Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogyan oldotta meg a...

Ki hogyan oldotta meg a pelusról való leszoktatást (alváshoz és utazáshoz kell már csak)? (Picit összetett a kérdés)

Figyelt kérdés

27 hónapos a lányom. Gyakorlatilag a 2. szülinapja óta nappali szobatiszta. Ha csak ide a közelbe megyünk pl. boltba szintén nem kell a pelenka. Ha tömeg közlekedünk (kb 2 óra) már inkább teszek rá a biztonság kedvéért mert fogalmam sincs, hogyan oldanám meg ha mondjuk a metrón hangozna el a bűvös "pisikélni" szó.

Alvásnál az is probléma, hogy cumisüveggel tud csak elaludni amibe tejet kap. Tehát ha el is megy előtte bilizni a tejtől úgyis pisil alvás közben. Mindig kap bőséges ebédet és vacsorát is lefekvés előtt. Így a tej nem az éhségét, szomját csillapítja. Kivéve éjszaka, mert akkor fel szokott ébredni, hogy éhes.

Hogyan szoktathatnám le az elalvás előtti evésről?!

Annyira tanácstalan vagyok!


2011. okt. 25. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
3 évet már betöltötte a lányom és ugyanez a szitu. Nekünk hosszabb utazáshoz sem kell pelus jó ideje, mert tudja tartani, ha pisilnie kell, addig, amíg meg tudom pisiltetni. De éjjelre kell a pelus, mert ő is cmisüvegezik elalvás előtt, sőt, éjjel is legalább egyszer. Ha nem adok neki, sír, nem tud aludni és felébreszti a kisebb tesóját is. Inkább maradok a pelenkánál, előbb-utóbb úgyis elhagyja.
2011. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor lesz igazán szobatiszta, ha annyira tudja tartani, hogy kibírja a metrón is, és éjjel is addig, amíg bilire tud ülni. Persze utazásnál pl. metrón nehéz ügy, mi kocsival jártunk szinte mindenhova, mert egy felnőttnek több gyerekkel sajnos a mai viszonyok mellett nem lehet biztonságosan tömegközlekedni, és a kocsiban mindig volt bili, de mondjuk ott sem lehetett azonnal megállni és lehúzódni. 3 éves kor után a legnehezebben szobatisztává váló gyerekem is megtanulta tartani akár 15-20 percet, amíg találtunk megfelelő helyet pisihez.
2011. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most várom a másodikat és sajnos a mai magyarországi viszonyok mellett nem tehetjük meg, hogy kocsit tartsunk fent. Félek, hogyha erőltetem a pelus nélkül való alvást akkor esetleges gondok lehetnek ebből. Ha elmegyünk a boltba (olykor 1 óra séta, mert minden tócsát meg kell nézni, hiszen nincs két egyforma tócsa) lazán kibírja. Sőt most, hogy rossz az idő egyszer sem hangzik el a bűvös szó. Nyáron 1 megállás tuti, hogy volt. Sajnos sok ismerősöm akiknek 3 éves gyerekeik vannak arról számolnak be, hogy az ovi előtt épphogy sikerült leszoktatni a kicsiket a pelusról. Van olyan aki éjszaka még mindig kap.
2011. okt. 25. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Én megpróbáltam leszoktatni az éjszakai pelusról a leányzót, de amiatt, hogy éjjel kétszer is iszik tejet (ha nem kap, nagyon sír) meg elalvás előtt is, így elég sokat kell pisilnie. Viszont elég mélyen alszik ahhoz, hogy nem ébred fel rá. Pár napig csináltam, hogy kivettem az ágyából és ráraktam a bilire, pisilt is, de nekem is ott a másik pici, plusz a pocaklakó és néha aludni is szeretnék, nem kétóránként bilire ültetni a csajszit. Úgyhogy nem érdekel, ha megérik rá, ugyanúgy el fogja dobni egyik napról a másikra az éjszakai pelust, ahogy annak idején a nappalival tette. Addig meg kap pelust és kész.
2011. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!