Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kérdés: felveszik a...

Ovi kérdés: felveszik a gyermekemet? Idén decemberben tölti be a 3-at. Szeptemberben születik a kis tesó.

Figyelt kérdés
Idén decemberben tölti be a 3-at. Szeptemberben születik a kis tesó. Eddig nem gondoltam, hogy ez befolyásolja azt, hogy felveszik-e, de utána olvasgattam, és többen írták, hogy nem biztos, ha én amúgy is itthon vagyok a picivel. Mit gondoltok? Március végén lesz a beiratás, de addig is érdekel a véleményetek.
2011. márc. 11. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Telefonálj be az oviba, ahova iratni akarnád és kérdezd meg. Szerintem sok helyen nemet fognak mondani. Mivel nem ovikoru a gyerek, nem kötelesek felvenni, ha te otthon vagy. De van ovoda, aki tesz kivételt. Szóval több helyi ovot kérdezz. Vagy marad a fizetős.
2011. márc. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez ovifüggő, főleg azon múlik, hogy mennyi férőhelyre hány gyerek jelentkezik. Én kislányomat nem vették fel, ő október végén töltötte a hármat, a tesója meg decemberben az egyet.
2011. márc. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én csak kérdezni szeretném, hogy miért iratod oviba a nagyot, mármint, hogy mik a mellette érveid? Azért, mert én is hasonló cipőben járok, nekem is decemberben lesz három, és októberben jön a tesó, és nagyon vacilálok rajta, hogy menjen-e oviba a nagy. Több ellenérvem is van: ugyis otthon leszek, meg hozza a betegségeket, meg nehogy úgy érezze, hogyha jön a tesó, őt meg burakjuk az oviba, stb. De azért még mindig sokat gondolkodom rajta, tehát szeretném ha leírnád, hogy neked mik szóltak mellette, pl. hogy könnyebb lenne a kicsivel, vagy ilyesmi! Bocsi, az offért, de tényleg nagyon sokat gondolkodom rajta!!Előre is köszi a választ!!!
2011. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért szeretném, ha oviba járna, mert sajnos nincs ismerős hasonló korú baba, a kisfiam pedig nagyon gyerek bolond :)

Játszótéren, utcán, boltban, mindenhol megtalálja a saját korosztályát, és látom rajta, hogy fáj neki, ha menni kell a gyerekek közeléből. Nagyon tetszik neki, ha az ovi mellett megyünk el és kint vannak a gyerekek, mindig be akar menni közéjük Ő is :) Ilyenkkor rossz anyának érzem magam, hogy még arra sem vagyok képes, hogy játszópajtást találjak neki. :( Próbáltam már ezen az oldalon is, de hiába. Szóval nekem ezért lenne fontos az ovi. Itthon velem egész nap unatkozik. Sajnos állandóan meg nem tudunk a játszótéren lenni. Irigylem is azokat az anyukákat, akik naphosszat kint vannak a gyerekekkel, de nekem sajnos itthon is van dolgom, ha nem végzem el a házimunkát, akkor csak feltorlódik és kész katasztrófa lesz a lakás. Én is sokat gondolkodom ezen, de mindig az a vége, hogy jobban igényli már a gyerekek társaságát, mint állandóan az enyémet. Ha úgy megoldható lenne, hogy akár délig ott lehessen a gyerekekkel, délben meg haza hozom, nekem már az is jó lenne. Nincs útban, nem erről van szó, mert sokaktól már ezt is megkaptam, hogy jön a kicsi, a nagyobbat meg elpaterolom az oviba, hogy a picivel tudjak foglalkozni. Ez hülyeség. Az sem tragédia, ha nem veszik fel, akkor nekem kell utánakutatnom valami baba klubnak vagy nem is tudom. Egy idegen kisgyermekes anyukától csak nem kérdezem meg, hogy nincs-e kedve néha összerakni játszani a gyerekeket. Az milyen lenne.

2011. márc. 11. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem a nyáron lesz 3éves a "nagy" és októberben jön a "pici".most beiratásnál még nem fog látszani a pocim, szeptembertől meg majd apa hordja a "nagyot".azért mert én továbbra is otthon leszek, és lesz otthon egy kistesó még szüksége van a saját korosztályára.látom rajta, kell neki majd az ovi.egyszóval mi nem mondjuk meg, hogy kistesó érkezik.
2011. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiam szeptember végén lesz 3 éves, én májusban szülök. Nekünk már megvolt a beíratás a héten, és ugye a nagy pocakom nem kerülte el senki figyelmét. Megkérdeztem, hogy mennyi esélye van így a fiamnak a felvételre, mire a vezető óvónő közölte, hogy 100%.

Én is azért szeretném beadni oviba, amiért Te, Ő is nagyon szereti a gyerekeket, és sajnos nincs a környezetünkben olyan kisgyerek, aki vele közel egykorú lenne. Amikor beértünk az oviba, jött egy dajka velünk szemben, az én fiam odament hozzá és megkérdezte hogy hol vannak a gyerekek. A néni mondta neki ,hogy gyere megmutatom, és Ő simán megfogta a kezét és anélkül hogy egyszer is hátranézett volna rám simán otthagyott. Bevitték a kiscsoportba, ahol egyből nekiállt játszani a többiekkel. Azóta naponta legalább 10x megkérdezi, hogy mikor megyünk az oviba, és mondogatja, hogy mi lesz a jele.

2011. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!