Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Legkésőbb hány éves korában...

Legkésőbb hány éves korában lesz igénye egy kisgyermeknek arra, hogy egyedül, és külön aludjon? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm a 10 és fél éves kisfiával alszik még mindig. Kényes téma, nála nem kérdezek rá, de kíváncsi vagyok, vajon a gyermek igényli még ezt, vagy inkább az édesanya.
2009. febr. 25. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az anyuka igényli.Egy gyereknek arra van igénye aminek a feltételeit a szülő megteremti.Nem egészséges dolog az biztos.Az egyik barátnőmék ugyan így voltak,egy ágyban aludtak a 10 éves gyerekkel.Aki egyébbként 6 éves koráig minden éjjel bepisilt./szerintem pont ettől/Itt is a barátnőm volt zakkant,ugyanis az volt a félelme,hogy ha külön teszik a gyereket,akkor azt fogja hinni,hogy már nem szeretik.Mondtam neki,hogy ez nonszensz,de Ő hajthatatlan maradt.Indokolatlanul volt bűntudata emiatt.

Egyébbként az enyémek 6,és 2 évesek,a nagyobb 3 éves korától van külön szobában /ekkorra lett 2 szobánk/,a kissebb születése óta.

2009. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom minden éjjel felébredt 2-3 szor. Kellett neki a kezem, a cumisüveg stb.

Másfél éves korában megcsináltuk a szobáját, vettünk neki új ágyat stb. Úgy csináltuk, ahogy ő akarta, s külön tettük.

Attól kezdve már volt olyan éjszaka, hogy nem kelt fel. Ott jól érezte magát a nyugiban.

2009. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiam 4,5 éves,kb. egy hónapja alszik végre a saját ágyában,a szobájában. Addig a mi szobánkban aludt egy matracon,mert nem szeretett egyedül lenni.
2009. febr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves korától alszik egyedül. Amikor már jobban felfogta a dolgokat és lehetett vele beszélgetni, elkezdtük a kampányt... /saját, külön szobád mint a nagyoknak stb./ Voltak még extrák, pl. mesét hallgathatott lefekvés után, de volt amiben nem engedtünk, pl. nincs mászkálás. Vizet, bilit, zsebkendőt bekészitettük. Néha felsirt, akkor segiteni kellett neki inni v. pisilni, de aztán alvás tovább egyedül. Fél év múlva már ezek miatt sem kellett átmennünk.
2009. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!