Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 26 hós gyermeked mennyire "okos"?

26 hós gyermeked mennyire "okos"?

Figyelt kérdés

Értem úgy, hogy pl. szépen tudja a teljes nevét, lakcímet, esetleg anya/apa rendes nevét, szép hosszú verseket, mondókákat, esetleg számol valameddig, felismeri a színeket, stb.

Az én fiam csak az ő nevét mondja, meg hogy hány éves.

Verseket sem mond még, nemrég kezdett el beszélni, de még mondatokat sem használ. 3 színt ismer fel (kék, sárga, piros) persze van amikor ezeket is össze keveri azért.

Még nem számol.

Ha rajzol az is irka-firka még, tehát kört vagy pl. betűket sem tud még írni. Ennyi. :)


2011. márc. 11. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26,5 hós fiam saját, apa, anya nevét tudja, tudja melyik utcában lakunk (a várost még nem). 4-5 soros verseket tud. A számokat 10-ig felsorolja, a számolás még bizonytalan. A színek közül a narancsot, citromot, barnát, feketét, fehéret, pirosat, kéket, rózsaszínt, zöldet, lilát felismeri, megnevezi. Ő is még firkarajzokat rajzol. Ő annyit mond, hogy 2 éves.
2011. márc. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

25 hónapos lesz, lesz de még mondatokat, verseket egyáltalán nem mond. Nagyon sokat beszélek hozzá, egész nap velem van, sok-sok könyvünk van. Reggel már azzal kezdjük, hogy hozza az ágyba a leporellókat, állatokat, járműveket, gyümölcsöket nézegetünk, megnevezzük.( a zsiráftól az egérig szinte minden közismertebb állatot tud, ismer) Sok szót mond, és szinte mindent felismer, a nehéz dolgokat is, de az összefüggő beszéd, mondókázás még szerintem messze van.

Firkálgatni Ő is szeret, akár zsírkrétával, akár színesekkel. A nevét nem akarja mondani, Öcsikének és babának szólítja magát. Csak a sárga színű tárgyakat nevezi meg, azokat kiemeli a játékok közül, és közli: sárga.

2011. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez bőven elég.

Nem kell tudnia az apa-anya életrajzát:-)))

2011. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyire okosegy kisgyerek, nem azon múlik, hogy fel tudja-e versmondásszerűen sorolini a számokat, mond-e verseket, mondókáákat... Az meg, hogy még nem rajzol kört, nem ír betűket egyáltalán nem baj! Sőt! Nem is kell!!!! Egy 2-2,5 évesnek ezekre nincs is szüksége! Ha van kedve, hallgasson mondókákat, verseket, ha épp nincs, hát ne tegye! Még kiscsoportban se várjuk el, hogy a kicsi kiálljon és egyedül elmondjon egy mondókát vagy verset! Igen, közösen legtöbb már mondja, de hogy egyedül tegyék, nem is "követelmény". Annak örülj, amit már tud! Most inkább a mozgásafejlődik rohamosan: tud két lábon ugrálni, lassan megy egy lábon is... tud futni, egyre gyorsabban, egyre bztonságosabban. A beszéde is fejlődik: egyre tisztábban ejti a szavakat, egyre nagyobb az aktív ésa passzív szókincse.

Az én kislányom rengeteg mondókát, verset, mesét hall, hisz óvónő vagyok, sokat mondok neki. DE: nem az a típus, aki kiáll és mondjja egyedül. Pedig már sokat tud, mert ha én megállok valamiért, ő mondja a következő szót, szavakat.

Színfelismerés, megnevezés: manapság hatalmas súlyt fektetnek rá az anyukák, hogya 2 éves tudja a nevüket.. pedig igazán az óvodáskor végére követelmény a színek ismerete. Amit a tiéd tud, bőven elég, ne várj el tőle többet!

Nevet, lakcímet, kort is elég, ha 3 évesen tudni fogja. Addig mondd neki tesokszor, ha nem is mondja, megjegyzi :)

Számolás: teljesen fölösleges megtanítani a számokat felsorolni! Inkább a számfogalomra kellene hangsúlyt fektetni! Tehátarra, hogy ha kiraksz valamiből 1 darabot, az az egy, ha valamiből 2darabot lát, az a kettő. Kiscsoportban is csak a 3-as számkört használjuk... Az, hogy egymás utánmondja, hogy 1,2,3, ...20, semmit nem jelent, semmit sem ér, mögötte nincs általában tudás. Nem tudatosan mondják, nem tudják, mit is jelent...

2011. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre sorba válaszolva:

-csak a kutyánk nevét hajlandó mondani

-egyáltalán nem számol ennyit mond :edd, hánom!

-nem mond verseket, de imádja ha mondókázok neki. Nyilván nem olyan "okos":)

Viszont, ha az apjával kinnt szerel, és az apja kéri a kalapácsot, harapófogót, imbuszkulcsot, csavarhúzót stb, úgy adogatja mint egy igazi segédmunkás. Ha beül játszani az autóba a vezető helyére, mérgelődik, hogy nem tudja a kuplungot elérni amikor a váltót fogdossa.

Ha bennt vagyunk, együtt főzünk, bármit kérek, odaadja (persze nem a fűszernövényekre gondolok), de liszt, zsemlemorzsa, tojás , vaj...ilyeneket hibátlanul.

Szóval ő ilyen. Imád köztünk "működni", a felnőttes dolgokat. Ezeket senki nem tanította neki, csak mindig vagy az apjával volt kinnt, vagy nekem segített akonyhában, és mindig mondtjuk mit csinálunk.

Ő ebben okos, ezt élvezi. Számolni , bemutatkozni, mondókázni ráér még, pláne hogy alig beszél egyenlőre, így nehéz is lenne. De nincs elkésve.

Ja a régifajta nagy csúzdára tök egyedül fölmászik és lecsúszik, és nagyon ügyesen próbálgatja az egy lábon menést, persze nem megy még ez annyira de izgatja a fantáziáját...

2011. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
3. vagyok! Bocsi a hibákért, sajnos egyszerre nem megy a gépelés és az olvasás, így néha mellé ütök :S
2011. márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Tudja, hogy egy és azt is hogy kettő. A hárommal még hadilábon állunk (van, hogy megy, van hogy nem), de minden más az sok. Szerintem ez a korosztályos számfogalom.

Ne haragudj, Kedves Utolsó Válaszoló, de egy kicsit rosszul estek a szavaid. Tudom, hogy csak jót akartál, s kérlek, az én soraimat Te se vedd bántásnak, csak tudod, azt is nehéz egy szülőnek feldolgozni, mikor ahelyett, hogy egy pedagógus, gondozónő dicsérne, letorkol. Mi így jártunk a bölcsiben is, amit nemrég kezdett az akkor 2 éves kisfiam. Kvázi leszidott a gondozónő, hogy bár tényleg sok mindent tud a fiam, ami korosztályilag még nem lenne "követelmény", de biztos kimaradt egy csomó minden, amit nem tanítottam meg. Igen, én is tudom, hogy mi az amire nem fektettem hangsúlyt, vagy mi az, ami kevésbé megy neki, de érdekes módon, mikor elkezdte sorolni, hogy általában milyen problémák szoktak lenni az ilyen gyerekekkel, mindegyikre csak a fejemet tudtam rázni. S tudod a legbántóbb az, hogy azóta sem kaptam tőle semmilyen visszajelzést a fiam képességeiről vagy a hiányos területekről (mert igenis én is várnék útmutatót, hogy anyuka ez és ez a probléma, s nem csak annyit minden délután, hogy minden rendben volt, evett, ivott, aludt). Viszont a csoport másik gondozónénije épp tegnap dicsérte meg a fiam mozgás és beszédfejlettségét, mert egy kicsit bátorítani akart pelusügyben.

Ne haragudj, csak pocsék napom van, s kijött belőlem.

Első voltam

2011. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

27 hós lányom,velem együtt számol,egyedül nem.

Szavakat mondd,de mondatokat nem,esetleg1-2-3 szavat egymáshoz illeszt bár még nem megfelelő sorrendben.

Képről mindent felismer,bár a nevét nem mindennek mondja ki.Inkább úgyhogy én kérdezem,hogy hol a paci,ő megmutatja.

Leginkább a piros színt ismeri fel és mondja is.

Betűkből pedig felismeri a F-betűt/apa nevének kezdőbetűje)A(Anya) betűt,P(papa ) betűt,Z(Zoé) betűt!

nevét kimondja teljesen vezeték névvel 2 keresztnévvel,de nem tisztán.. Ő is csak firkálgat még..És most van abban a korban hogy bármit lát/hall megkérdezi hogy Mi az?:)

25L és 27hóskislánya:)

2011. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam senkit se bántani, csupán sajnos manapság mindenhonnan az dől, hogy csak az a kisgyerek okos, aki hosszú verseket mond, aki sorolja akár 20-ig, 100-ig a számokat. Pedig nem! Ezek a dolgok nem mutatják, mennyire okos, értelmes a gyereked! mindig annak kell örülni, amit már tud. Hogy neked szükséged van arra, hogy másokhoz hasonlíthasd a gyereked, egy dolog... Pedig annyira mások.. soha sem szabadna egymáshoz hasonlítgatni 2 egyidős kicsit! igen, örülj, ha megdícsérik, de ne várd el azt, hogy azt mondják, mi az, amit tudnia kell/ene... Az csak fölsleges fruszrrációt ébreszt benned, közvetve a gyerekedben. Egyetlen pedagógus sem fogja azt mondani egy megfelelően fejlődő gyerekre, hogy "de van, aki már többet tud nála", mert ez nagyon szerencsétlen hozzáállás. Egy kisgyereket mindig csakis önmagához szabad hasonlítani, a saját ütemében kell hagyni fejlődni, persze bizonyos határokon belül. mivel vannak gyorsabban és kissé lassabban fejlődő gyerekek, 2 éves kor körül még nagyon nagyok lehetnek az eltérések, de ezek 3 éves korra minimalizálódnak. természetes, hogy akkor is lesz akiből csak úgy ömlik majd a verselés, a másik meg nagyon talpraesett lesz, a hétköznap idolgokhoz vonzódik jobban (mint ahogy már írta valaki, hogy az övé ismeri az autószereléshez használt kulcsok nevét meg a főzéskor használtakét...), ez nagyban függ a kicsi érdeklődésétől. Nem szabad erőltetni semmit... Ők maguktól is csodálatosan fejlődnek!
2011. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
29 hós a fiam, kb 3 hete hajlandó ismételni utánam a szavakat, de inkább csak az első kettő betűt, pl lámpa=lá, a helyhatározók mennek, ide, oda, itt, ott, fel, le....az utóbbi héten fejlődött sokat. Mondókát ugy tud, hogy beleszól az adott résznél, pl mókuska felmászott a fára,mondja, hogy fa, leesett, törött a lába, mondja, hogy láb:) nem hajlandó enni kanállal, kézzel eszik, etetni nem lehet. Bármilyen füszert, sót, borsot odaad, ha kérem. Számokat 1-10 ig felismeri, egy, öt, ennyit mond. Betüket apa megtanitotta, mert ezzel játszottak a számitógépen, mágnestáblán. Kirakózik sokat, 15- ös puzzle megy már, de alig épitőzik. Rajzolni ritkán akar, csak firka még az is. Gyurmázni én szoltam, ő nézi ès fintorog, hogy ragad:) nem vetkőzik, öltözik egyedül semmit, de 22 hónapos kora óta szobatiszta. Ja, cumisüvegből iszik tejet reggel-este:) remélem legalább átlagos:) önállóság terén , beszéd terén van elmaradás, de nincs hova sietni. Nem bölcsis, 3,5 évesen megy oviba. Jó egészséget Nektek!
2011. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!