Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatás....

Szobatisztaságra szoktatás. Hogy működik a reggeli kelés utáni pisilés, kakilás?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdeznék, akik még szoktatják a sz.tisztaságra a kicsit. Reggelente, amikor felébred a gyerkőcötök, azonnal mentek a wc-re, bilire? A szoktatás elején még pisis a pelus reggelre, nem igaz? Akkor egyszerűen csak felöltöztök, és kérdezgetitek a kicsit délelőtt, h kell-e pisilni? És a kakival hogy álltok, ha a gyerkőcről tudjátok, h általában reggelente kakil, pl. kelés után nem sokkal? Bocsánat, ha nagyon bugyuta a kérdésem, de tényleg kíváncsi vagyok.
2011. febr. 27. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:
34%

Én mostanság kezdem a szoktatást. 14 hós és mivel még nem tud beszélni a következőket fogom tenni.

Reggel, reggeli után bili, Ott üldögélünk kicsit, játszunk max 15-20 percet, aztán pelus fel, majd kis idő múlva újra. Ha kicsit többet ivott 10-15 p később bilizés. Illetve minden kajálás után 10-15 perccel. Nagyjából ilyenkor szokott pisilni, vagy kakilni.

Anyum húgomat is, és engem is így szoktatott rá a bilire és mindketten 10-11 hós körül már szobatiszták voltunk. Igaz annak idején ő csak textilpelust használt, arról pedig könnyebb leszoktatni a babát.

2011. febr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy pisis a pelus, de mindenképp reggel tedd bilire/WC-re. Ha akkor kakil, én úgy tenném-nálam mindig ebéd után-alvás előtt kakilt, hogy a pelenkázón ráültettem a bilire, és kicsit ott énekelgettünk, játszottunk amíg kaki lett, és utána öltöztünk.

Utána meg érdemes fél óránként kérdezni. A szokás elején sokszor pisilhet, mert élvezi, pár nap alatt elhagyja a sok pisilést.

2011. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!