Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi baja lehet? Vajon nem...

Mi baja lehet? Vajon nem asztma? Más gyereke is volt így?

Figyelt kérdés
3,5 éves lányom 2 hónappal ezelőtt elkapott a tesójától valami vírust.Fájt a torka,folyt az orra,végül már köhögött(hurutosan) is(én úgy hallottam,mintha néha sípolt volna a mellkasa)adr.néni azt mondta,ő nem hall semmit,a gyereknek hörghurutja van,vírusos.Semmilyen gyógyszert nem kaptunk,csak szopogatós tablettát és c vitamint javasolt.A gyerek kb 2 hétig köhögött.Nem nagyon.Utána kb. 5 napig semmi baj nem volt,mire a nagynak megint elkezdett folyni az orra,másnap már a kicsinek is és megint köhögött,megint hallottam,hogy olyan hörgős,sípolós néha.Adr.néni megint ugyan azt mondta.Két napra rá hétvégén az ügyeleten voltunk vele,mert 4 órán át,folyamatosan kínzóan köhögött,hörgött.Ott is ua.azt mondták,hogy csak hörghurut,adjak sok c vitamint.Azóta ez még kétszer megtörtént ugyan ezzel a folyamattal,de orvoshoz már nem vittem.Most megint taknyos és köhög,néha hörög,sípol.A nagy pedig megússza hála Istennek orrfolyással.
2011. márc. 16. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

2 orvos függetlenül egymástól azt mondta hörghurut... Én nem agyalnék. DE ami megütötte a szemem: nem adtál neki semmilyen hurutoldót? Ok, a C-vitamin, de azért nemártana valami köhögés elleni szer is...pl. Stodal vagy bármilyen más.

Különben erős köhögésnél legtöbb gyereknél hallatszik egy fura, sípoló hang... ha a tüdeje tiszta, akkor nincs gond, ezt az orvos hallja...

2011. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat!Azt kifelejtettem.Ivott Bronchipret és Ambroxol szirupot.
2011. márc. 16. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Az asztmánál általában 30% hurutos a többi száraz köhögés. A III. kerületben van egy kórház nagyon jó szakemberekkel, ahol az ilyen esetekre derítenek fényt- beutaló kell. Sajnos sok idős doktornéni nincs felkészülve a témából, és fel sem merül bennük, hogy egy hörkurut esetleg asztmás reakcióba megy át. (Az asztma egy tartós, makacs gyulladás a tüdőben, amely sokszor évekig fenn állhat.) Esetleg még azt nézd meg mikor köhög pluszban

-este mikor vízszintesbe kerül

-nevetés közben

-futkározással- fizikai megeröltetés kapcsán-

-amikor köhög a végét szinte préseli ki, és utána gyorsan szív levegőt a tüdejében?

Ha a válasz igen akkor erős a gyanu asztmára. Természetesen ennek kimondása orvosi feladat a megfelelő vizsgálatok tükrében (minimum légzésfunkciós vizsgálat- teljesen fájdalmatlan,és egy allergia vizsgálat). Ajánlom a továbbá a Heim Pál kórházat. Telefonon is segítenek

2011. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!Éjszaka csak egyet-egyet köhint.Futkározás után köhög,de csak most,hogy beteg,és nem kapkod levegő után,csak mondjuk 2 helyett 6-ot köhög,míg kipiheni magát.
2011. márc. 16. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!