Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti engednétek láthatá...

Anyukák! Ti engednétek láthatást egy olyan "apának", aki csak megcsinálta a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem fizet gyerektartást, nem látogatta, sőt el sem ismerte, de most 2éves a gyerek és veri a mellét, h az az ő gyereke és joga van hozzá.Most mit tennétek a helyemben?
2010. szept. 30. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Nekem ne írj ilyet, hogy nem fizet gyerektartást, mert ha a bíróság megítélte, behajtják rajta, ha meg nem ítélte meg, akkor nem jár és kész.

Ennek a dolognak semmi köze ahhoz, hogy TE személy szerint mit szeretnél, és nem arról van szó, hogy neki mihez van jog. Viszont a magyar jog szerint A GYEREKNEK VAN JOGA AZ APJÁHOZ. Ennyi.

2010. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 kixeva válasza:
66%
Én nem tiltanám el a gyerektől.Találkozzanak úgy hogy te is ott vagy.
2010. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
nem ismerte el a gyereket , most meg veri a mellét? mire föl?
2010. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Nos, a törvény szerint nem a szülőnek van joga a gyerekhez, hanem a gyerek joga az, hogy a szülőjével kapcsolatot tarthasson. Ettől eltérni csak a gyerek érdekében lehet, ha az apja mondjuk alkoholista, vagy kábítószerfüggő, vagy bármi, ami miatt a gyereknek kárára válna a vele való kapcsolat. Egyébként a láthatásnak semmi köze köze ahhoz, hogy fizetett-e az apuka gyerektartást. Épp azért, mivel a gyerek joga, és nem a szülőé, ez nem lehet a szülők közti "üzleti" megállapodás tárgya.
2010. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tett apasági nyilatkozatot és bíróság nem jelentette ki, hogy ő az apa, akkor nincs gyerektartás, de nincs látogatás sem!
2010. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kixeva válasza:
0%
persze,majd amikor meg felnő szegény gyerek,mondhatod neki hogy ' a törvény szerint' ....ez hülyeség.abból amit leirtl mi nem tudhatjuk h mi is a pontos helyzet,miért lett ilyen a kapcsolatotok,de akkor is ő az apja,mégha 'a törvény szerint' szerintetek nem.ő csinálta,az övé.kész.kérdezd mega gyereked,ő mit gondol,jahogy ez nem lehetséges.akkor mérlegeld a helyzetet,gondolj a gyerekedre,a jövőjére.
2010. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Mi az h csak megcsinálta?! Miért, tán nem te voltál az aki hagyta, hogy megcsinálja? Más szemében a szálkát de magadéban a gerendát sem, mi?


Ahelyett hogy örülnél neki, hogy végre szeretne foglalkozni a gyerekével, vergődsz meg kicsinyeskedsz! Nem lehetsz ilyen önző, pláne azért, mert így nem a férfivel csesznél ki a legjobban, hanem a gyerekkel!

2010. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

14:49 - Az én apám sem fizetett soha gyerektartást utánam, pedig megitélték, behajtani meg nem lehetett mert soha nem volt hivatalos állása, másokon élősködik a büntetéseket meg leülte. Szóval sajnos van ilyen. :(


Anyuka, ha el sem ismerte, az azt jelenti hogy jogilag nem az ő gyermeke? Ő van feltüntetve az születési akvi kivonaton mint apa? Ebben az esetben folyamodhat a láthatásért.


Amúgy az hogy most egyből az ő jogaival jön most és nem a gyerek érdekeire gondol nem túl jó jel! Fel lehet világositani hogy egy szülőnek elsősorban kötelességei és csak másodsorban jogai vannak.


Az sem túl jó ha pár évente felbukkan a gyerek életében mikor ő úgy gondolja, egy kisgyereknek biztonságra és állandóságra van szüksége, és érzelmi stabilitásra.


Helyedben elbeszélgetnék vele hogy mire fel ez a nagy érdeklődés most, hogyan kiván a jövőben részt venni a gyerek nevelésében, mivel tudja támogatni. Ha semmiben, csak neked akarja megmutatni hogy azért is neki van igaza akkor elmehet a francba.

2010. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok, mint Te, annyi kivétellel, hogy nekem van apaságim is. Már lassan 2 éve nem látta a lányát, nem is keresi, és baromira nem is érdekli. Gyerektartást sem fizet. És itt üzenem az első kommentezőnek, hogy nekem bizony van bírósági végzésem a gyermektartásról, de már másfél éve egy fillért sem kaptam. Vádat emelt ellene a bíróság tartásdíj nem fizetése miatt. Úgyhogy nem olyan egyszerű, ahogy gondolod. Egyébként én soha nem tiltottam és nem is fogom tiltani a lányomnak, hogy az apjával találkozzon. De a lánykám nem kíváncsi rá, már 7 éves.
2010. szept. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező! Én Anya vagyok, de nem te döntöd el, hogy az apa láthatja-e vagy nem, hanem a GYEREK JOGA, hogy láthassa az apját, és a gyerekről nem tagadhatod meg ezt a jogát!

Meg mi az, hogy csak megcsinálta? Abban te is hibás vagy, hogy olyan embernek engedted, hogy gyereket csináljon neked, aki ennyire felelőtlen! Már bocs.


Az más dolog, hogy ha nem ismerte el, akkor nyilván hivatalosan nem jár neki se láthatás, se gyerektartást nem kell fizetnie, de a gyereknek törvényen kívül, akkor is joga van ahhoz, hogy megismerje az apját! Szóval ha a gyereked érdekeit nézed, akkor igenis megengeded, hogy a gyerek láthassa az apját.

2010. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!