Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás gyermekemnek készítette...

Óvodás gyermekemnek készítettek egy IQ tesztet, nagyon szomorú lettem mikor kiderült, csupán 90-es lett az eredmény. Őszintén szerintetek baj van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 14:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Mi a baj? Mik voltak a ponthatárok? Ahány teszt, annyi kiértékelés. Az, hogy 90-es lett, az így semmit nem mond.
2011. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem rossz!

100 a normál nem?! Nekem 93, és közgazdász diplomám van, nem vagyok hülye gyerek. Miért kell ettől elkeseredni??????

2011. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%

Szia nem hiszem, hogy egy ovis gyerekkel készített teszt jól tükrözi azt, hogy milyen lesz az IQja felnőttnékt. Hiszen nem ő maga olvasta a tesztet, nyilván csináltatták vele, tehát vannak külső tényezők, pl. nem volt szimpi a néni aki a tesztet csináltatta, vagy nem jól magyarázott stb.

Ne keseredj el!!!!!!!

2011. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Hiperaktivitás a gyanú,azt mondta a pszichológus,hogy ne csináljam már,hogy elégedetlenkedem,benne van a normál határban,tehtát átlagos IQ...átlagos alsó határa mondtam én majdnem sírva...

Egyébként könnyen tanul,jó memóriájú.

2011. márc. 14. 14:11
 5/29 anonim ***** válasza:
18%

Ne adj ilyen hulyesegekre. Mondjuk, nem is kell megengedni hogy keszitsenek a gyerekrol ilyen tesztet. Mit akarsz/akarnak vele bizonyitani?

Hogy lehet egy ovisnak 90 pontja, egy kozgazdasznak 93? Latod, nem er semmit.

2011. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Egy óvodásnak minek IQ teszt? Egy 18 és 65 év közötti átlagembernek kb 90-100 az iq-ja
2011. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Egyik látthatóan értelmi sérült ismerősömnek 96-os lett...


A nevelési tanácsadóban csinálták a vizsgálatot,gondolom felmérik a kisgyermeket minden szempontból.

2011. márc. 14. 14:15
 8/29 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ezt nem szabad ennyire komolyan venni, pláne nem ilyen pici korban. Az IQ teszt szerintem nem objektiv, nagyon sok mindent raknak bele, ami igenis tanulási háttértől is függ, holott az IQ lényege az lenne, hogy nem az általános műveltségedet méri. És az sem egészséges, ha rányomja a gyerekedre a "bélyeget", hogy mert kisfiam te csak átlagos vagy... holott ki tudja, mit is takar az a szó, hogy "átlagos"... Tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy örülülj, nem beteg és hogy egészséges a kicsid, és hogy segits majd neki megtalálni a helyét az életben.
2011. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

IQ Teszt


A gyermeki intelligencia "házi" mérése, típusának felismerése céljából válaszoljon az alábbi 8 kérdésre, a gyermek korának megfelelően. Minden igenlő válasznál nézze meg a táblázat pontjait, és adja össze őket.


2-3 éves korban


1. Mondatot készít egy cselekvő igéből és egy tárgyból

2. Kezdi mondani: én és engem

3. Ismer 300 szót

4. Felismer 6 képet

5. Megismeri a kerek, a négyszögletes és a háromszögletű formát

6. Ügyesen kézbe veszi a ceruzát, és tud függőleges vonalat húzni

7. Fel tudja venni a zokniját, a cipőjét, a nadrágját

8. Építőkockákból tud vonatot készíteni



4-5 éves korban


1. Megkülönbözteti a reggelt, a delet és az estét

2. Hosszan beszél

3. Ismeri a színeket

4. Számol 10-ig

5. Összerak 8 darabos puzzle-t

6. Emlékszik egy egyszerű útvonalra

7. Lemásolja az általa ismert formákat (négyszögletes, háromszögletű, kerek)

8. Megérti az egyszerű játékszabályokat



6-7 éves korban


1. Összeszámol 15 zsetont

2. Ismeri a hét napjait

3. Tudja, hány ujja van

4. Szövegkörnyezetben jól ismeri a hétköznapi szavakat

5. Tud nyomtatott betűt is írni

6. Rajzok hiányzó részeit könnyedén kipótolja

7. A rajzai fedik mindazt, amit ki akar fejezni

8. Megkülönbözteti a jobb és a bal oldalt

2011. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Milyen hülyeség ez,kisgyerekkel tesztet csinálni?!

Őszintén szólva,marhaságnak tartom,ne is foglalkozz vele.Egyébként pedig,még kicsi,sokat fog még fejlődni!

2011. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!