Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tízórai gondok - hogy kezeljem...

Tízórai gondok - hogy kezeljem a helyzetet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Első osztályos a lányom, csendes, visszahúzódó típus. Bár az iskolában kapnak tízórait, ebédet és délután uzsonnát, én mindig csomagolok neki valami "pluszt": gyümölcsöt, kölesgolyót, kekszet, nagy ritkán, ha van itthon valami házi süti, pl. muffin, akkor azt.


Nemrég vallotta be nekem a lányom, hogy igazából ő alig eszik ezekből, mert amint előveszi az uzsonnásdobozát, a többiek, mint a méhek rajzanak rá a kajájára. Ő meg persze ad, és addig ad, míg neki szinte semmi sem marad (ha marad egyáltalán).


Na most én nem vagyok irigy típus és a lányomat is arra tanítom, hogy ossza meg, amije van, de az azért elgondolkoztat, hogy meddig kell hagyni elfajulni a dolgokat. Már próbálkoztam azzal, hogy többet csomagoltam neki, mint a szokásos mennyiség, de ennek az eredménye csak annyi lett, hogy a gyerekek méginkább lerohanták, és az enyémnek megintcsak kóstolónyi adag maradt.


Nem tudom, mit tegyek, mert nem szeretnék senki szemében szarrágónak tűnni, nem vágna földhöz éppen az sem, ha az egész osztálynak én csomagolnék kaját, de nem hiszem, hogy nekem ez tisztem lenne.


Mit tennétek a helyemben? Kihez forduljak? Meddig szólhat ebbe bele a szülő? Hagynom kéne? Azt sem szeretném, ha a lányom lenne az osztály csendes, kihasználható tagja.


2011. márc. 22. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd a kislányodnak, hogy először egyen, amennyi kell neki, és ha marad, akkor azt osztogassa el, vagy vegye ki ami neki kell, mondja a többieknek, hogy ez az övé, de a többiből vehetnek. Álljon ki magáért, mert különben ránőnek a fejére, és kifogják használni.
2011. márc. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát azért első osztályos gyereknél még érdemes lenne bevonni a tanító nénit is. Akár csak hogy beszéljen erről a kérdésről egy kicsit a gyerekeknek, a lányod meg se említse.
2011. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy a tanítónő ezzel tisztában van, megemlítettem neki, mire ő annyit mondott, hogy a gyerekek ilyenek, nem baj ha nem irigy a lányom, és ne aggódjak, nem éhezik, hisz háromszor kapnak enni.
2011. márc. 22. 10:56
 4/6 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Kedves a tanító néni .Akkor talán etesse ő az egész osztályt!Szerintem nem lesz attól irigy a gyermeked ha megbeszéled vele,hogy ne adjon senkinek az uzsijából csak ha ő már megette amennyit szeretet volna és utána a maradékkal megkínálja a többieket.Én a következő szülőin meg említeném a témát a szülők előtt mert ez neked nagyon kellemetlen.
2011. márc. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Végül is abban igaza van a tanító néninek, hogy a lányod kap enni. Lehet, hogy jobb volna, ha inkább nem csomagolnál neki plusz ennivalót, majd eszik otthon. Ezzel elejét veheted az ilyen helyzeteknek.
2011. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TKI Ibolya ***** válasza:
Kérdezd meg a lányodat mennyire igényli a plusz uzsit és esetleg tényleg ne pakolj neki semmit.Én már nem rakok semmit a másodikos lányomnak és tényleg nem is hiányolja.Esetleg adj neki egy almát vagy banánt amit egyedül ő eszik meg.Ettől még nem vagy irigy és ha megeszi az enni valót a suliban tényleg nem fog éhezni.
2011. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!