Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 26 hós gyermeked mennyire "okos"?

26 hós gyermeked mennyire "okos"?

Figyelt kérdés

Értem úgy, hogy pl. szépen tudja a teljes nevét, lakcímet, esetleg anya/apa rendes nevét, szép hosszú verseket, mondókákat, esetleg számol valameddig, felismeri a színeket, stb.

Az én fiam csak az ő nevét mondja, meg hogy hány éves.

Verseket sem mond még, nemrég kezdett el beszélni, de még mondatokat sem használ. 3 színt ismer fel (kék, sárga, piros) persze van amikor ezeket is össze keveri azért.

Még nem számol.

Ha rajzol az is irka-firka még, tehát kört vagy pl. betűket sem tud még írni. Ennyi. :)


2011. márc. 11. 09:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
26 hónapos fiam.én egyet értek azzal ki azt írta ezek bizony nem mindig azt mutatják melyik gyerek okosabb.Én azt vettem észre a fiamon,hogy ebben a korban olyanok mint a szivacs,mindent feldolgoznak és ami szimpi nekik azt alkalmazzák,mondják is,igy ha naponta 2x felolvasnám a telefonkönyv egy részét,és ez a fiamnak tetszene egy idő után biztos utánam mondaná,de ettől ő még nem lesz rettentően okos.tudja a nevét,korát,de nekünk csak a keresztnevünket tudja,imád olvasni,gyurmázni,festeni,és igen,most tényleg sokat ugrál,már 1 lábon is,naponta 2 órát biztos ugrálással tölt,imád uj dolgokkal ismerkedni,pl most busszal és vonattal járni,számolni számol,de még ez se tudatos,színeket szinte mind ismeri,kört rajzolni eszébe sincs,sőt rajzolni se szeret.de mivel szeret mást igy nem is erőltetem.szerintem is arra fektesd a hangsúlyt,ami megy neki is szeret.manapság nagyon nagy divat,a legjobb, legokosabb gyereket csinálni a gyerekből.Sajnos a családban is van ilyen,iszonyatos sok mindent tömnek a gyerekbe,de éjszaka rendszeres rémálmai vannak,felsír,fél a szüleitől,gondolom a sok elvárás miatt,hát szerintem ne tudjon inkább 2 évesen egy szint se,de az enyém legyen a legboldogabb gyerek,mert tudod amikor átöleli nyakam és azt mondja anya szeretlek,kit érdekel mit nem tud.
2011. márc. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 11. 12:55
 13/20 anonim ***** válasza:

27 hónapos kisfiam tudja a teljes nevét, anya és apa teljes nevét is, pedig anyáé nagyon hosszú :)

Megmondja, hogy 2 éves, hibátlanul felismeri a színeket, én mondja is :)

Konyhában, műhelyben Ő is mindent oda ad, ha kérjük :)

Mondókát szeret hallgatni, de nem mondja.

Autót tud rajzolni, meg arcot, a többi műalkotás még firka rajz :)

A telefonokat ügyesebben kezeli, mint mi :)

Elmondja hogy miért megy szirénázva a mentő, tűzoltó, rendőrautó :)

Nagyon fogékony, mindent első hallás után megjegyez :)

2011. márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyi idős a fiam, mint a tiéd, és pontosan ugyanazokat tudja. De ezzel sztem nincs gond, én még nem akarom szeptemberben iskolába küldeni. :D
2011. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen rendben van a gyereked, ez nem "okosság" kérdése.

Inkább az a kirívó, ha egy 26 hós gyerek folyékonyan beszél. Az átlag ilyenkor még nem mond mondatot, vagy csak nagyon rövidet.

2011. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Valahanyadik vagyok, csak annyit mondanék, nekem még a 4 évesem se tud rajzolni, autót meg pláne nem meg betűket sem. Talán egy karika ha megy. De nem mondják az ovónők hogy baj lenne. ő másban jó. 2 évestől kár is ilyet "elvárni", ne aggódj!
2011. márc. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

Az enyém okosnak számít( nem csak szerintem). Igaz ő mindent hamarabb tudott mint kortársai. De nem ez a legfontosabb szerintem. Hanem az, hogy kiegyensúlyozott és boldog legyen.

Beszélni már régen tud. Olyan más féléves kora óta mondatokban. Rengeteg verset, dalt tud és szeret énekelni.

Színeket se most tanulta meg. Mindegyik színt ismeri.Nem téveszt. Már a világos kék és a sötétkék közt is különbséget tesz.

Számolni 10-ig tud. De csak 1,2,3,4 aminek tudja is a fogalmát. pl: ha leteszek az asztalra 4 cukrot akkor azt tudja, hogy négy. Rajzolni most kezdett felismerhetőt rajzolni eddig csak irka firka volt. Már napocskát, ember alakot, virágot, ábrázol. Megmondja a teljes nevét, hogy hol lakik, hány éves.Építeni szeret a legjobban a babázást nem szereti.

2011. márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Tudjátok, hogy mennyire fontos egy kisgyerek értelmi fejlődésében a firka? Ha nem, hát, olvassátok ezt el: [link]

Egy 2 évesnek nem kell még egyáltalán semmi felismerhető formát rajzolnia! Még meg sem kell neveznie, hogy mi az amit rajzolt... Ha meg a szülő által előrajzolt sémákat másolja, az sokminden, de nem a gyermeki ábrázolás, fantázia fejlődése...

2011. márc. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Bizonyára nekem szolt a megjegyzésed. De meg nyugtatlak, hogy nem sémák szerint rajzol. Mivel én ezzel pontosan tisztába vagyok ami linket be raktál.Soha nem rajzoltam előtte. Mindig maga rajzol, gondosan ügyelek arra hogy semmilyen formát nem rajzolok a papírra max. csak össze firkálom. És mégis rajzol már. Már a fészek rajzoláson túl vagyunk. Még is szép sárga napot rajzol sugarakkal. Az ember figura meg áll egy fejből és abból húzza a kezeket és a lábakat törzs nélkül rajzol. Hajat, fület, szemet, szájat orrot rajzol a képre.Megnevezi mindet és oda teszi ahol az a fejen található és a forma is felismerhető.
2011. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem neked szántam a linket, inkább a kérdezőnek, mert kicsit úgy csengett az utolsó mondata, mintha az, hogy az ő 2 évese valamiről le lenne késve, mert csupán firkál... Pedig a firka sokkal-sokkal fontosabb, mint sokan gondolják...
2011. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!