Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák hogyan oldjátok meg...

Anyukák hogyan oldjátok meg amikor máasfél-két éves gyereketek megmakacsolja magát és nem lehet rávenni valamire ami lényeges lenne?

Figyelt kérdés
Pl fogmosásra vagy pelenkacserére mert teli torokból sír és bármilyen trükköt találok ki vagy próbálom elmagyarázni vagy bohóckodni akkor is csak NEM NEM... nem akarom erőszakkal lefogni vagy ilyesmi :(
2011. márc. 29. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt párszor ilyen nálunk is. Ilyenkor vagy túl fáradt volt már, vagy épp dühös volt valamiért. Hát a fogmosást ilyenkor én bevallom, kihagytam, de a pelenkacserét nem lehetett elbliccelni, így úgy pelenkáztam át, hogy közben ordíott mint a sakál. De azt a két percet kibírtuk :)
2011. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pelenkacsere: ha nem pont a kaki miatt akaod cserélni, akkor hagyd rajta kicsit tovább! Ne félj, nem lesz baja.. Egy ennyi idős kisgyereknek annyi dolga van, hogy sajnálja a peluscseráre fecsérelt időt... Ha csupán napi 3-4alkalommal cseréled a pisis pelust, akkor se történik semmi.

Fogmosás: add a kezébe a fogkefét, hadd "mossa" ő is magának. Utána meg te gyoran átszaladsz a fogain. Ilynkor még arról szól a dolog, hogy megszerettessük a fogmopsást, megszokja, hogy ez is beletartozik a mindennapokba.

2011. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a fogmosás a fogmanók eltüntetésével veszem rá,mert sok van és fájni fog a foga,pelenkacsere nem ügy,csak nagyon kit kán kezd el ellenkezni,de mivel látja hogy határozott vagyok és úgyis kicserélem,abba is hagyja,pontosan tudja minél tovább ellenkezik annál tovább tart.Ha mást nem akar csinálni pl összeszedni a játékait,akkor is határozottan rá szolok,megfogom a kezét odamegyünk és én elkezdem vakolni ő meg folytatja,maj végül összeszedi amit nagyon megdicsérünk.általában amit nem akar,de azért csak meg kell,vagy muszáj megcsinálni abban valamiért motiválom,hogy ez neki miért lesz jó,vagy mi fog utána történni,vagy hasonló,megérti és általában szót is fogad.2 éves fiú.
2011. márc. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Odaadom neki is a fogkefét sőt az enyémet is engedem hogy megmossa az én fogkefémmel mégis most egy pár napja megmakacsolta magát és nem engedi sehogy sem
2011. márc. 29. 11:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Összeszoritja a száját és hadonászik és sír
2011. márc. 29. 11:47
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,nem jönnek a fogai?mert amikor nekünk az utolsó hátsó fogak jöttek,vagy amikor bárhol épp bújt ki egy fog,még a szája közelébe se engedett,de én sejtettem,hogy azért igy nem is erőltettem.2,3 nap alatt elmúlt a rossz érzése és ismét rendesen moshattunk fogat.Azt megteheted,hogy teszel az ujjadra egy kis fogkrémet és azzal megpróbálod kicsit bekenni a fogát.ha ezt megengedi.
2011. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát lehet tényleg jön a foga, de eddig ha jött akkor is engedte valamennyire. Köszi pegpróbálom az ujjammal ha minden kötél szakad, remélem kinyitja kicsit a száját
2011. márc. 29. 13:03
 8/10 anonim ***** válasza:

én tuntetoleg leulok a gep ele (utalja), es amikor rangat, akkor nem figyelek, utana jon nala a szep szo (puszihegyek), akkor olbe veszem, es elmondom neki, hogy ha azt szeretne hogy azt csinaljam amit o akar, neki is azt kell tennie, amit en akarok.

hasznal.

:)

2011. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megoldottuk!!! :) Elmentünk a DM-be és választhatott magának új fogkefét és fogkrémet. Teljesen odavan a tapadokorongos lábakon álló fogkeféért :D egész este azzal "mosta" a fogát és mindenhova felragasztotta ahova csak lehetett


Kedves útolsó, és erre a szép beszédre és érverésre végül hallgat?

2011. márc. 30. 13:31
 10/10 anonim ***** válasza:

harom szakasz van :)

eloszor uvolt, aztan puszil, aztan műzokogassal csinalja, amit kell.

mondjuk nalunk nem a fogmosassal van gond, hanem tisztaba tevessel, oltozessel, de mukodik :D

2011. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!