Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hagyhatom sírni? Akkor...

Nem hagyhatom sírni? Akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Itt szinte mindenki azt írja, hogy nem szabad sírni hagyni a babát, mert az milyen káros, mert elveszti a bizalmát a szülők iránt stb. De egész nap nem tarthatom az ölemben, mert házimunka is van a világon+1 tesó, aki szintén joggal elvárja, hogyha szüksége van rám, ott legyek. Így gyakorlatilag kivitelezhetetlen, hogy egy kicsit sem hagyjam sírni! Azt írják sokan, hogy beteszik a járókába, vagy pihenőszékbe vagy hordozóba és végzik mellette a dolgukat. Ezek az anyukák talán el sem tudják képzelni, hogy olyan gyerek is van, aki nem marad el benne néhány percnél tovább. Ti hogy oldjátok meg, hogy a gyerek se sírjon, de minden haladjon? Bocs, hogy hosszú voltam, de egy kicsit már ki vagyok merülve és ez úgy kijött belőlem.
2010. jún. 4. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Hordozókendő,kenguru:)Miénk is ölbebaba!!!!!
2010. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

nyugodtan hagyd sírni, vagyis menj oda, vedd fel, nyugtasd meg és mondd el, hogy most más dolgod van...ha ez nem hat(nekünk be szokott jönni)akor pihiszék, etetőszék, és tedd bele, vidd oda ahol vagy és látja mit csinálsz

nehoyg magadra kösd...lóghat rajtad 12 éves korába is :O

2010. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
szia, nálunk ugyan még csak egy gyerek van, de uez volt az elején, őt ugyan nem érdekelte se járóka, se hordozó....ha rájött a hopp, akkor csak akezemben volt jó neki. akkor csináltam mindent amikor aludt, darabokban vasaltam, főztem....amúgy nics segítségem smemi. na húzós volt az tuti. de! én teljesen egyetértek azzal, hogy nem szabad sírni hagyni. bármi baja lehet, és ezek közül egyik, hogy arra vágyik, hogy veled legyen, közel hozzzá. ő még nem tudja, hogy te és ő nem vagytok egyek, te az ő része vagy és ő a tiéd. teljesen értehtő ha közel akar hozzád lenni. vannak babák, akik jobban ihénylik ezt vannak akik kevésbé. ha a tiéd ilyen, és kell neki, akkor add meg, még ha beleszakdsz is. mert igen, el fogja veszteni a bizalmát. nyilván valamenynit sírhat, de nálunk ez sose volt több fél vagy egy percnél....és nem lett elkényeztetve. amúgy az elkényezettésről annyit: az azt jelenti hogy valakii oylasmire vágyik, amire amúgy nicns szüksége, de egy rossz szkoás kialakult, de ehhez kell a tudatosság valamilyen szintje, pl. ilyen rossz szokás a csoki mondjuk. de egy kis csecsemő még teljesen ösztönlény, nem vágyik oylasmire ami nem kell neki valójában. ez az én vélemyénem, de biztos fogsz ellenkezőt is hallani, már hogy hagyd csak sírni, el kell lennie egyedül is....
2010. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
A ne hagyd sírnit szerintem úgy gondolják, hogy ne hagyd, hogy sokáig ordítson, és hüppögve, a sírásba belefáradva nyugodjon le, hanem te nyugtasd meg. Lehet rá kell szánnod pár napot, hogy kialakítsd ezt a rendszert, de megéri. Ha sír, nem kell felvenni, hanem simogatni kell, beszélni hozzá, nyugtatgatni, így tudja, hogy ott vagy, és nem hagyod magára, mégsem ahhoz szokik, hogy minden nyekkenésre ölben van. Ez eltart valóban egy darabig, de szerintem próbáld meg. Ilyen értelemben sosem hagytam sírni, de ha úgy gondolkodunk, hogy kiveszem hogy azonnal hagyja abba asírást, úgy igen. Volt, hogy 10 percig kellett simogatnom, nyugtatgatnom, és énekelnem neki, hogy abbahagyja, de nem vettem fel, így szokta meg, azóta is bármit meg lehet tőle csinálni. Kitartás:)
2010. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan nem írtad, hogy mennyi idős a kicsi, de úgy gondolom, hogy fokozatosan kell "leszoktatni" magadról. Először is ne vedd fel, hanem telepedj mellé és játsz vele kicsit, majd hagyd ott pár percre, majd megint menj vissza hozzá. Szerintem ha fokozatosan, pár nap alatt egyre több időre hagyod magára, adsz neki olyat, ami leköti a figyelmét, akkor majd ő is hosszabb ideig lesz el egyedül.

Pl. nálunk a reggelek úgy kezdődnek, hogy ő eszik, majd a kiságyban nagyom miután felötöztettem, mellé ülök egy székre és beszélgetünk. Aztán ott hagyom a forgós zenélős játékkal. Ha hallom, hogy méltatlankodik, mert elhallgatott, akkor bemegyek hozzá, megint beszélgetünk, megcsikizem, adok a kezébe egy rágókát, vagy ami éppen eszembe jut és megint otthagyom. Egyszer csak jelzi, hogy álmos, akkor kiveszem a játékokat, jön a cumi és az alvás.

Ha sírásra fordul a dolog, akkor próbálom megnyugtatni, de nem a kezembe, az a végső eset. De az ordítását nem bírom hallgatni, így addig nem hagyom elfajulni a dolgokat. Nekem bőven elég egy kis nyöszörgés, kis sírás...de nem engedem, hogy behergelje magát, annál rosszabb utána vígasztalni. A lányom 4,5 hónapos

2010. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2,5 hónapos a kisfiam, sajnos még nem tud semmit a kezébe fogni, ezért egy kicsit nehezebb magára hagyni.
2010. jún. 4. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszoló vagyok. Ennyi idősen már jó a babaszőnyeg, sok figura lóghat rajta, azokat már figyeli. zenélő forgó játék, úgy követi a kis fejecskéjével, hogy el se hiszed. Nagy színes játékfigurák, azokat is szeretik nézegetni. Mondjuk a lányomnak önmagában a plafon is tetszett, mert az is két féle élénk színből áll, és ez rettentően izgalmas volt a számára.

Az viszont biztos, hogy csak fokozatosan tudod megvalósítani, hogy egyedül hagyod. Szerintem az egyik lényeges dolog, hogy ne kézben legyen, hanem ülj, vagy feküdj mellé, és úgy foglalkozz vele.

2010. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálom fokozatosan hozzászoktatni, hogy legyen el egyre hosszabb ideig egyedül.
2010. jún. 5. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!