Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktattátok le a...

Hogyan szoktattátok le a gyereket a pelusról?

Figyelt kérdés
Most nem a nappali bepisilésre gondolo,mert az már 1 éve nincs.Csak a éjjeli bepisilésre gondolok.KB.3 hete nem adok a fiamnak pelust éjjel,megpisiltetem este 11-kor és hajnali 1-kor.Nem mindig sikerul pisilni,de azért ráultetem a bilire.Ha nem pisil,akkor késobb bepisil.Már 3 és fél éves,és nem értem miért nem ébred fel ha lesz pisi,csak akkor kel fel ha már bepisilt és hidegíti a pizsije.Nappal símán elmegy maga,nem is mondja hogy lesz pisi,csak megy és elintézi egyedul,de nem tudom mit csináljak éjjel,hogy felkeljen ha érzi,hogy lesz.
2011. márc. 18. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges keltegetni. akkor nem fog bepisilni, ha hormonálisan érett lesz rá. Ugyanis az éjszakai vizelettartási problémákat egy hormon hiánya okozza. Akkor vedd le a pelust, ha több éjszaka is száraz marad. Addig nem kell eröltetni. Az én lányom is kb 3,5 évesen egyik napról a másikra azt mondta nem kell, és kész. HA ez 5-6 éves kor körül sem következik be, akkor kell utánajárni, hogy milyen okai lehetnek.
2011. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek az elsővel, inkább csak 4-5 éves korra tenném a kivizsgálást.

Tesóm kislánya is kapott gyógyszeres kezelést, és utána hipp-hopp elhagyta éjjelre is. (Nappal már rég szobatiszta volt)

Az ébresztgetés szerintem sem jó ötlet, csak megszokja hogy olyankor ébredni KELL, aztán majd nem fog aludni éjjel...

2011. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ágytisztaságot kb. 5 évesen kell,hogy produkálják akicsik.Én nem aggódnék.2 gyerekes anyuka,akinek a kisebbik fia májusban lesz 3! éves,és egyáltalán NEM szobatiszta(holott teljesen egészséges testileg,és lelkileg is)
2011. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 4 éves kort olvastam, hogy addig nem baj. Mi is így vagyunk.

Ebben csak az a bosszantó, hogy akkor hogy vigyem a gyereket 3 évesen oviba, ahol aludni kell, és nem lehet rajta pelenka? Itthon már nem alszik, de mi van, ha ott a sok szaladgálás miatt mégis elalszik, és bepisil? Az óvónők azt mondták, hogy alvás előtt vigyem haza. Na, ezzel nem vagyok kisegítve munkahely szempontjából. Mások ezt hogy csinálják?

2011. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat,segítettetek,megpróbálom akkor nem felkelteni,majd csak megszokja.Naponta fogok párnát húzni,de nem baj,ennyit megérdemel a kicsi fiam.De az utolsónak írnám,hogy az én fiam már ovis,kiscsoportos,de a szeptembert még úgy kezdtuk,hogy még a délutáni alvásnál is volt pelusa.De vettem neki olyan pelust,mint a bugyi,azt maga is fel tudta venni,és az ovónok megengedték,mert ok még kicsit,és még tobb gyereknek is volt.De aztán látták hogy bizony volt tobb olyan gyerek aki nem pisilt be és nem is volt pelusuk,foleg a lányoknak,és kezdték szégyelni,hogy nekeik van,és leszoktak a pelusról,nem pisilnek be.Az ovi azért sok mindenre megtanítja a gyerekeket.Én is elég sokszor hoztam haza a pizsamáját kimosni,volt hogy naponta,de azzal ma már nincs gond,csak a éjjeli pisiléssel kuzkodunk,de vízom benne,hogy hamarosan ezen is átmegyunk.
2011. ápr. 1. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!