Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több kisgyerekes anyukák! Ti...

Több kisgyerekes anyukák! Ti is állandóan el vagytok havazva mindennel?

Figyelt kérdés
Egész nap lótok-futok, mégsem érek sosem a végére. Segítségem nincs, és el nem tudom képzeni, másnak hogy van ideje meg energiája eljárni tornázni meg 8 fogásos ebédet csinálni süteménnyel meg miegymás. Nálatok hogy van ez?
2011. márc. 10. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a nap végére alig várom hogy mindenki elaludjon, a férjem is beleértve, és végre halljam a saját gondolataimat. A nagy 4 éves, a kicsi 16 hónapos. Április 1-től vissza kell mennem dolgozni. Kétségbe vagyok esve. Lövésem sincs mi lesz akkor, ha most sem érek a végére semminek, pedig magamra szinte sosem jut idő. Napi 35-40 percem van magamra, mikor tornázok, de ezt is utálom, mert olyan jól esne olyankor kicsit szusszanni, de muszáj fogynom. két hete alig látom a férjem, mert tele van munkával, és államvizsgára is készül. Kicsit most kész vagyok, szóval nem vagy egyedül.
2011. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony elvagyok,két kislányom van, egy 3 éves és egy 8 hónapos. Már úgy vagyok egyébként vele, hogy nem is törekszem arra, hogy minden napra készen legyen. Fontosabbnak tartom, hogy a lányaimra is maradjon kellő idő.

Főzni úgy szoktam, hogy 2-3 napra elegendő legyen. Olyan kajákat főzök, aminél nem kell a konyhába órákat tölteni, hanem gyorsan készen vannak. Sütiket 7végén szoktam, amikor tudom, hogy a párom is tud addig a lányokkal játszani.Amikor nem kell főzni, akkor délelőtt gyorsan rendrakás, mosás, porszívózás...segítségem nekem sincs, a férjem este ér haza. A kisebbik lányom, amikor csak szopizott, akkor még ennyi időm sem volt.

Szóval néha az én agyam is elszáll már, és időnként ördögi körnek érzem az egészet. Mosogatás, pakolás, mosás, porszívózás stb....semmi időm magamra, szerettem volna a napokban utánaolvasni pár dolognak, mert érdekelne a kertészkedés, na abból sem lett semmi! Majd csak lesz könnyebb időszak is!

2011. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sokat segít a férjem, pl ő vásárol be hazafelé jövet, de így is folyton behavazva érzem magam. A nagyobbik 3 éves, a kicsi 8 hónapos. Minden nap mást próbálok megcsinálni, egyik nap főzök, másik nap vasalok. Fürdőszobát egy harmadik nap takarítok külön. Az egyéb takarítást igyekszem gyorsan lezavarni, alaposabban hétvégén szoktunk. Nincs sokfogásos ebéd, süti csak hétvégén. És én is folyton pakolok a gyerekek után.
2011. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hálistennek van segítségem, anyósomék szinte bármikor bevethetők, ha olyan a helyzet, akkor a szomszédban lakó egyetemista lányt szoktam megkérni, hogy segítsen ki, őt nagyon bírják a gyerekek, illetve hálistennek a férjem munkaideje is emberi (9-5-ig, de ha lecsíp az ebédszünetből, akkor hamarabb is hazajön). Takarításban, házimunkában is van segítségem. Csak így tudom megoldani, hogy 4 gyerek mellett (ebből kettő már ovis) magamra is legyen időm, illetve a munkámra, és meg se bolonduljak. :)


Kitartás!

2011. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan egy gyerekem van, de főállás mellett másodállásban is dolgozom (webáruházat üzemeltetünk), így gyakorlatilag én sem állok meg reggeltől estig. Én csak arra akarok reagálni, hogy ha nem látod, hogy 8 fogásos kaját kreál valaki, akkor ne feltétlenül hidd el! Azért sokan bizony jó nagyokat lódítanak! :) Szóval nem vagy egyedül a folyamatos lótással-futással. :) 3 éves kislány anyukája.
2011. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hónap van a gyerekek között, és őszintén szólva, amíg a nagy nem kezdett el két évesen bölcsibe járni délelőttönként, addig soha semmivel nem voltam kész, ellenben az idegeim azok már ki voltak. Én igyekeztem úgy intézni, hogy egyik nap főzzek másik nap takarítsak, mossak, de ez idő alatt a gyerekek az egész lakást felfordították, így mindig mindent kezdhettem elölről. A vasalással állandóan hadilábon álltam, mosni állandóan mostam, főzni, vásárolni muszáj volt, így csináltam. De a gyerekek nem mindig jutottak le annyit a játszótérre, amennyit szerettem volna, nem mindig volt annyi időm játszani velük, mint amennyi időt szerettem volna. Amikor a nagy bölcsibe került, megváltás volt. Délelőtt megcsináltam minden házimunkát, délben érte mentünk, délutáni alvás alatt pihentem egy picit és egész délután csak velük foglalkoztam. Vacsorára ér haza általában Apa, ilyenkor már együtt eszik az egész család, közösen fürdetünk, altatunk. Kb. 8-ra elalszanak a gyerekek, utána 10-ig élünk "házas" életet (beszélgetünk, összebújunk, stb...) és már alszunk mi is. Fárasztó, de nagyon jó, így az élet.
2011. márc. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaj, ne is mondjátok, úgy utálom már az egészet! Lelkiismeret furdalásom van, ha leülök a gép elég, amíg a kisfiam alszik, mert akárhová nézek, mindenhol tennivalók sokaságát látom!

A napi dolgokat mindig megcsinálom (főzés, mosogatás, mosás, porszívózás, felmosás, mosdó-kád-wc takarítás), de a többit, amik nagyobb lélegzetűek, pl. konyhaszekrény ajtók lemosása, hűtő kitakarítása, ablakpucolás stb, azok mindig tolódnak és így soha nem jutok a végére!


Persze, ha szuperanyuka lennék, akkor nem pihennék 1 percet sem, hanem a kicsi alvásidejében mindent megcsinálnék, majd tornáznék egyet és mire megyünk a nagyért az oviba, lenne friss süti is, majd levezetésképpen 2 órát rohangálnék a játszótéren a gyerekekkel...

Ja, és mindemellett tip-top lennék külsőleg, nyugodt és kiegyensúlyozott belsőleg és naprakész a nagyvilág információival.

És persze az sem árt, ha mellette tanulok vagy dolgozom esténként, hogy mire lejár a gyed, legyen vagy 3 diplomám és vagy 5 nyelvvizsgám.

Oh, és azt ki ne felejtsem, hogy a párommal is eltöltök esténként 1-2 órát, amikor meghallgatom, megmasszírozom és teljesítem minden óhaját az ágyban...


Jaj, de jó is lenne! Csak ehhez vagy kb. 36 órából kéne állnia a napnak, vagy inkább robotnak kéne lennem és nem aludnom és pihennem :))))

2011. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!