Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól nem alszanak a...

Mikortól nem alszanak a gyerkőcök délután?

Figyelt kérdés
Májusban lesz 3 éves a lányom és már vagy fél éve nagyon nehezen alszik el délután. Őt nagyon elkapattuk(első gyerek)sose aludt el egyedül és csak velem akar aludni, apa nem jó neki. Már egy fél éve kb. másfél órát szenvedünk és sírás-kiabálás árán alszik csak el. Mindig megfogadom, hogy türelmes leszek, de nagyon tud "irányítani". :( Feladom. Nem tudom, hol van a határ, hogy délután elmaradhat-e az alvás. Szerintem itt az idő. Lehet hogy már nem is akar aludni?
2011. febr. 10. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő. A fiaim még most, 5 évesen is alszanak délután, igaz, csak az oviban, itthon már nem. De a lassan 3 éves lányom már itthon sem nagyon hajlandó aludni. Remélem, az oviban azért menni fog neki.
2011. febr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gyerekfüggő. Én, édesanyám elmondása szerint, kb. 3 hónapos koromtól kezdve sosem aludtam délután. A nagyobbik öcsém (7 éves) még most is alszik (bár ő epilepsziás), a kisebbik (4 éves) most szokik le róla. Szóval ha a gyereknek nincs betegsége, ami miatt jó lenne ha aludna délután is, bármikor leszokhat róla, a lényeg, hogy ő érezze úgy, hogy aludni akar, vagy az ellenkezőjét. Emlékszem mennyire utáltam, hogy sosem aludtam az oviban, az óvónők viszont mindig bedugtak az ágyba.

20/L

2011. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy már nem akar aludni. Próbáld ki, hogy nem altatod, és hogy bírja a napot. Legfeljebb kicsit később mint eredeti altatás idő lehet, hogy kicsit lepilled, akkor olvassatok, vagy kis tv, valami nyugis dolgot, annyi pihenés is elég lehet neki. A fiam volt ilyen, 3 évesen kezdte el Ő is kihagyni. A lányunk viszont már 4 éves 5 hónapos, de még mindig elalszik kb negyed óra alatt, ezért őt még altatom. Este sem tolódik el emiatt az alvás, eltud aludni.

Nem baj már ha nem alszik, kihagy alvásokat, próbálkozz, csak a pihivel.

2011. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam két és fél éves lesz. 3 hónapos kora óta egyedül alszik, és a mai napig alszik napközben 2 órát (aludna többet is, ha hagynám).

Gyerekfüggő szerintem is.

2011. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
ISkolás koruktól (6-7 év), még óvodában is van délutáni alvás. 3 évesen még bőven kell neki az alvás, lehet, hogy most ilyen időszaka van, majd megnyugszik, nekünk az esti alvással volt egy kb. 2 hónapos harcunk a gyerekkel (11kor még fent kukorékolt és nem volt hajlandó aludni), de úgy néz ki, visszaálla régi rend.
2011. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!