Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol foglalkoznak érdemben...

Hol foglalkoznak érdemben tehetségfelméréssel, esetleg támogatással Budapesten?

Figyelt kérdés
Óvodáskorú fiamról szeretném kiderítettni, hogy tehetséges-e és ha igen, hogyan és merre tovább.
2011. márc. 6. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Ovodáskorban mi értelme a tehetségfelmérésnek? Majd ha iskolás lesz,akkor kiderül,hogy mi érdekli. Akkor lehet a kérdéssel foglalkozni. Bár tini koráig még sokat változhat az érdeklődése.

Ne a saját vágyaidat akard a gyerekre ráerőszakolni.

2011. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek írnám! óvodában is van tehetséggondozás. A tehetség már óvódáskorban megnyilvánulhat. Érdemes megkérdezni a Nevelési Tanácsadót, ők hátha tudnak segíteni.
2011. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért, hogy teljes életet élhessen, melyben kiélheti magát abban amiben igazán ügyes.


"Ne a saját vágyaidat akard a gyerekre ráerőszakolni."

Ismerjük egymást? Tudsz te rólam valamt vagy a gyerekemről?


A fiam kirívóan ügyes pár dologban, azt szeretném megtudni szakértőtől, hogy ez még belefér-e az átlagba, vagy tehetséges-e, mert ha igen, szerintem boldogabb életet élhetne, ha támogatva lenne benne.

2011. márc. 7. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban sajnos nem tudok tanácsot adni, hogy hová fordulhatsz segítségért, viszont elmesélem a magam történetét.

Az oviban 2 dologban voltam erős a óvónők szerint, rajzolásban és éneklésben. Szüleimnek azt tanácsolták, kézműves vagy zenei területen tanultassanak tovább, mert láttak bennem valamit. Zenei pályán mentem tovább, egészen a főiskoláig. Egyértelműen nem mondtak hülyeséget az oviban. Minden iskolában felfigyeltek rám, 5 hangszeren tanultam, rengeteg énekversenyen és hangszeres versenyen indultam, s eredményesen végeztem.

Szóval ha gyermeked valamiben tehetséges, igenis foglalkozz vele, inkább tudjon többet, mint kevesebbet. Persze ettől még ugyanúgy belelát másba is, nem kell egy dologhoz ragaszkodni, de ha valamiben tehetséges, az nem véletlen. :) Mindenki erős valamiben, abban kell támogatni.

2011. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

"Mindenki erős valamiben, abban kell támogatni"

Ugye?

2011. márc. 7. 20:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén zenész... ;)

Illetve dehogyis, csak ugyanebben a cipőben járunk. Mintha én írtam volna a kérdést.

Nevelési tanácsadóval beszéltem (nem Pest, környéke), de semmivel sem biztattak. Mármint hogy persze, az ő dolguk lenne elvileg a tehetségesek "szűrése" is, de nincs rá kapacitásuk a másféle esetek mellett.


Van a közelünkben egy gyermekpszichológus, elvileg ő fogja a kisfiamat mérni ősszel (májusban lesz 5)- engem is az érdekel, hogy a sok jó képessége közül melyik az, ami tehetségnek számít. (sokan sokfélét mondtak már)


Illetve a képben van még egy hely, ahová lehet, hogy elviszem, a Fejlesztőház, neten is így találod őket, .hu

(lemaradott (mozgás, beszéd, stb.) gyerekekkel is foglalkoznak, de tehetséget is szűrnek.)


Bp-en laktok?

2011. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ááá.. látom, hogy Pesten keresel.

A Fejlesztőház a XI-ben van.


Egyébként, ha el is viszem a kisfiamat, valószínűleg csak a mérésre, mert elég húzós árak vannak, és ezt heti 1-2 alkalommal nem tudom megengedni de mindenhol ez van...

A mérés viszont elvileg választ adna a kérdésemre- és talán a tiédre is. ;)

2011. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

De miben akarod fejleszteni??



Ha tehetséges valamiben, az amúgy is kderül, mert érdeklődik iránta, látod rajta, hogy mi érdekli.



De az erőltetett zseninevelés az inkább káros, mint hasznos.

2011. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!