Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudok valamit tenni, ha nem...

Tudok valamit tenni, ha nem veszik fel a gyerekemet oviba, mert itthon vagyok az öccsével?

Figyelt kérdés

Májusban tölti a lányom a 3-at. Szeretném oviba íratni, szeptembertől menne, de úgy tudom, a körzetes oviba, sőt az egész kerületben sok a gyerek.

Sokat beszélgetünk az óvodáról, már vágyik nagyon a gyerekek közé, de tartok tőle, hogy nem fog bekerülni...

Lehet valamit tenni? Írassam be több helyre, vagy felesleges, mert úgyis a körzetis számít?


Valaki azt javasolta, hogy ne említsem a kicsit, hanem mondjam, hogy vissza fogok menni dolgozni. De ez úgyis kiderül, hogy nem így van...


2011. márc. 22. 16:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nem élünk a 4 fal között...

MINDEN nap kimegyünk, télen is, a nagy mínuszokba, kivétel csak a szélvihar, zuhogó eső.

Játszóterezni is szoktunk, szerencsére nem is kell hozzá messzire menni.

De írták már, hogy az ovi és a játszótér nem ugyanaz...


Mindegy, ha nem veszik fel, tudomásul vesszük, és majd abban reménykedünk, hogy év közben felveszik, ha pl. elköltöznek valakik.


Egyébként az ovi és a mi házunk majdnem szomszédosak, a lányom is minden nap nézi az ablakból a gyerekeket, meg az ovis udvari játékokat. Eddig mondtam neki, hogy nemsokára te is mehetsz, most visszafogom magam, és inkább nem is emlegetem neki.


Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 23. 07:47
 12/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nekünk anno (ugyanilyen szituban) azt mondta az állami ovi vezetője, hogy nem számít, fél napra viszem-e, vagy nem. Az a kérdés, hogy lesz-e helye, és ha igen, akkor akkor viszem haza, amikor akarom, nekik mindegy.

Sajnos minket sem vettek fel (a körzetibe persze).


Nálunk van egy egyházi ovi, először oda sem vették fel helyhiány miatt, aztán legnagyobb meglepetésemre szeptember közepén telefonált a vezetőnő, hogy elköltözködik egy család, így megürült egy hely, és ha még akarjuk, mehet a kislányom. Így tavaly október óta ovis (fél napra szintén, ebéd után haza viszem), a legjobb, ami történhetett velünk. :o) Nagyon szereti, szuper óvoda. (Bár egyházi, de nem fizetős)

2011. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!