Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvállaljam, ne vállaljam?...

Elvállaljam, ne vállaljam? Mit tegyek? Főleg, ha lányom már most ellenkezik?

Figyelt kérdés

Van két lányom, egy 2,5 éves és egy 1 éves.

Kaptam egy munkalehetőséget, elvállaltam. Elvittem őket a bölcsibe szoktatásra. Azt hittem nagylányom nagyon fogja élvezni, ami valahol így is lett, nem akart hazajönni. De tegnap otthagytam őket egy órára, volt kis pityergés a nagy részéről-amit nem is gondoltam volna, hogy lesz. Este meg felment a hője és hányt. Nem tudom, beteg-e, mert csak egyszer hányt, vagy védekezés a nem akarok bölcsibe menni...

A munkám meg nagyon gáz lenne, reggel fél 7-kor keltem a lányokat, 8-ra viszem bölcsibe, elmegyek a fél 9-es busszal és csak este fél 9-re érek haza, amikor már alszanak...És dolgozni kell hétvégén is, csak azt sem tudom, hogy adják ki rá a szabadnapokat. nem tudom, hogy mi legyen.

Közben jött egy másik álláslehetőség, ahol reggel fél 6-re kell mennem, férjem vinné a kicsiket bölcsibe, viszont bizonytalan, hogy hogy dolgozok. Addig kell dolgozni, amíg van munka. Lehet már itthon vagyok délben, kettőkor, de lehet este hatkor, néha este tízkor. De előző nap lehet tudni, hogy másnap kb meddig kell lenni. És dolgozni kell hétvégén is, de jár érte szabadnap. Ha nincs munka, nem kell menni, tehát lehet hogy egy héten csak 2-3 napot kell menni, viszont teljeseítménybér, így lehet egy rossz hónapban csak 40-50 ezret keresek, de ha jó hónap van, kapok 120 ezret is. Így többet itthon tudnék lenni a lányokkal, látnám őket délutánonként, esténként.

Férjem tudja reggel vinni, délután hozni a lányokat, akármenyik munkát is választom.

Legyen a biztos, egésznapos, alig látom a lányokat hétvégén is dolgozok munka kb 90 ezerért, vagy legyen a kicsit bizonytalan, összevissza, átlagban ugyanannyi bérért munka.

A pénz nagyon kéne, nagyon nem állunk jól. Igaz, ha dolgozunk, bukunk kb 50 ezer forintot (a két bölcsi, a gyes, a diákhitel...)de ha ennél többet kapok, az már nyereség. és a havi 30-40 ezer forint nagyon sokat számítana.

Ráadásul tegnap halt meg nagypapám, amiatt is kivagyok, a gyerekek nem tudják, be biztos érzik feszültségem.

Nagyon nagyon tanácstalan vagyok, nem tudom mit tegyek. És ráadásként árpilis 15-ig meg kell írnom két szakdogát, el kell mennem államvizsgázni, ez szabadság, a temetésre szabadság, és júliusban 3 hét bölcsileállás-szabadság.

Segítsetek tanácsokkal, gondolatokkal, mert valamit döntenem kell.

Holnap megyek az első munkahely munkaügyére intézni a papíarokat, ott annyit mondtak, hogy március elsején még nem kell kezdenem.

A másidk melóhelyre per pill nincs felvétel, de márciusban valószínü lesz.


2011. febr. 16. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt semmi esetre sem vállalnám el! Reggeltől estig dolgoznál és csak 90 ezret fizetnek? Nem éri meg és a gyerekeknek sem lenne jó! Ha muszáj elmenned dolgozni, akkor inkább a második!
2011. febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz helyzteben vagy. Akárhogy is, én inkább a bizonytalant választanám, ha esetleg kevesebb pénzzel jár is, mert akkor látnám a gyerekeimet és ők is engem. Gondolj bele, ha mindennap reggeltől estig dolgoznál, akkor mikor látnának? Nagyon rossz lenne, mert eddig mindennap láttak, most meg sosem. Valami köztes megoldás kellene.
2011. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egyedül leszek ezzel a válasszal, de inkább megszorítanám a nadrágszíjat, megnézném, hol tudok lefaragni a kiadásokból, eladnám a kinőtt ruhákat, de nem mennék ilyen áron még dolgozni. Túl sok az áldozat szerintem, és nem biztos, hogy megéri. Jöhet betegség gyakran, és akkor bizony otthon kell maradni valakinek a gyerekekkel. A férjed nem tud plusz munkát vállalni?
2011. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Anyagilag már mindent megtettünk, amit lehet.

Mindenünk a minimumon, amit lehet megszűntettünk, ruhákat árulom-nem nagy sikerrel-kiadásokat megfogjuk, semmi extra nincs itthon, csak ami nagyon muszály.

Férjem sem talál könnyebben plusz munkát, mint én rendes munkát.

Tudom, hogy nagy ár, de a nincsből sem lehet...

2011. febr. 16. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!