Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szívjátok az orrát...

Hogy szívjátok az orrát porszívóval?

Figyelt kérdés
Valamit nem egész jól csinálok, mert nem érzem elég alaposnak és a lányom nagyon utálja, pedig óvatos vagyok!
2011. márc. 9. 20:34
1 2
 11/13 bettineni ***** válasza:

Ugyan nem a sajat gyermekemmel, de nagyon sikeres orrporszivozast követtem el, jo nehany evvel ezelött.

A kisfiu 3 eves volt, gyakran volt nathas.

Eleinte nem birta, mert lefogtuk a kis fejet es a betegseg miatt mar amugyis nyügös gyermeket jol megizzasztottuk.

Következö alkalommal, mikor szinten nathas volt es egyedül voltam vele, akkor megmutattam neki, hogy nem faj, en magam dugtam az orromba, majd a kezebe adtam. Akkor eppen jo hangulatban volt, jol fogadta a dolgot. Kivette a kezemböl es nagyokat kacagott, miközben a csunyasag csak ugy jött kifele, nagy öröm volt!

Szerintem ez a titok, a megfelelö pillanat es hangulat megtalalasa.

Kesöbb mar nem engedte, hogy mas dugja az orraba, maganak akarta, teljesen erthetö.

2011. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval hasonló tapasztalatom van. A fiam egész addig üvöltött az orrszívásnál, amíg egyszer a kezébe nem adtam az orrszívót, azóta saját magának szívja ki, és nagyon büszke rá. Az orcseppel hasonló a helyzet, korábban szinte a teljes testemet be kellett vetnem, hogy le tudjam ilyenkor fogni, most meg már azt csináljuk, hogy én tartom a cseppentőt a megfelelő helyen, de a végét ő nyomja meg, így mindenki elégedett :)
2011. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kor függvénye. Én hiába próbálkozom a kicsinek (2 éves)a kezébe adni az orrszívót, a legjobb esetben is csak a kezébe veszi, de jó messze tartja az orrától. Kőkemény ellenállás. A nagyobbik 3,5 éves pedig - igaz már zsebkendőbe is jól fúj - szívesen csinálja magának, sőt tanítgatja a kicsit is rá. Amíg ő is kisebb volt, addig ő is küzdött ellene. Szerintem azon múlik, mennyit volt beteg korábban a kicsi, mennyit kellett megtapasztalnia a kellemetlenséget, ill. hogy mennyi idősek. Nekem a kicsi gyakorlatilag végigbetegeskedte a telet, így elég sokat szívtuk a nóziját. Elege is van belőle, ..... igaz nekem is. :-)
2011. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!