Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megoldás lenne e ha meghívnánk...

Megoldás lenne e ha meghívnánk otthonunkba a kisfiam óvónénijeit, hogy megbeszéljük az örökbefogadással kapcsolatos problémát?

Figyelt kérdés
A nevelési tanácsadóba irányítottak az oviból a kisfiammal,mert túlzottan elevennek találták.A pszichológus azt mondta,hogy komoly problémát nem lát a kisfiún,be is hívta az óvónéniket,hogy elmondja mire jutott és hogy mit javasol hogyan probálják a kisfiam mozgásigényét kielégíteni.Az óvónénik számára ekkor vált nyílvánvalóvá,hogy örökbefogadott kisgyerekről van szó,valamiket azért hallottak rólunk,nevelőszülőnek hittek bennünket,ekkor nehezményezték a pszichológusnak,hogy hiszen ők nem is ismerik a családunkat és nem is tudták,hogy a kisfiú örökbefogadott lenne,azt mondták,hogy ez azért számítana,mert nem tudják hogyan beszélhetnek a csoportban a terhességről,tud e egyáltalán a kisfiú arról,hogy őt örökbefogadtuk.Természetesen tud róla,a korosztályának megfelelően elmondtuk neki.Az oviban mikor a nevelési tanácsadóba irányítottak bennünket kértek születési zárójelentést azon is volt rá utalás "3. gondozatlan terhességből született,az anya le kíván mondani a gyermekről" ,tehát nem titkoltuk.Azt mondta a pszichológus,hogy elvárható lett volna,hogy leüljünk én és a férjem még a kezdetekben az óvónénikkel,hogy elmondjuk,hogy ő örökbefogadott gyerek,mi nem akartuk ezt túlhangsúlyozni.
2011. márc. 6. 19:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan mi köze bárkinek is részletesen ahoz hogy a kisfiú örökbefogadott? Egy örökbefogadott kisfiúnak is ugyanúgy tisztában kell lennie a dolgokkal, szóval ezért nem kéne kivételezés. A saját gyereketekként nevelitek, nyilván nem azzal kezdtétek hogy ő itt az örökbefogadott fiúnk. Ráadásul a zárójelentésben is benne volt, ha nekik ekkora probléma egy örökbefogadott kisfiú szépen olvassanak át mindent.
2011. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

ELmondhattátok volna az elején, deigazábólnincs jelentősége.Most már külösen nem.Mindenki tudja, ennyi.

nem kell túllihegni szerintem. Nektek gondolom nincs ezzel problémátok, ha az ovónőknek valami problémájuk van,akkor kérdezzenek.

2011. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Állítólag az zavarta őket,hogy azt hitték tabu a dolog ,hallottak rólunk valamit,de nem tudták,hogy átmenetileg van a kisfiú nálunk nevelőszülőként,vagy mi is van vele.Újszülöttkorától a mi fiúnk.

A férjem el akarja vinni a kisfiút másik oviba,mert azt mondja,ha nem tudják így elfogadni,hogy ennyire mozgékony akkor ne erőltessük a gyerek miatt sem,szerintem viszont talán még nincs minden veszve.

2011. márc. 6. 19:15
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezek az óvónők is jól mellébeszélnek.

Hogyan jutottak el a "túl eleven"-től a nevelési tanácsadóban odáig, hogy örökbefogadott?

Egyáltalán ennek a ténynek mi köze ahhoz, hogy eleven?

Egyébként sem kötelező elmondani, de ti nem titkoltátok, ne hagyjátok magatokat bűnbakká tenni!

2011. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most olvasom mit írtál, hát én is elvinném másik oviba, itt valami nem stimmel az óvónőkkel...
2011. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szerintem amikor a pszichológus behívatta őket akkor az első pár mondatban ő mondhatta nekik és ők igen rácsodálkoztak,hogy mi még ezt sem mondtuk el,nem is ismernek bennünket,hogy vajon milyen életet élhetünk mi.Valószínű védeni akarta a gyereket a pszichológus,hogy hát nem volt egy nyugodt magzati léte és ezért olyan mozgékony,mert nekem is ezt szokta mondnai.
2011. márc. 6. 19:20
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

szia

hát így elsőre apukával értek egyet. az, hogy az óvónők így viselkedtek nem azt bizonyítja, hogy intelligensek. márpedig ha nem azok, akkor én attól félnék a legjobban, hogy később a gyerekek előtt is tesznek utalást arra, hogy a Ti fiatok örökbefogadott, és előbb -utóbb csúfolódás lehet belőle.

azon is elgondolkodtam, hogy eleven gyermeket miért küldenek családsegítőbe? tényleg ennyire "eleven"? szerinted tényleg szükség volt rá? vagy egyszerűen csak lusta óvónénikről van szók, akik nem bírják, ha egy kisfiú a nullánál többet igényel?

nekem egy kicsit megjátszottnak tűnik az óvónők viselkedése.

az, hogy meghívod őket az otthonodba szerintem nem megoldás az ő ostobaságukra. miért érzed úgy, hogy neked kell bizonyítanod bármit is? mit szeretnél bizonyítani? hogy legalább olyan csodálatos anyuka vagy, mint a többi?

mérd föl, hogy érdemes-e az óvónénikkel bármit is kezdeményezni, ha egy általuk is megkapott dokumentumot sem voltak hajlandóak elolvasni figyelmesen.

2011. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mit számít, hogy örökbefogadott vagy sem? A sajátotokként nevelitek születése óta. Kinek mi köze van hozzá? Jézusom! Miért befolyásolja ez az óvónénik hozzáállását? Ő a Ti gyereketek, az hogy nem Te szülted kit érdekel? Nem értem az óvónéniket... Lehet ugyanilyen eleven lenne akkor is ha a vér szerinti fiatok, akkor másként bánnának vele? Ha más problémátok nincs az ovival, akkor mielőtt máshová vinnétek lehet megérne egy próbát hogy beszélgettek az óvónénivel.
2011. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
őszintén szóval nagyon szeretném megtudni, hogy melyik óvoda ez.
2011. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem családsegítőbe,hanem nevelési tanácsadóba küldtek bennünket és ott pszichológus mérte fel a kisfiút,illetve velem is hosszasan beszélgetett.

Az óvónénik,csak jót akartak,sőt kötelességük is,hogyha úgy látják,hogy gond van egy gyerekkel és esetleg fejlesztésre lenne szüksége akkor a nevelési tanácsadóban felméretik a helyzetet.


Igen bevallom,hogy az is a célja lenne a meghívásnak,hogy bizonyítsam,hogy ha kicsit elbeszélgetünk,amire idáig sosem volt lehetőség,hogy a kisfiúval igen sokat foglalkozunk,jó itthon a légkör,nincsenek anyagi problémáink sem.Bevallom támadásként éltem meg,hogy a családunkat górcső alá vették és a legszemélyesebb dolgainkról voltam kénytelen beszámolni a pszichológusnál,úgy érzem,hogy valószínű sok-sok családnak nagyobb szüksége lenne pszichológusra,meg vizsgálódásra,de a gyerek érdeke akkoris az,hogy megnézzék,mert ha gond van vele,akkor időben kell fejleszteni.

2011. márc. 6. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!