Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudok valamit tenni, ha nem...

Tudok valamit tenni, ha nem veszik fel a gyerekemet oviba, mert itthon vagyok az öccsével?

Figyelt kérdés

Májusban tölti a lányom a 3-at. Szeretném oviba íratni, szeptembertől menne, de úgy tudom, a körzetes oviba, sőt az egész kerületben sok a gyerek.

Sokat beszélgetünk az óvodáról, már vágyik nagyon a gyerekek közé, de tartok tőle, hogy nem fog bekerülni...

Lehet valamit tenni? Írassam be több helyre, vagy felesleges, mert úgyis a körzetis számít?


Valaki azt javasolta, hogy ne említsem a kicsit, hanem mondjam, hogy vissza fogok menni dolgozni. De ez úgyis kiderül, hogy nem így van...


2011. márc. 22. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
De miért passzolod le a gyereket ha úgyis otthon vagy egész nap?
2011. márc. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Magán óvoda/családi napközi, ha nem veszik fel. Mást nem nagyon tehetsz.
2011. márc. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás lehet, ha csak fél napra íratod be, azaz csak ebédig lesz az oviban, utána hazaviszed. Különben tényleg azok a gyerekek élveznek előnyt, akiknek a szülei dolgoznak vagy nagyon rossz szociális körülmények között élnek.. Hiába nem mondod, hogy van kisebb is, meg hazudsz, hogy dolgozni mész.. úgyis ki fog derülni... Én nem hazudoznék, mer utána égne a képem..
2011. márc. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Hát azért ez egy ostoba ötlet, mert gondolom beszél a lányod és el tudja mondani. Vagy neki is hazudsz és akkor már belekeveredsz.

Egyébként semmit nem tudsz tenni, mert az óvoda nem kötelező, csak a gyermek 5 éves korától, ha nem veszik fel hát nem veszik fel.

2011. márc. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek: nem lepasszolni akarom, ha bölcsiről lenne szó, nem is vinném. De betölti a 3-at, és most már látom, hogy szeretne többet gyerekek között lenni.

Magánovi, CSana, szóba se jöhet, néztem az árukat, amik a környéken vannak. Nem a mi pénztárcánkhoz szabták.


Egyébként valóban csak fél napra szeretném beíratni, nem tudom, ez előnyt jelent-e.


Hazudni nekem sem áll szándékomban, csak leírtam, hogy ezt a tanácsot kaptam.


Mindegy... most kicsit elkeseredtem, mert amúgy sem egyszerű mostanában a két törpével egyedül reggeltől estig:(

2011. márc. 22. 19:48
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Szeretne gyerekek közt lenni?

És a környéketeken ő az egyetlen gyerek? Ilyen különleges helyen laksz?

Játszótér esetleg vagy valami?

Nem hiszem, hogy a 4 fal közt kéne élnie az életét...

2011. márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó! A te gyerekednek mindegy, hogy egész nap gyerekekkel játszik az óvodában, vagy leviszed egy órára a játszótérre?

"Nem hiszem, hogy a 4 fal közt kéne élnie az életét..."

Hát pont erről van szó!


Kérdező, ne törődj vele!

Én még arra is képes vagyok, hogy májusban kezdjük az ovit, nem várunk szeptemberig sem. A fiam már legalább fél éve minden nap lesi az ovisokat a kerítésnél, menni akar. Otthon a kistesó mellett sok mindent nem tudok vele csinálni, amire az oviban lesz lehetősége.

Írasd be, majd kiderül, mennyire telítettek. Elvileg tényleg csak 5 évesen lennének kötelesek felvenni. Viszont a saját körzetetekben még így is elsőbbségetek van az esetleg más körzetből jöttek előtt.

2011. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Azért, mert Te otthon vagy a tesóval, azért nem utasíthatnak el, csak a helyhiány miatt.

Ezt találtam:

"Az óvodába felvett gyermekek

csoportba való beosztásáról az óvodavezető dönt, a szülők és az óvodapedagógusok

véleményének figyelembevételével. Ennek módszere: az óvodavezető felvételi rangsort

állít fel a jelentkezőkből az alábbi sorrendben és szempontok alapján:

1. halmozottan hátrányos helyzetűek (és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény 41.

§-a szerintiekkel

2. gyermeküket –védőnő által igazolhatóan- egyedül nevelik és munkahelyet igazoló

3. szociálisan –igazoltan- hátrányban lévők (egy főre jutó jövedelem; egyéb –

megítélhető- családi körülmények)

4. egyéb kiemelten értékelhető körülmény (szülői munkahely, testvér bölcsödébe,

óvodába járása, stb.)

A kialakult és sorrendbe állított listát nevenkénti indoklással az Oktatási és

Informatikai Bizottság véleményezi, ezek után teszi közzé az óvodavezető a

határozatát és hozza nyilvánosságra döntését.

A közzététel a felvetteket és várólistára helyezetteket is tartalmazza sorrendben. A

helyhiány miatt elutasítottakat levélben értesíti"

2011. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járunk. Nekem is májusban lesz 3 a lányom, a kicsi pedig 2 hónapos. Viszont nekünk annyiban más a helyzet, hogy a lányom bölcsis, mert visszamentem dolgozni. Imád bölcsibe járni és a gondozónők szerint is már gyakorlatilag "óvodaérett" és nagyon megviselné, ha egy évig nem járhatna napi szinten gyerekközösségbe.


Nekem azt tanácsolták, végső esetben a felvételihez szerezzek valami papírt arról, hogy ősztől dolgozom és a kicsit bölcsibe adom. Ha ugyanis a nagyot felvették és erről hivatalosan értesítettek, akkor már nem vonhatják vissza. Viszont én mondhatom azt ősszel, hogy inkább mégsem mentem vissza dolgozni.

2011. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is ezt tapasztaltam több anyukától is, nemrég viszont egy ismerősöm mondta, hogy a harmadikat várja, a nagy 4 éves oviban, a kicsi 2 éves bölcsiben. Én is mindjárt azt kérdeztem, ezt hogy csináltad??? Azt mondta, van egy olyan törvény, hogy ha terhes vagy, és megszülsz, amíg a kicsi be nem tölti a 20. hetet, mehetnek oviba, bölcsibe, hogy anyának könnyebb legyen. Ezen meglepőddtem, soha nem hallottam róla. Nálunk spec kihangsúlyozta a bölcsivezető, hogy aki gyesen van ne is próbálja beiratni a gyereket bölcsibe, mert nem fogják felvenni, csak munkáltatóival.

Amúgy a másik oldala, hogy nem tudom mennyire jó egy 2 éves gyereket egy évre benyomni a bölcsibe, hogy utána kivegyünk, amíg be nem tölit a 3 évet, és nem mehet oviba... de te nem is ezt kérdezted.

A kérdésedre válasz, hogy ovodája válogatja. Ahol nagyon oskan vannak, ott megteszik, hogy nem veszik be, csak ha dolgozol és ezt igazolod munkáltatóival.

2011. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!