Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatás,...

Szobatisztaságra szoktatás, folytassuk vagy hagyjuk még?

Figyelt kérdés

26 hónapos kislányom tegnap meg ma előre szólt hogy kaki lesz, de elszalasztottuk. először azt hittem, már van, mert azt már jelzi régen, de kiderült, utána 2 perccel kakilt csak, ma meg megint szólt, ráültettem, de 1 perc alatt nem történt semmi, le akart szálni, és 2 perc múlva megint jött a kaka. ültessem ott tovább? a másik, hogy ma reggel miután kapott új pelenkát meg ruhát, 5 perc múlva annyit pisilt, hogy kifolyt a pelenkából. ez is egy jel, jól tudom, ha reggelre összegyűlik. a bili egyébként sosem érdekelte, vettünk kb 1 hónapja wc-szűkítőt, arra pár napja fürdés előtt ráül, de nem történik semmi, csak erőlködik, meg pukizik és nevetgél közben.

de ezek már arra mutatnak hogy érett lenne a rászoktatásra? valaki aki tapasztaltabb, mondja már meg, hogyan tovább! :))


2011. márc. 2. 15:01
 1/3 Niktoon ***** válasza:

Az én fiam 24 hónapos és mi is próbálkozunk a szobatisztasággal. Én reggel leveszem róla a pelust, ráadom a kis gatyát és egész nap az van rajta.

30 percenként ráültetem a bilire, és akkor általában bele is pisil. Ha esetleg bepisil a gatyába, olyan 15 percig nem cserélem ki alatta, ettől kényelmetlenül érzi magát, és legközelebb már szól, ha pisilnie kell.


Szerintem semmiképp ne hagyd abba a szoktatást, rengeteg türelem kell hozzá, de már 26 hósan elég nagy lány ahhoz, hogy szobatiszta legyen. Ha szól, hogy kakilnia kell, legalább 5 percig tartsd rajta a bilin, közben foglald le, olvass neki, vagy beszélj hozzá valami érdekeset. 1-2 perc még kevés a kicsinek, hogy "produkáljon".

Régen sokkal hamarabb voltak szobatiszták a kicsik, már 1-1,5 évesen. A mostani gyerekekkel az a baj, hogy a szülő nem törődik vele, nem szoktatja a bilire, és sok olyan gyerek van, aki 3-4 évesen kezd el bilizni. Ami persze a szülőket is megterheli anyagilag.

Én a fiamat már 6 hós korától ismertetem a bilivel, és nemsokára lesz kistesó is, akinek már nem eldobható pelusa lesz, hanem modern textil pelus, ami jobb, anyagilag kedvezőbb, és a kicsi sokkal hamarabb szobatiszta lesz.

2011. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kösz a válaszod. bili már van régóta, kb. másfél éves kora óta, de ráülni se volt hajlandó, üvöltött tőle, így gondoltam, ezt nem érdemes erőltetni. kérdezgettem mindig, hogy ráül-e, válasz,. nem. sztem ez nem olyasmi amit jó erőltetni. a bilire most sem hajlandó ráülni, csaka wc-szűkítőre. abban egyetértek, hogy a textilpelenka meggyorsítja a dolgokat, csak azt nem tudom elképzelni, azt hogy tisztítanám. hogy lenne rá időm s eneegiám. nálunk mindent én csinálok, mivel nincsenek nagyszülők, az apja meg dolgozik reggeltől estig, tehát én főzök, takarítok, vasalok, bevásárlok, ügyet intézek, babázok....nálunk is úton a kistesó, de nem tervezem, hogy ré nem eldobhatót adok. tudom, ez nem túl környezettudatos, de egyszerűen nem lenne rá energiám.
2011. márc. 2. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Én a helyedben semmi kép sem hagynám abba,ahogy az előző írta elég nagy lány már :) az én kislányom 28hónapos,20hónapos kora óta szoba tiszta. Nekem talán szerencsém volt nem tudom:) én nyáron kezdtem el nála a leszoktatást.Mutatta ha pisilt a pelusba,na onnantól kezdve levettem a pelust,voltak balesetek,de nálunk a bili nem jött be,wc volt a jó :) 2hét alatt lett szoba tiszta a kislányom.Sokszor ültettem a wc-re,még élvezte is :) ha sikerült a dolog mindig megtapsoltuk,és ez nagyon bevált:) sok sikert és kitartást!!!
2011. márc. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!