Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 3 éves és szopizza...

Kislányom 3 éves és szopizza az ujját, hogyan tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy...

Az enyém is szopja, úgyhogy ha valakinek van tippje, én is várom.

(Van valami körömre kenhető keserű valami, a gyógyszertárban akartam venni a múltkor, de a gyógyszerész lebeszélt, hogy miért akarok "kegyetlenkedni" a gyerekkel.)

(Egy időben mi bekötöttük, mert szinte kisebesedett és arra az időre míg begyógyult, de pocsék éjszakáink voltak, úgyhogy egy időre akkor letettem a leszoktatásról.) Nem is zavarna, ha nem látszódna meg a fogain már most az ujjszopás.

Bocs, hogy ide panaszkodtam.

2011. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dehogy, nem haragszom! Sajnálom, hogy nektek is ez a gondotok:-( Mennyi idős a gyermeked? Reméljük valakinek lesz jó ötlete, hogyan kellene erről leszoktatni őket.
2011. febr. 25. 09:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, h ezzel nem mész sokra, de muszáj elmesélnem. Most találkoztam nemrég egy 8-9 éves kislánnyal, aki még mindig szopja az ujját...

Állítólag anyósom is brutál sokáig szopta, aztán 8 éves kora körül elkezdte szégyellni, így tudott leszokni...

2011. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

barátnőm fia 10 évesen úgy alszik el, hogy szopja az ujját.

A húgom pedig anno hetedikes korában még szopta az ujját

2011. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjem 12 éves koráig szopta az ujját, a fogai fogszabályozás nélkül is gyönyörű szabályosak, a fényképek alapján a tejfogain látszódott, hogy szopta az ujját, de a rendes fogain egyáltalán nem. Szégyellte és egy idő után magától abbahagyta. Lelkileg rendben van, kiegyensúlyozott, mindig életvidám férfi, nem dohányzik. Azt szokták mondani, hogy akit erőszakkal vagy hirtelen leszoktatnak az ujjszopásról, az esetleg felnőtt korában könnyebben szokik rá a dohányzásra. Én se nem cumiztam, az ujjamat sem szoptam, a fogaimra mégis ráférne egy fogszabályozás, mert tök összevissza állnak. Én annyit tennék a helyedben, hogy elmondanám neki, hogy rendben van, ha itthon szopja az ujját, meg alváshoz, mert úgy könnyebben elalszik, de máshol (oviban, játszóházban, utcán...) már próbálja meg nem csinálni. A lányom cumizik, 3 éves és ezt nagyon szépen meg tudtam vele beszélni, hogy cumizni otthon lehet, ha nagyon fáradt, esetleg nyűgös, és alváshoz. Ezt nagyon szépen elfgadta, mert már megérett rá, hogy ezt megértse. Egy évvel ezelőtt még nem tudtam volna neki ezt megmagyarázni, sőt féléve se.
2011. febr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11 éves a lányom, és még szopja az ujját:) Természetesen már évek óta nem szopja mások előtt, csak itthon. Ha fáradt, ha elbambul, ilyesmi. Férjem unokatestvére gimnazista korában is szopta az ujját, 16 évesen szokott le róla. Én őszintén szólva soha nem próbáltam meg leszoktatni róla. Majd elhagyja, nem árt vele senkinek. A fogai szépek, nem görbék.
2011. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok! Akkor nem vagyunk egyedül ezzel a "problémával". Egy biztos, túlzottan erőltetni nem fogom, hanem megpróbálom neki többször elmagyarázni, hátha akkor magától leszokik róla!
2011. febr. 25. 12:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az enyem is szopja meg az ujjat, pedig 6 eves, es szeptembertol suliba megy. Raadasul meg nem is szegyenli. :-( En sem tudom, mit csinaljak vele. Ertelmes, okos kislany, szite magatol megtanult olvasni, de ezt nem tudom vele megertetni. :-(
2011. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!