Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor vegyünk kutyát a gyereknek?

Mikor vegyünk kutyát a gyereknek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én válaszom:a gyereknek soha!Nálunk fél évig volt a kutya a minden,aztán már rám maradt.a gyerekek 9 és 7 évesek voltak.A kutya már 10 éves,közben lett még egy gyerek,de a kutya csak az enyém.Mondjuk mi panelban élünk.De gyereknek állatot soha többé nem veszek!Nincs az az átbőgött éjszaka,ami meglágyítaná a szivemet.
2011. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne a gyereknek vegyetek kutyát, hanem magatoknak! Ha ti nem akartok, akkor felejtsétek el az egészet, mert az egy dolog, hogy az anyagiakat ti álljátok, de ha a kezdeti lelkesedés lelohad, akkor minden egyéb is rátok marad (sétáltatás, tanítás stb.) És a kutya nem játék, amit csak arrébb lehet lökni, ha megunták.

Ha meg amúgy is szeretnétek kutyát, akkor végül is mindegy. Ha úgy érzitek, hogy lenne rá is elég idő, energia, akkor bármikor. Egy barátnőméknek akkor is volt kutyájuk, amikor megszületett a babájuk, és most vettek még egyet (2 éves a gyereke).

2011. febr. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, gyereknek szerintem legkorábban 14-15 éves kora körül, de én inkább azt mondom, hogy akkor legyen kutyája, ha már felnőtt, és saját magának vesz.

Persze korábban is vehettek, de az a kutya nem a gyereké lesz, hanem a tiétek. Több okból is. Egyrészt, a kutya nem fogadja el gazdának a gyereket, amíg nem lépett legalább serdülő korba (egyszerűen nincs még felnőtt szaga), csak úgy, mint a "gazdának a kölykét", de nem fog neki feltétlenül szót fogadni. Védeni fogja, meg játszani vele, de nem tekinti gazdájának. Másrészt körülbelül biztos, hogy a kellemetlenebb, vagy már unalmassá váló feladatok egy idő után a szülőkre maradnak, pl. állatorvoshoz vinni, fürdetni, korán reggel sétálni vinni. Az anyagi része meg általában teljes egészében a szülőket terheli. Így szerintem nem mondható az, hogy a gyerekeknek vesztek kutyát, hanem az, hogy magatoknak, vagy a családnak.

2011. febr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából én 16 éves vagyok és van egy 1,5 éves unokahúgom. Tegnap a nővéremék vettek egy kis kutyát " a gyereknek". Mi meg tökre ki vagyunk akadva, hogy hogy lehet valaki ilyen hülye...
2011. febr. 20. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ezek tényleg hülyék.
2011. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!