Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagyhatom sírni, sőt remegve...

Hagyhatom sírni, sőt remegve hisztizni a 2.5 éves kisfiamat?

Figyelt kérdés
Gondolom ismeritek a hisztizés tüneteit,ezért nem írom le. Mindent kipróbáltam már és mindent bevetettem,hogy elkerüljük,vagy hamar túllegyünk egy hisztin,de semmi nem vált be,még a pohár víz sem. Viszont ha magára hagyom és mást csinálok,nem veszek róla tudomást,akkor egyszer csak kifárad és abbahagyja,de ez beletellik akár fél,vagy 1 órába is. Tanácsot ne írjatok légyszi,mert tényleg mindent kipróbáltam már! Csak arról kérném ki a véleményeteket,hogy szerintetek hagyhatom-e visítani, üvölteni magában???
2011. márc. 30. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hagynám, és nem is hagytam a lányom. Egyszerűen nem bírom végignézni hogy szenved.
2011. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szegénykém. Nagyon el lehetsz keseredve. Ebben sajnos nem tudok neked tanácsot adni, mert nekem higgadt beszélgetés árán lenyugszik végre, de egyébként velem is ezt csinálja a majdnem 2,5 éves kisfiam. Én még azt szoktam nála bevetni, hogy azt mondom neki, hogy, ha nem higgad le, és rossz fiú, akkor visszaviszem a boltosnéninek a kedvenc betonkeverő autóját, amit kapott, mert azt egy jó fiúnak küldte, nem egy hisztisnek. Nekem is megszakadna a szívem, ha fél-egy óráig sírna, de te érzed, mennyire makacs. Bizony, ha nem tudnám megnyugtatni és cirkuszolna, lehet én is hagynám sírni....de csak, ha már minden kötél szakad. Inkább ez, minthogy kezet emelj rá az ingerültség miatt.
2011. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha mást nem tudsz vele kezdeni, másképp nem lehet megnyugtatni csak még idegesebb lesz, akkor hagyjad sírni, de utána mindig szeretgesd meg, mondd el neki, hogy ilyet nem szabad csinálni, szereted, érted, hogy mi volt a baja, stb.

26 hónapos anyukája

2011. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

persze, hogy hagyhatod. a hiszti egyetlen ellenszere.

nekem is csak így nyugodott le, kb. negyed órába telt.

2011. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
hát te tudod ez mennyire viseli meg. az nem segítene, ha felvennéd, és ott nyugodna meg? ettől persze még nem kell engedni az akaratának. de pl. az én kislányom ha hiszti van, komolyabb, akkor jön, hogy vegyem fel, és a hajamatpöndörgeti, és ott nyugszik meg az ölemben. én nem érzem hogy ez hátrány lenne, sőt, egyre kevesebb a hiszti. (2 éves 3 hónapos).
2011. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálam nagyjából működik. Otthagyom, aztán visszamegyek hozzá pár perc múlva, leguggolok hozzá, szépen, higgadtan szólok. Megkérdezem, mi a baj. Megsimogatom, s ha reagál rám, akkor magamhoz emelem, megölelem, és rögtön próbálom a figyelmét valami érdekes játékra terelni. Valami totál másra, mint amivel eddig játszott, vagy foglalkozott. Ez elég szokott lenni. Sok ideig nem tudnám hagyni hisztizni. Szerintem segíteni kell neki megnyugodni. Ők ezt még piciként nem tudják ám olyan könnyedén megtenni.

Szerintem csak arra vigyázz, hogy melyik hisztiről van szó. Ha könnycsepp is van, nyugtasd meg, szeretgesd meg. Ha nincs, és csak az akaratát akarja érvényesíteni, inkább toporzékol, dührohamot kap, mint sír, szenved, akkor magára kell hagyni, és nem szabad engedni a kérésének. (Legalább is az okosok ezt írták egy könyvben.)

2011. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. A levegő kapkodós hisztinél szerintem veszélyes magára hagyni, hogy majd lenyugszik. Ilyenkor szokták magukat úgy felspannolni, hogy egyszerűen nem kapnak levegőt. Anyukám mondta, hogy vigyázzak, mert annak idején ők is eljátszották, hogy nyugodj meg magadnak, mikor meg gyanúsan csendben voltam, és megnéztek, látták, hogy már kékülök.
2011. márc. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Jaj! (az előttem szólónak)


Ne hagyd olyan sokáig sírni! Vigasztald meg vhogyan! Nem azért csinálja, hogy bosszantson.

2011. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én túl együttérző vagyok, de én soha nem hagyom sírni a fiamat néhány percnél tovább. Szerintem ne növeld benne az ideget, hagyd néhány percig, addig nyugodj meg, és utána próbáld elvonni valamivel a figyelmét. Biztos vagyok benne, hogy a sokáig elhúzódó ordítás negatív hatással van az idegrendszerére.
2011. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,de amiket írtatok azokat én mind egytől egyig kipróbáltam már,ezért is írtam,hogy tanácsot nem kérek.

Viszont annak a válaszadónak a válasza sokat segített,akinek az anyukája azt mondta,hogy kékülés lett a vége!! Köszönöm!! Ha már átvált hüpögésbe és levegő kapkodásba,akkor közbe kell lépnem nincs mese. Amúgy engem is megvisel nagyon ez az időszak,ritkán hisztizik,de akkor mindent belead. Se szépszó,se ölelés,se puszi,se a gondolat elterelés,se a kedvenc játék elvétel,se a "nyuszi nem hoz semmit",se a pohár víz... és még sorolhatnám,semmi nem segít.Kezet még nem emeltem rá,de nem is fogok,arra nem lennék képes soha! Ő a mindenünk és amúgy meg egy áldott jó és okos kisfiú. Szép estét mindenkinek!

2011. márc. 31. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!