Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek pelusosan kezdte a...

Akinek pelusosan kezdte a bölcsit a gyermeke, hogy történt a szobatisztaságra szoktatás?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tavasszal, ahogy már melegebb lett, az én engedélyemmel nem adtak a gondozók pelust a kisfiamra délelőtt, amíg kint voltak az udvaron.

Majd nyáron, amikor itthon voltunk, meztelenül volt a kertben, amikor csak lehetett :)

Ősszel még volt 1-1 baleset, aztán belejött :)

2011. febr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéltük a gondozónőkkel, hogy otthon már napok óta nincs pelusa, így ott is anélkül volt. Többször kivitték pisilni. A bölcsiben még volt pár baleset, de hamar beállt.
2011. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Epp ugy tortenik, mint otthon. Akit tudjuk, hogy "treningen van", tobbszor kivisszuk pisilni, meg kerdezgetjuk, legalabbis az elejen. Persze balesetek vannak, mindenkinel.
2011. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A bölcsiben azt mondták a gondozónők, hogy mindaddig nem foglalkoznak ezzel a kérdéssel, amíg otthon nem szól, hogy jön a pisi/kaki. 26 hónapos a fiam, s még mindig nem szól. Több anyukától úgy hallottam, hogy nyáron egyszerűen pelus nélkül volt a gyerek, s többször ráültették a bilire. Majd egyszer csak már nem kellett szólogatni, magától szólt. A hétvége viszont szerintem nem elég arra, hogy szólongassuk, illetve sokszor hallottam/olvastam azt, hogy ha egyszer belefogtunk, ne adjuk rá vissza (kivéve éjszakára) a pelust, mert összezavarja. A nyári 4 hetes szünetből meg egy hetet ugye nyaralni fogunk, egyet a nagyiéknál lesz, így a maradék két hét nem hiszem, hogy elég a szobatisztaságra szoktatásra.

Csak én komplikálom túl? Ti tényleg kivártátok, míg szólt, hogy jön a pisi/kaki? Vagy kétóránként ráültettétek a bilire, s egyszer csak magától ment wc-zni?

2011. febr. 20. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Van olyan 23 honapos "kislanyunk", aki ketszer pisilt be egy honap alatt, valahogy egybol szobatiszta volt, de a tobbieknel is gyorsan ment, szerintem ket hete eleg lehet. Nalunk viszont nem az dont, h ki mikortol szol. Ha a gyerek szaraz a delutani alvas utan (tobbnyire), akkor nagy valoszinuseggel mar nem pisil osszevissza, hanem meghatarozott idonkent, ez alapjan kezdjuk el. Akar mi magunk, mert pl egy 3 es fel evest mi kezdtunk el wcre szoktatni. Neha meg ma is az iskolakeszitobol pisisen jon be hozzank :S Hat ilyen is van
2011. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Ezek szerint akkor mégsem azt kell várni, hogy mikor szól, hanem hogy mikor válik rendszeressé a pisilés, azaz a reggeli/déli pelus mikor száraz. Majd rákérdezek a gondozónőknél még egyszer, hogy hogy lehetne ezt már tavasszal elkezdeni.
2011. febr. 21. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!