Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatás!...

Szobatisztaságra szoktatás! Nem tudom, hogy most mi legyen?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves és 3 hónapos. Tegnap elkezdte, hogy nem aakr pelenkát venni, kiderült, hogy bugyit akar. Jó, adtam rá, megbeszéltük, hogy ez nem olyan mint a pelenka, mert nem lehet bele pisilni, hanem a vécébe kell (van szűkítő), ahogy anya és apa, és hogy szól ha kell valamit. én is kérdezgettem gyakran, kell-e, párszor rá is ült a vécére, eredmény nélkül, de most tegnap du óta ott tartunk, hogy 4-ből 4x bepisilt. De utána is bugyit kért. Már nem győzőm a mosást, nincs annyi ruha, hogy mindig bugyit adjak rá, és mindig bepisiljen.....most nem tudom, hoyg legyen, folytassuk? most alváshoz pelenkát kapott persze, és ha kimegyünk, akkro is, nincs még oylan jó idő, hoyg nedvesen flangáljon esetleg, de most akkor még adjak rá pelenkát, vagy folytassuk anélkül? hogy legyen, valaki adjon tanácsot, aki tapasztalt már ebben.

köszi!


2011. márc. 17. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Enyém is 2 év 3 hós, ő is csinált már ilyet, hogy nem akart pelust venni, de akkor meg bepisilt.

Én ráadom a pelust, ha akarja, ha nem, mert ez még nem szobatisztaság, hanem dacból csinálja, hogy ő most nem akar pelust. Mostanában ugyanis mindig pont mást akar, mint én.

Én annyit teszek a szobatisztaság érdekében, hogy minden peluscsere előtt ráültetem pár percre a vécére (szűkítőre), ha jön pisi, jön, ha nem, akkor nem.

A többit pedig meglátjuk, ha jön a jó idő, most nem erőlködök ezen.

2011. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szóval akkor szerinted még nem áll rá készen, csak szórakozik úgymond? én is afelé hajlottam amúgy, hogy ha itt a jóidő, akkor nem baj ha pisis lesz, cska neki pont most juttott ezsébe.....
2011. márc. 17. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
VEgyél neki olyan pelenkát ami letolható mint a bugyi, azt hiszem a liberónak van ilyen. Ez után ígérd meg neki, hogy ha látod hogy a bilibe/wc-be pisil és a pelenka száraz marad kap bugyit.
2011. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2 éves 2 hónapos. Szinte ugyanezzel a problémával küzdünk. Próbálgatom néha pelus nélkül hagyni, miután belepisilt a bilibe vagy a wc-be, de a következő alkalommal már akkor szól, mikor épp folyik és így nem érünk el a wc-ig. Én ma kétszer adtam rá bugyit utána pelus lett a vége, mert én is úgy gondolom, hogy nincs még olyan jó idő, ahhoz, hogy pisis legyen, vagy hogy csak egy bugyit adjak rá. Ne hagyd hogy az legyen amit ő akar, miközben még nem szobatiszta! Majd ha jönnek a jó idők, akkor próbálkozunk, addig meg marad a reggel ébredés utáni, a délutáni alvás utáni és a fürdés előtti bilizés és taps vihar, ha sikerül!

Szerintem a bugyis pelenka nem jó, olyan erős a nedszívó képességük, hogy szinte észre sem veszik, hogy pisi van benne és akkor nem zavarja úgy őket, mintha csak bugyi lenne rajtuk! Nem hiszem, hogy az mellett szobatisztává válhat, de ez csak az én véleményem, attól még lehet!

2011. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, akkor azt hiszem marad még a pelenka egy darabig. :)
2011. márc. 17. 13:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, hogy nálunk hogy volt, nem biztos hogy másnál is így alakul, ill. beválik.

2,5 évesen én döntöttem úgy, hogy elég a pelenkából. Előtte vettem neki jó pár aranyos bugyit, és a bili is ismerős volt már neki.

Első nap 10X öltöztünk át (már azt hittem fel van fázva), annak ellenére, hogy rendszeresen ráültettem a bilire.

2. nap már csak 4-szer. A dolog 3 hétig tartott, közben voltak sikeresebb napok, és volt amikor több volt a baleset.

Szerintem ennyi idős gyerek pár nap alatt felfogja, hogy ha nem szól, akkor a pisi a bugyiba fog kerülni.


Ha elmentünk, bugyipelust kapott (Huggies), és azt könnyen le lehetett tolni, ha máshol is próbálkoztunk a pisiléssel. Érdekes, mert éjszakára előbb lett szobatiszta, mint nappalra.


(Én a helyedben még próbálkoznék pár napig, és meglátod lesz-e javulás, érdemes-e vele próbálkozni tovább. Ha tegnap kezdtétek, akkor szinte természetes a sok bepisilés.)

2011. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! AZ én fiam 2 éves, 4 hós. Két éves múlt, amikor eldöntötte, hogy kéri a kisgatyát. (ez decemberben volt). Ugyanez volt,mint nálatok. Nem volt annyi kisgatya, melegítő sem, ahányszor bepisilt. 2-3 nap után én is fel akartam adni, de pont itt rákérdeztem, és többen is azt mondták, folytassam, ne hagyjam abba. És sikerült egyre kevesebbszer kellett cserélni a ruháját, és kb 2 hét alatt szobatiszta lett. Én alváshoz sem adtam vissza rá a pelenkát, mert nem kért, de szerencsére nem volt baleset. Azóta is max2szer fordult elő. Nálunk fordítva történt, ugyanis a kaki már szeptember óta a WC-be men, csak a pisiléssel várt. :) Úgyhogy szerintem ne hagyd abba, pár napot várj még! Ja és én elmentem egy turkálóba és összevásároltam egy csomó melegítőnacit!
2011. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem nadrágot, hanem harisnyát és szoknyát kell ráadni. Az esetek több, mint felében a szoknya megússza :)

Szerintem ne add fel, ne adj rá pelust. Két nap még semmi, Róma sem egy nap alatt épült.

2011. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!