Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bébim már 7hós és elkezdte...

A bébim már 7hós és elkezdte a hisztizést! Az öltözést ha nem akarja! Rendesen eltorzul, úgy ellenkezik! De a legrosszabb, ha valami olyan van nála, aminek nem kéne és elveszem akkor elkezd visítani mint akit vernek! Mit tegyek, leszokjon erről?

Figyelt kérdés
az unoka tesóm gyereke 1,5 éves és kibírhatatlan,ha valamit el vesznek tőle,órákig is képes hizstizni,ordítani!ÁÁááááááááezt szeretném elkerülni!de hogy,ha már most kezd???
2009. máj. 20. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
higgadt hangon mondd neki, hogy az nem neki való, és adj egy játékot a kezébe. csörgesd meg a csörgőjét és azonnal abbahagyja a hisztit, mert elkezdi az érdekelni. Nekem a pelenkázón van egy erre külön bejáratott kisautó. az mindig ott van, és nem is játszik vele máskor. ilyenkor a kezébe nyomom, és elvan vele abban néhány percben, amíg öltöztetem. vagy pl nálunk vannak bevált hangok, amiket imád. Ilyen a vau-vau, vagy a búúú, meg úgy általában az állathangok utánzása. arra mindig felfigyel és elkezd vigyorogni neki. ezeket szoktam csinálni pelusozáskor.
2009. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Ne engedj neki,bárhogy hisztizik.Ha észreveszi,hogy hiába ordít ,nem törődsz vele,abba fogja hagyni.Ehhez persze türelmesnek kell lenned.Ha ráhagyod,később már nem tudok róla leszoktatni.
2009. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Hiszti? :) Ennyi idősen? :) bocs, de pontozás ide vagy oda, nevetnem kell. Meg ráhagyni? :)

Tereld el a figyelmét! Ennyi idősen hiába magyarázod el neki, hogy mit miért nem szabad, nem érti meg.

2009. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10 hónapos és képes egy szösz miatt is visítozni. Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy kezébe adok vmi érdekesebbnek tűnő játékot, vagy mostanában az üres flakonok jönnek be nála:) El kell terelni a figyelmét mindenképp és akkor nem fajul el a hiszti:)
2009. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom ma 6 hós, és ő is erősen próbálkozik. Épp ma mondtam anyukámnak, hogy "büntiből" kaptam ilyen akaratos manókát, mert az üzletekben magamban mindíg megszóltam a földön toporzékoló kisgyerekek szüleit!

Én elveszem tőle ami nem neki való (pl szemüvegem, telefon stb..) és mondom neki, hogy ez anyáé és nem neki való. Kicsit ordítozik, de hamar talál más elfoglaltságot. A szemüvegem már nem kapkodja le, igaz kb napi 1000x mondtam el hogy nem szabad:)

Szerintem sok-sok türelem, és következetesség kell!

2009. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

írta valaki, hogy nevetnie kell, hogy ennyi idősen hiszti: igen, hiszti. szakkönyvek szerint is, 5-6 hósan már kialakul a tudatos viselkedés a babáknál, beleértve a hisztit is. "teszteli" a szülőt, figyeli,hogy mire mi a reakció. Nem olyan buták ám ők, mint amilyen kiszolgáltatottak.

Viszont a figyelmüket valóban könnyű még elterelni. Első voltam.

2009. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!