Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Maradjon bölcsiben még egy...

Maradjon bölcsiben még egy évet vagy írassam oviba?

Figyelt kérdés
Kislányom aug. 31.én lesz 3 éves. Most bölcsibe jár és imádja, de nagyon félénk és nem teljesen szobatiszta. Szívem szerint hagynám még egy évet a bölcsiben (ismerve az ovit ahova járna), de a többi gyereket elviszik oviba és nem tudom, hogy mit csináljak. Még a legközelebbi rokonok elől is bújik. Kb fél óra kell neki míg feloldódik, de beszélni nem akar senkivel. Pedig alapból nagy szája van.
2011. márc. 29. 13:05
1 2
 1/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Hagynám a bölcsiben. Lehet, hogy a többiek mennek oviba, de a környezet ismerős marad...

Az oviban pedig már nagyobb önállóságot várnak el, bár sokszor előfordul hogy pár hét/hónap alatt nagy változás következik be.


Egyébként mikori születésű? Mert ha ősztől oviba is menne, attól még lehet hogy valamelyik évet ismétli az iskolakezdés előtt. Ha ez benne van a pakliban, akkor mindenképp hagynám a bölcsiben, aztán meg az oviban végigjárja a 3 csoportot.

2011. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is maradt még egy évet. Nem volt szobatiszta, nagyon le volt maradva a beszéddel, kevéssé bírta az új helyzeteket. Most szeptemberben, 4 évesen megy majd oviba, kiscsoportba. Nekünk azért ehhez kellett szakértői vélemény...

Azóta szobatiszta, beszédben már megérteti magát, sokkal szociabilisabb. Ilyen szempontból megérte a plusz egy év. De azért rossz látni, hogy indurka-pindurkák között ő milyen nagy, és az sem lesz majd kellemes, ha az oviban ugyanezzel fogunk szembesülni. Szerintem kérdezz meg róla minél több szakembert (ovi igazgatónője, bölcsi ig.nője, gondozónők, szakértői bizottság)!

2011. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2008-as születésű
2011. márc. 29. 13:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb a bölcsivel egyeztess mert a törvény szerint: 43. § (1) A bölcsődei ellátás megszűnik

a) a bölcsődei nevelési év végén (augusztus 31.), ha a gyermek a harmadik életévét betöltötte,....

A Te lányod pont azon a napon lesz 3 éves. Vagyis elvileg megszűnik az ellátása is és nem is maradhat bölcsiben, ha én jól gondolom.

2011. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Én úgy értettem hogy melyik hónapban született. Mert ha április-augusztusi, akkor lehet hogy nem küldenéd majd suliba, hanem maradna még egy évet az oviban és ismételné a nagycsoportot. Akkor inkább jobb lenne ha a bölcsiben maradna egy évet, utána a következő 3-at végigjárja az oviban.

Ha pedig pl. januári, akkor lehet hogy most félénkebb, de az oviban majd kinyílik és 3 év után mehet suliba.


Nehéz döntés, mert a mostani döntés hatással van a 3-4 évvel későbbi iskolakezdésre.

2011. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2008. aug. 31.
2011. márc. 29. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyen volt az en lanyom is, csak o oktober vegen szuletett, igy egyertelmu volt, hogy maradt a bolcsiben, es 3 ev lett az ovi. Alighanem ez egy uj torveny lehet a 3 eves korhatarral, mert nalunk meg nem volt igy. Oktober vegen betoltotte a 3. evet, es jart egeszen juniusig meg. Jarj utana, erdeklodj a bolcsiben. En meg hagynam ott a bolcsiben a helyedben. En sem bantam meg.
2011. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Ha az én lányom lenne, a bölcsiben hagynám (ha engedik).

Az iskolát éppen 6 évesen elkezdeni a sok 7-7,5 évessel együtt nem biztos hogy szerencsés.. tehát valószínűleg valamelyik oviscsoportot járná kétszer.. akkor inkább a bölcsi most, mert ha az oviban lesznek barátai, akkor elég rossz hogy ők mennek tovább és meg kell szokni új óvónőket, közösséget.

2011. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Általában a bölcsi nem ide akarok járni kérdés. Ha betölti a 3 évet, mennie kell oviba, de legkésőbb az utána szeptember 1.ével. Ha meg nem szobatiszta, és nem kommunikál, nem mehet oviba....
2011. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sokat beszél itthon, de nehezen oldódik társaságban. Még a gyerekorvosnak sem válaszol ha kérdezi. Jan. óta nincs pelusa nappal, de most ismét be-be pisil.
2011. márc. 29. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!