Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilire szoktatás jutalommal?

Bilire szoktatás jutalommal?

Figyelt kérdés

2 és fél éves lányomat nemrég elkezdtem szobatisztaságra szoktatni. Csináltam neki egy táblát, amire mindig rajzolok egy csillagot, ha belepisil vagy kakil a bilibe. Ez eddig nagyon jó ötletnek tűnt, hiszen 5-ből 3-4szer már szól és mindig boldog ha új rajzot kap. Utána boldogan mutogatja az apukájának, testvérének.

Anyukám szerint ez viszont rossz ötlet, mert ezzel arra tanítom a gyereket, hogy ha helyesen viselkedik, akkor jutalmat kap. Ennek viszont természetesnek kell lennie, milyen dolog már az, hogy egy pisiért ajándékot kap. De hát ez csak egy rajz...

Szerintetek?


2011. szept. 7. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A rajzzal nincs gond. De azért majd később szoktasd le erről.
2011. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen alapon megdicsérni sem szabad, mert ez egy természetes folyamat része. Mi mindig tapsviharban törünk ki ha a kaki bement a wc-be és élvezi.. mi rossz van ebben???

Később amikor már természetesen fogja érezni hogy kell akkor nem kellene a rajzok neki, vagy nekünk a tapsvihar... Fokozatosan is el lehet hagyni vagy később mondani neki hogy most rajzoljunk együtt te is rajzolj anyának ..akármi..szerintem nem csinálsz vele bajt. Nem cukorral tömöd.

2011. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csokit adnál érte, vagy matricát, az pl. már túlzás lenne, de ez így aranyos szerintem.

Mondjuk nekem ez nem jutott eszembe egyik gyereknél sem, ők annak örülnek és azzal büszkélkednek, hogy sikerült. (Egyik gyerekemnél még le is kellett fényképeznem a kakis bilit, mert mondtam, hogy szép-szép.de most már húzzuk le, mert büdös, mire ő, hogy de akkor hogy fogja megmutatni nagyinak, így eszembe jutott ez a megoldás... :o)


Minden esetre én nem gondolom, hogy a szobatisztaság "viselkedés", sokkal inkább tanulás, ami nem maradhat el, és így vagy úgy, mindenki elsajátítja...


Egyébként ha már van testvére, vele hogy csináltad?

2011. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek más, mindekinél más válik be, de általános, hogy a jutalom nem jó ötlet, főleg nem a bilire szokásnál. Minden könyv azt írja, hogy ne ajnározzuk, ha sikerül,mert ez egy természetes dolog, nem jár érte jutalom, ha a bilibe pisil...

De ha nektek ez beválik, ám legyen, csak mikor szokatod le róla, és hogyan?

2011. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

semmi baj nincs vele. te, mint felnott nem orulsz, ha "csak ugy" kapsz valamit? dehogynem. a munkahelyeden nem esik jol, ha mivel jol dolgoztal, hoz a fonokod egy kavet neked(es nem forditva?)

en azt az elvet vallom, hogy nem varok el a gyerektol olyat, amit en nem csinalnek, es ha ugyes, igenis megdicserem. sot, sokszor "csak ugy" is megdicserem.


nalunk egy kis csokival boritott mazsit kap bili utan (kb ez az egyetlen edesseg amit kap, meg max boltban 1 turo rudit), van, amikor nem is igenyli (reggelente annyira automatikusan ul ra a bilire, hogy eszebe se jut), van amikor meg direkt visszatartja, es 3 adagban nyomja ot perc alatt, es jon hogy "csokiii" :D es akkor persze o is nevet, meg en is, mert mindketten tudjuk, hogy ez nem a pisirol szol, hanem megkivanta a csokit :)) (Viszont ez mutatja, hogy tok jol tudja mar szabalyozni a pisit)


szerintem nincs vele semmi baj, és igen, ha helyesen viselkedik a gyerek, jutalmat kap, mert a jo mindig jutalmat kap : a mesékben is.

2011. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!