Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válni vagy maradni? 16 hós a...

Válni vagy maradni? 16 hós a kisfiúnk, de már nem működik a házasság. Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk házasok, de 1 éve lassan hogy mindennaposak a viták, néha 1-2 nap jobb, de aztán kezdődik minden előlről. A sex havonta kb. 1-szer van, és az sem az igazi, úgy érzem kihűltek az érzéseim iránta, alig kommunikálunk. De ott a kisfiúnk, aki miatt azért nem ugranék ki azonnal a házasságunkból. Viszont nem vagyok boldog, a férjem sem az, de ő homokba dugja a fejét. Azt hiszem nem is tiszteljük a másikat, nagyon sok durva ronda dolgot tudunk a másik fejéhez vágni. Igazából az érdekelne hogy ha vki volt hasonló helyzetben annak tudott-e változni a kapcsolat, és vissza tudták-e hozni az érzelmeket? Tudom két emberen múlik és tenni is kell érte, de kezdem azt érezni hogy ez helyrehozhatatlan. Minden hozzászólást szívesen fogadok. Köszönöm előre is.
2011. márc. 3. 13:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha anyagilag megteheted, és tényleg úgy érzed, hogy ez már nem lesz jobb, akkor lépj tovább. Én azért megpróbálnám, hogy menthető-e még a dolog, manapság nagyon nehéz szerintem egyedül, főleg kisgyerekkel.
2011. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ó igen,mintha magunka látnám,a férjemmel.

Ugyanez a szitu volt nálunk is,amikor kb.2 éve voltunk házasok,fiunk akkor volt 18 hós.

Napi viták,ocsmány orditozások,ugy éreztem már nem kivánom és utálom a férjem:(

Én időt adtam magamnak és változott a helyzet,nem mondom,hogy azonnal,de most már jobb és nem akarok válni.

Az én tanácsom az hogy várj még és kerüld a vitát akkor is ha nehéz.

Rájöttem arra,hogy nem a szerelmünk múlt el,hanem megváltozott a helyzet,szülők lettünk és ezt meg kell szokni,bele kell rázódni.Én ezt azzal vezettem le hogy a férjemet támadtam mindenért.

2011. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én is elgondolkodnék rajta, hogy vajon hol romlottak meg a dolgok, miért? Kinek mi a bűne ebben az egészben, mert egy kapcsolathoz 2 emberre van szükség.

Anyagi szempontból én nem adnék újabb esélyt, az anyagi érdek csak tovább fertőzi kettőtök amúgy is megromlott kapcsolatát, és ennek kisfiatok issza a levét.

2011. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit,hozzátennék,hogy én rájöttem nem a férjemmel volt bajom,hanem magammal,hiztam a szüléskor,sokszor fáradt,ingerült voltam és ezt rá vetitettem ki.

Ne ugorj ki rögtön a házasségból,adj időt magatoknak.

2011. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én az anyagi dolgot csak azért írtam, mert ha én lennék ilyen helyzetben, ha menni akarnék, sem tudnék hova. Nem az enyém a lakás, albérletet egyedül nem tudnék fizetni. Sajnos nagyon sokan vannak manapság egy rossz házasságban/Kapcsolatban, mert nem tehetik meg, hogy elköltöznek, nincs hova menniük és egy fizetésből lehetetlen megélni. Csak ezért írtam azt az anyagi dolgot.
2011. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat, sok hasznos dolgot olvastam. Igen, ebben igazad van kedves azt hiszem 2. hozzászóló, én is híztam terhességem alatt, még 10kg mindig rajtam van, ez zavar nagyon, kicsi fiam még mindig sokat fent van éjjel, fáradt és türelmetlen vagyok sokszor. Biztosan ez is közrejátszik a kapcsolatunkban.

Nagy szerelemnek indult a miénk, imádtam még akkor is mikor megszületett a fiúnk, aztán hónapról hónapra romlani kezdett minden és most itt tartunk.

Anyagilag én sem tudnék egyedül meglenni a kicsimmel, mivel van még lakáshitelünk ugyan nem 10 20 év de még 5 év van hátra, és hát a gyed sem sok.

2011. márc. 3. 13:18
 7/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat az előbb a 4. hozzászólóra gondoltam.

És a 2. válaszolótól kérdezném, mennyi időbe telt mire helyre jöttek a dolgok? Mekkora most a gyermeketek?

2011. márc. 3. 13:20
 8/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:13


Én írtam, hogy anyagi okokból nem maradnék.


Mindezt persze arra értettem, hogy vannak szituk, amikor már annyira elmérgesedik a helyzet, hogy a két fél teljesen megfeledkezik a vita hevében a gyerekről. Emberek vagyunk, nekem ne mondja senki, hogy ilyen nem történhet meg. Dehát itt aztán mindenki azt hangoztatja, hogy akár ha csak egy kis mosoly szünet van az apuka és az anyuka között akkor váljunk mert a gyerek...


(Szerencsére sose voltam ebben a helyzetben és ne is legyek, nem tudom, hogy éles helyzetben hogyan döntenék)

2011. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Napi viták,ocsmány orditozások,ugy éreztem már nem kivánom és utálom a férjem:( "


Mintha csak én írtam volna.

2011. márc. 3. 13:21
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerem az érvést, igaz nekünk 10 évünk van és nálunk megvan a tsiztelet is, de ettől függetlenül nagyon csúnya veszekedésekbe mentünk bele, épp úgy ahogy te írod. Nekünk ráadásul 2 évre rá jött a második is, mert bár csőd volt a szexuális életünk, azért csak össze bírtunk hozni még egy remekbeszabott kölköt. A pici most 15 hónapos és felnőttünk a feladathoz, egymáshoz, a sex még mindig nem az igazi, de legalább meg tudjuk beszélni már. Meg persze én is igyekszem, ő is belát néhány dolgot...én olvastam neki a kismamából és mutattam ittehni kérdéseket/válaszokat, hogy higgye el, nem mi vagyunk így egyedül és meg lehet oldani. Persze a lényeg az, hogy a férjem is szeret a lelke mélyén és én is ragaszkodom hozzá. MOst momentán nem kívánom ugyan, de attól még nem válnék el tőle semmi pénzért. Ugyanakkor az is igaz, hogy csak azért nem maradnék vele, mert a lányok örülnek neki este ha hazajön.

Én azt javaslom, hogy magadban tisztázd a helyzetet és próbálj vele beszélni, és ne hamarkodd el, lehet, hogy egy-két hónap múlva már másképp látod a problémát.

sok sikert és kitartást kívánok!

2011. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!