Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha inkább nem...

Mit tegyek, ha inkább nem pisil, nem kakil, csak ne kelljen bilire, wc-re ülnie?

Figyelt kérdés

Kedd óta kezdtük a szoktatást kislányommal, aki kétszer kakilt azóta, abból másodszor az én "rásegítésemmel", mert már feszíthette a kis végbelét a kaki: járkált, h van kaki, van kaki, de nem volt szegénynek. Sosem volt pedig gond az emésztésével, szinte minden nap volt kaki. Úgy látom, mintha szándékosan visszatartaná a kakit is, pisit is, mert nem mer ráülni a bilire se, a wc-re se. (A pelusba se akart/tudott már kakilni a napokban.) Viszont azt érzi, h kellemetlen lenne a bugyiba végezni a dolgát. Mintha direkt kevesebbet is inna, h ne kelljen pisilni. Bár nem hinném, h tudja, mi az összefüggés az ivás és pisilés között. Tanácstalan vagyok, mert nem tudom, mit tegyek? Adjam fel, vagy folytassam így? Félek, nehogy beteg legyen emiatt, vagy vmilyen lelki gondot csináljon belőle. Nehogy nagyon elrontsak vmit, azért, mert ügyetlen vagyok. 2,5 éves, korát tekintve érettnek kéne lennie, nem? Az ovi is kezdődik aug. végén, de lehet, h júl. végén lesz a beszoktatása. Jelen állás szerint pelusban fog érettségizni... :((

Segítsetek, hogyan tovább!


2011. márc. 6. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2,5 évesen még nem biztos,hogy elég érett rá. Azonkívűl télen nehezebb is a rászoktatás. Ne erőltesd,mert akkor csak rosszabb lesz.
2011. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez már az erőltetés kategóriába tartozik? Azt semmiképp sem szeretném, akkor inkább vissza az egész. Köszi, h írtál!
2011. márc. 6. 09:40
 3/12 anonim ***** válasza:

Istenem, azok a lelkiek.

A mi lelkünk nem számít?

Az én kisfiam 20 hónapos korától szobatiszta. Igenis érett kell legyen rá 2,5 évesen. Arra érett, hogy visszatartsa és hisztizzen?

2011. márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerencsés voltál a kisfiaddal. És mit tennél a helyemben?
2011. márc. 6. 09:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Hagynám, hogy hisztizzen, ahogy hagytam a kisfiamat. A szívem szakadt meg, de muszáj volt. (egyszerűen nem jut pelusra, a férjem munkanélküli)

Most 28 hónapos és csudajó, hogy nincs pelus.

Kitartás!

2011. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy két nap volt az egész, aztán beállt a rendes kerékvágás.
2011. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem. Olyanoktól félek, tudod, mint pl. székrekedés, aminél a kemény széklettel megrepeszti a végbélnyílást. Bocs, ha kórósan aggódónak tűnnék.
2011. márc. 6. 10:04
 8/12 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt is hajtogatja, h van kaki, pedig nincs. Érzi-gondolom-z ingert. De itt meg is torpan a dolog.
2011. márc. 6. 10:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is féltem tőle, de nem lett semmi baja. Két napig hisztizett, hogy nem kakil, aztán mikor már muszáj volt akkor eresztette.

Én gyakran ültettem wc-re, ha cirkuszolt, levettem, tíz perc múlva újra feltettem, cirkusz, le, negyed óra múlva fel, s így tovább, amíg egyszer csak belement a wc-be, mert muszáj volt. Megnéztük, hogy ott van, lehúztuk a vizet, integettünk a kakinak s ennyi volt. Másodszor már úgy kérezkedett, hogy integessünk a kakinak.

2011. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tűnsz kórosan aggódónak, én is így voltam, de mikor már nem volt más kiút akkor félretettem az aggódást és lesz, ami lesz alapon megpróbáltuk.
2011. márc. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!