Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól engednétek...

Hány éves kortól engednétek ki a gyereket az udvarba, úgy, hogy negyed óránként ránéztek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire "gyerekbiztos" az udvar. Ha parkosított, csak kert funkcióra használt, és nincsen benne kút, amibe beleeshet, vagy olyan gép, amit magára boríthat, létra, amire felmászhat, stb., akkor kb. 3 éves korától.
2011. márc. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

negyed óra alatt nagyon sok minden történhet egy gyerekkel.

Az én lányaim kint szoktak játszani (3 éves koruktól), de általában én is kiköltözöm melléjük ilyenkor.

Egyedül 6-7 évesen mehetnek ki, de akkor is fél szemem rajtuk :-D (az ablakból a konyhában az egész kertet belátni)

2011. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elöttem szólónak. De a gyerek sem mindegy. Van olyan akit leültetsz a homokozóba és egy órát eljátszik egyedül. A másik meg körbe megy és megpróbál minden olyat amit nem szabad.
2011. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A középsőm 7 éves, de még rá is sűrűn ránézek. A 11 évest már simán kint hagytam ennyi idősen, mert Ő eljátszott nyugodtan, a középső teljesen más.

A kicsi most 2 éves múlt, szerintem 3-4 éves koráig max. egy percre, ha ott merem hagyni. 2 pici kutyánk van csak, de nagy a kert, az udvar, a szomszédnak nincs kerítése hátul, ott meg már csak az erdő van, és hatalmas belvíz:(

2011. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most lett 5 éves a lányom, és tulajdonképpen pár hete van úgy, hogy előreengedem az udvarra, amíg a kistestvérét öltöztetem. Ez kb. 10 perc. De mindig megbeszélem vele, hogy azidő alatt mit csinálhat, az udvar mely részére mehet. Be szokta tartani
2011. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2gyerek 4 és 2 évesek. Kiengedem őket,annyi időre egyedül vannak, amig pl felöltözöm, vagy kinyitom az balakokat. Ez néhány percet vesz igénybe. Szerencsére a nagy kiabál ha a kicsi bármit csinál, de ugyebár az ördög sohasem alszik, negyedórára szerintem olyan 5 év mulva fogom merni őket kiengedni egyedül, vagy még annyi időre se:)
2011. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Hát 1,5 éves volt a kisfiam tavaly nyáron, és akkor már kint volt egyedül.Annyi időkre még elmosogattam vagy oda raktam a kaját főni.Azért sűrűbben néztem rá mint negyed óránként.Olyan 5percenként kb., meg amikor túl nagy volt a csönd vagy sírt.

De azért ehez hozzá teszem azt is, hogy elég kicsi az udvarunk.Szóval ha a háztól legtávolabb eső zugában van, akkor is hallom bent a hangját.


De ez fordítva is igaz!A házban is bent hagyom akár 1-2 órára is, és olyankor is csak az ablakon lesek be, hogy mit csinál, úgy hogy ne vegyen észre.

2011. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hú, hát az én másfél évesem akkor is szétszedi a házat, ha a sarkában vagyok! Egy másodpercre sem merném egyedül hagyni az udvaron. Bent is csak 1-2 perc, de olyankor mindig van valami szuper ötlete, mire odamegyek. Pl az ülőgarnitúrára támlájára felmászni, onnan pedig az ablakpárkányra. Vagy kihúzni a konyhafiókot, ráállni, és a pulton matatni. Vagy odatoszogatni a 10 centi vastag enciklopédiát az íróasztalhoz, felállni rá, és pötyörögni a laptop gombjaim......mind fantasztikusan jó móka! :-)
2011. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki már másfél évesen kiengedte.

Az én fiam ilyen téren úgy működik, hogy ha nem vagyok ott akkor gyönyörűen el van magába, nem rosszalkodik.

Ha a látóterén belül vagyok, akkor meg belebújik a kisördög.Ha ott vagyok mellette, elég ha egy pillanatra nem rá nézek és már csinálja amit nem szabad(laptop nyomogatás, telefon ellopás, olló ilyesmik ellopása).

Éppen ezért van az ha kint vagy bent van egyedül, az ablakon keresztül nézek rá hogy mit csinál, úgy hogy ne vegyen észre.

Ha a szobájába van akkor is, sunyiba nézek be hozzá.

Ő nekem rosszalkodik, csak hogy bosszantson.Sztem úgy van vele hogy ha nem látom, akkor fölöslegesen csinál rosszat, mert nincs kitt bosszantania.

A hisztivel is így van.Ha amikor hisztizik kimegyek a házból, azonnal abba hagyja, vissza megyek észre vesz és folytatja.

Érdekes, de hát ő ilyen.:)

2011. márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!