Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás zavarba szenvedek....

Alvás zavarba szenvedek. Valaki valami ötlet? Nyugtató, gyógynövények, tapasztalatok? .22éves lány vagyok. Éjjel 2-3 után tudok elaludni. Csak forgolódom mindig, sokszor felébredek. Általában reggel 6kor meg kelnem kell.

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nyugtató meg altató szerintem felesleges, vagy tornázz ilyenkor egyet, vagy valami fizikai munkát csinálj, vagy napközben fáraszd le magad valamivel..Vagy jól jönne egy pasi ...
2011. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van párom,de nem találkozunk minden nap. Heti 4 szer járok edzésre munka után. Ennek ellenére sem megy.
2011. jan. 20. 10:38
 3/9 anonim válasza:

Szia! Nyugtatót én sem ajánlok, attól anyukám olyan szokott lenni, mint egy zombi...Én is sok mozgást, leginkább futást, elméd elfárasztására sok olvasást javaslok! + az egész test, vagy talpmasszázs is jót tehet

Üdv:)

2011. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kb. 5 hónapja kezdődött. Most már olyan szinten vagyok,hogy majd össze esek napközben a melóhelyen. Egyszerűen nem bírom már. Hétvégén sem pihenem ki magam. Nem járok bulizni se amióta ez van,mert nem bírom.
2011. jan. 20. 10:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki lefekvés előtt a citromfű teát. Az enyhe nyugtató, altató hatású, nekem néha segít.
2011. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne elmenni ideggyógyászhoz, nehogy valami komolyabb baj álljon a hátterében. Pár prec alatt meg tudja állapítani, ha gond van. Ha inorganikus inszomnia, akkor pszichológiai okai vannak, hogy nem tudsz aludni. Erre csak te tudhatod a megoldást, pl. tudatalatt aggaszt valami, nem érzed úgy, hogy vége a napnak stb. Ha végképp nem megy, pszichológussal beszélj.


A doki minden bizonnyal felír majd neked egy altatót, azt érdemes csak akkor szedni, ha tudod, hogy ma nem fogsz tudni elaludni, vagy másnap nehéz nap vár rád, és szükséged van a kipihentségre. Vigyázni kell, nehogy rászokj az altatóra.


Az is lehet, hogy szimplán felborult a bioritmusod. Talán egyszer későn feküdtél le, aztán még később, aztán a végén teljesen eltolódott nálad a lefekvés ideje, és ehhez van hozzászokva a szervezeted. Ilyenkor nap közben nem érdemes aludni, hanem amit előttem is írtak, fáraszd ki magad. írtad, hogy edzésekre jársz. Keménynek hangzik, de nem lehet, hogy az a baj, hogy a nap többi részében nem mozogsz olyan nagyon? Lehet, hogy pár alkalommal arra lenne szükséged, hogy egész nap fáraszd magad, nem csak edzések során. Talán akkor a szervezeted venné a lapot, és tízkor el tudnál aludni.

2011. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt beleveted magad az orvosi kivizsgálásokba, ahol betegségtudatot keltenek benned, gyógyszerfüggővé tesznek, és kifosztanak, próbáld meg átszervezni a napirendedet!

Mi az esti napirended? Ne lefekvés előtt vacsorázzál, hanem mondjuk 18 óra tájékán! Nem hajtod-e túl magad az edzésen?

Nincs-e valami zavaró a környezetedben? Nincs-e valakinek valamilyen hülye szokása, amitől nem tudsz elaludni?

Vezesd be az esti sétát!

2012. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Autogén tréninget javaslok!
2013. febr. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztosan megoldódott már, de javaslom, hogy egy éjszaka (vagy kettő, ha bírod) ne aludj. Alvásmegvonásnak hívják, és állítólag már egy két alkalom után rendeződik a dolog. Pánikrohamot is szoktak vele gyógyítani. Én amúgy olvasni szoktam, főleg akkor működik, ha száraz témát olvasol (politika, történelem, stb). Írj, hogy mi sikerült.
2014. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!