyelt kérdés
Van egy két és fél éves kislányom.Ugy terveztük,hogy három éves koráig itthon maradok vele,de hirtelen közbejött egy nagyon jó munka,négy órában,helyben.Ma kezdtem.Addig a kislányom a nagyszüleivel van,mert apa is dolgozik.Olyan rossz érzés,főleg azért,mert tegnapelőtt lebetegetdett,de nekem ma kezdenem kellett.Szegény nagyon beteg,iszonyúan le van a váladék neki tapadva,köhög nagyon,lázas,náthás.Kihivtam hozzá az orvost.De nem vetethetem fel magam vele táppénzre már az első nap,ugyhogy ma is voltam,de nem tudták beadni neki a lázcsillapitot,igy hazaküldött a főnök,hogy jöjjek haza,adjam be neki,azt menjek vissza,szóval vagyon rendesek.Ha ezt az állást elszalasztom,utána ki tudja,hogy hol,és milyent találok.Ez két percre van a házunktól,nagyon jó munka,irodai,és tényleg mindenben támogatnak a főnökék,és csak négy óra.De a legszomorúbb,hogy mikor felhivtak,hogy elvállalom-e,hallotta a kislányom,és egész nap sirt,hogy ne menjek doglozni,és mivel beteg,ma nem volt szivem megsiratni mikor elmentem,ezért nem mondtam meg neki hogy dolgozni megyek,hanem azt mondtam,hogy megyek boltba nyalókáért neki.Hazafelé beugrottam neki nyalókáért,és olyan boldog volt mikor hazaértem.Ti mit tennétek ebben a helyzetben?
2011. febr. 7. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
4 óra nem a világ vége szerencsére, egy idő után megszokja a picike, hogy ennyi ideig nem vagy otthon, és így neked könnyebb is lesz, mikor oviba megy. szerintem 1-2 hétig lesz ez az állapot, hogy így fogtok egymásnak hiányozni. az kár, hogy most betegedett le, de a nagyszülők biztosan jól ápolják:)
2011. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Ebben a mai világban senki nem engedheti meg magának, hogy csak úgy otthagyjon egy jó munkahelyet. A négy óra valóban nem sok naponta, oviban többet fog tölteni. Hay hetes volt a fiam, amikor államvizsgáztam. Azóta is folyamatosan dolgozom, meglehetősen kiszámíthatatlan időkben, leggyakrabban itthon, s nem jöhetnek be az irodába. (három négy év alatti gyerek). Kibírják. Ne add fel,minél előbbi gyógyulást neki!
2011. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Idővel meg fogja szokni.3 évesen ugyanilyen nehéz lett volna neked is/neki is.Ráadásul a nagyszülőkkel lehet,nem kell bölcsibe mennie.
2011. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Tudom, hogy nem vigasztal, de én két hét múlva 8 órában megyek vissza dolgozni + két óra az utazás. És a kisfiam még nincs 2 éves... Alig fogom látni őt és az apukáját...
2011. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Te csemetéd legalább nem a bölcsibe van. Én is megyek vissza dolgozni 16.-án, 2 évet tölti kisfiam 14.-én. Így is anyukám szoktatja be, mert én a szabikat nyáron kapom meg.Igaz csak 6 órába, de így 8-9 órát bölcsiben lesz, mert úgy járok dolgozni.
2011. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

na,akkor nem csak mi jártunk igy.Kööszönöm,hogy irtok,egy kicsit megnyugtat,hogy már is van hasonló helyzetben.Csak az a legrosszabb,hogy pont mikor ilyen nagyon beteg tűnök el mellőle,mikor eddig nem voltam tőle távol,mert mindenhova jött velem,sose hagytam senkire,és félek,hogy ugy érzi,hogy most cserben hagyom,mikor rosszul van.Félek nagyon meg ne viselje drágámat. :(

de az nyugtat,hogy csak 4 óra.ő amugy is délután szokott inkább rosszul lenni,én meg délre otthon vagyok.

2011. febr. 7. 20:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
csak annyit mondok,hogy irigyellek.bár én találnék ilyen munkát.Nekem is a szívem szakadna meg,de 4 óra nem a világ vége.és bizony 25 ezer gyes-ból nehéz sok mindent megvenni.Ha tudsz még ilyen munkát szólj nekem jóóó:)hajra fel a fejjel,és nézd őt,érte is teszed.
2011. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is csak nyugtatni tudlak. Első lányom 2 éves és 2 hónapos volt, mikor egyik napról a másikra mennem kellett dolgozni. Előbb bébiszittert kerestem, majd keservesen 2 hét múlva bevették a bölcsibe, addig nem volt hely, a bébiszitter pedig drága. Nagyon jól viselte a hirtelen változást. Apa szoktatta bölcsibe, így talán könnyebb volt. Bár egy hetet végigbőgtem. Most a második lányom még nem fogja betölteni a 2-őt, mikor visszamegyek dolgozni. Ő is bölcsis lesz. Nagyon ügyesek a gyerekek, jól reagálnak, tiszta lelkek...Hidd el, a mamáéknál pedig tutira jól érzi magát!

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod!

Egy utolsó megjegyzés: bölcsi után az ovit már sokkal könnyebben kezdtük. Kitartás!

2011. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező... nagyon cuki vagy :) Teljesen úgy írtál mint ahogy én is éreznék a helyedben! Nagyon szerencsés a kislányod hogy ilyen lelkiismeretes anyukája van!

De ne aggódj, ez a 4 óra semmi!!! Ahogy írtad délre otthon vagy és így a napnak nagy részét együtt töltitek! Melyik kicsi ne sírna ha arról van szó hogy anya vagy apa elmegy egy kis időre akármilyen okból is... de hidd el semmi baja nem lesz a kislányodnak hidd el!

2011. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kénytelen lesz megszokni...

Én is 3 évet terveztem itthon, de az élet másképp hozta és megyek vissza 8 órába (ami sokszor 10). Bölcsi meg csak szeptembertől lesz, addig nagyi.

Én nem tudom, hazudnék-e arról, hova megyek. Talán azért nem, mert egy véletlen elszólással lebukni rosszabb, a gyerek bizalma meginog.

Esetleg ha meggyógyult, egyszer elmehetne a nagyival eléd a munkaidő végén, hogy lássa, hova jársz. Talán az megnyugtatná, együtt meg szépen hazamentek.

2011. febr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!