Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 éves gyermeketeknek...

2,5-3 éves gyermeketeknek milyen mese és egyéb könyvei vannak?

Figyelt kérdés
Légyszi konkrét szerzőket és címeket írjatok!
2011. febr. 24. 08:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Bartos Erika könyveit imádja ( Anna, Peti, Gergő sorozat, Bogyó és Babóca sorozat, Hoppla meséi), Janikovszki Éva könyvei, Márti sorozat, stb.

Mivel ő a 4. gyerek a családban, rengeteg mesekönyv, képeskönyv van, állatokról,emberekről, rövidebb, hosszabb történetekkel.

Ezen kívül aminek mind a 4 gyerkőcnél nagy hasznát vettem: Forrai Katalin: Ének a bölcsődében, Ének az óvodában kötetei.

2011. febr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

És az olyan klasszikusokat, mint A három kismalac, A kismalac és a farkas, A rút kiskacsa stb. mikortól olvastál nekik?

2011. febr. 24. 08:49
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezek még igazán nem nekik valók... A Grimm mesék inkább 5-6 éveseknek, Andersen meg még későbbi olvasmányok... Most inkább rövid, reális meséket érdemes, amikben nincsenek fantasztikus elemek. Olyanok, amik hétköznapi dolgokat dolgoznak fel, kicsiknek való történetekben. Pl. Répa mese, láncmesék, A 3 pillangó, A nyulacska kuckója, A kesztyű, A 3 kismalac, Szutyejev meséi ( [link] stb

Majd az oviban is ezeket fogják olvasni nekik az óvónők (én is az vagyok) , nem a fantasztikus meséket, hiszen azoknak megértéséhez, feldolgozásához fejlettebb mesetudatra van szükség.

2011. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam még csak 2 éves, de folyékonyan beszél és imádja a meséket. Nekünk megvan a Három kismalac és a Kismalac és a farkasok is, nagyon szereti őket. Ezenkívül megvan a Bambi, a Mezei egér, házi egér, de a legnagyobb kedvenc a Pinokkió. Valami rövidített változat, 6-7 oldal pár képpel, ezt naponta 3-4-szer el kell olvasni.

Sok mondókás könyvünk is van, azokat is szereti.

2011. febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én is a pár oldalas verziókra gondoltam. Van egy Jancsi és Juliskánk keménylapos verzióban, s gyakran kéri azt is.


Az az igazság, hogy a Boribon, Kippkopp sorozatokat kívülről (szó szerint) fújja, a Vidám meséket kb. 10 hónapos kora óta olvassuk. A Bartos Eszter könyveket én személy szerint nem szeretem, bár néha-néha azt is olvassuk. Most a kedvenc Az öreg néne őzikéje, ezért gondoltam, hogy esetleg más klasszikus is érdekelhetné. Pl. találtam egy leporellos Kiskakas gyémánt félkrajcárját.


A Márti sorozatot tesóm kislánya imádta, jó ötlet, köszönöm, majd párat elkérek, hátha neki is tetszik.

2011. febr. 24. 09:08
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk szeretik:

Zelk Zoltán: A három nyúl,

Arany János - Este van, este van,

Arany 1x1,

Csukás István-Sün Balázs.

2011. febr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nagyon sok van. Szerzőket nem tudok most írni, mert épp alszik a kicsi, de a címekre emlékszem.

- Bartos erika meséi

- Boribon sorozat

- Terka sorozat

- Barátnőm Bori sorozat

- sok kis laporellós verses könyvecske

- Micimackósak

- Bartos Erika verses kötetei

- Bob mester

- esti mesés gyűjtemények

- Kerekítő

Most ezek jutottak eszembe, de több van ennél. És 25 hónapos a kisfiam.

2011. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A kedvencei kb 2 évesen: Vidám mesék, Három kismalac, A baba első lexikonja

Most, 3 évesen: Tesz-vesz város

2011. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. A baba első lexikonja még anno nekünk is megvolt. Én is nagyon szerettem.
2011. febr. 24. 13:06
 10/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nekünk még kevés van,mert az én könyveimből csak nagyobbaknak való maradt meg.

2 éves lányom a Boribont imádja és a Kipkopp könyveket illetve verses meséket:pl Arany Lacinak és a mondókás könyveket.

nekem ajánlották Maszat épít és Maszat játszik könyveket azt hiszem Berg Judit a szerzőjük,de ennek a szerzőnek és Marék Veronikának is vannak még jó könyvei.

Bartos Erika nálunk sem vált be.

én most beiratkoztam újra a könyvtárunkba és onnan hoztam ki neki többfélét és amelyik bejön neki megkapja majd szülinapjára meg névnapjára addig is hozom ki szépen szorgalamasan s nem kell pénzt kiadni érte.

2011. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!