Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki és miért nem olvas esti...

Vérszomjas pandamaci kérdése:

Ki és miért nem olvas esti mesét a gyereknek? Vagy az esti mese hiánya csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
Amikor az első ovis szülőin voltam, felhívták a szülők figyelmét, hogy olvassunk esti mesét a gyerekeknek. Én csak pillogtam körbe: miért, van aki nem mesél???? Aztán egyre több családból hallottam, hogy nincs esti mese (nálunk az elmaradása az egyik legnagyobb büntetés, amikor tudják hogy nagyon-nagyon mérges vagyok). Sőt, vannak gyerekek akik este csak tévét néznek, nem egy 6-7 évesről hallottam, aki a Cartoon network-ön alszik el. Ezek mind átlagos, rendezett körülmények között élő, iskolázott (legalább érettségi) családok, tehát nem a mélyszegény putrisor.
2011. márc. 30. 22:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
Szia. Azért nem, mert úgy alakult az esti rutin, h lefektetem, piszi, simi és kijövök, de kb addigra sztem már alszik is. És ebbe nem fogok belenyúlni. Úgyhogy délután olvasunk mesét. Ha változik az elalvási szokása, akk biztos majd változik a mesélés is :)
2011. márc. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

nekem nincs gyerekem, de azt el tudom mondani hogy mikor én voltam kicsi hogy volt:

nekem soha nem olvastak mesét elalváshoz (máskor igen) és megmondom őszintén sose hiányzott (tv-t se néztem, ha mentem lefeküdni már csak az alvás volt) minden családban vannak ilyen kis 'rituálék' , nálatok ez az estimese, más családban meg lehet hogy másféle módon töltenek időt a gyerekkel, ettől ők még nem rossz szülők

2011. márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Sokáig nem olvastam, hanem fejből mondtam (egészen kisbaba kora óta). Volt persze éneklés-mondókázás is. Mostanában délutáni alváshoz fejből, este könyvből (ő mondja meg, melyikből) és fejből is mesélek Neki. Csak elhatározás kérdése, ha elég szilárdan mondom, hogy egy mese és nem több, akkor nem követelőzik. Mindketten mindennap olvasunk a férjemmel. Szerintem attól is függ, h. igényli-e egy gyerek a mesét, olvasást, ha látja, h. a szülei olvasnak. És sosem lehet egészen korán elkezdeni. Kb. fél éves volt, amikor 2-3 mondatban elmondtam neki a napját. Most két és fél éves a kisfiam (hatalmas szókinccsel, jó humorérzékkel).
2011. márc. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

Mi minden este olvasunk mesét, egy 7 és egy 3 évesem van. Mindkettőt érdekli, imádják, értékes és szép szokás. De nálunk is sok kisgyerek nem kapja meg ezt a meghittséget. Mi gyerekkönyvtárba is járunk (így minden este lehet új mese, mégsem kell havi 3-4 könyvet venni ezrekért), és én is minden este elalvás előtt könyvet olvasok.

Valaki írta már, és egyetértek vele: ahol szokás olvasni, akik szeretik a könyveket, azok fognak esti mesélni is. Akik nem, azok nem fogják erre nevelni a gyereküket sem.

2011. márc. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

Én imádok olvasni, világéletemben nagy könyvmániás voltam (szépirodalmat főképp) a férjem is olvasott ember (más kérdés hogy mostanában csak szakmára jut ideje szegénynek).

Van egy 3,5 évesünk és egy 15 hósunk.

Én hiába próbálok mesélni, nem érdekli őket este. Nappal is max.nézegetésig jutunk.

Szerintem is a rituálé fontos,mindegy hogy az beszélgetés esti tejivás közben vagy micsoda.(nem a tévézésre gondolok, nálunk az amúgy igen ritkán megy még a minimax is csak hétvégén max. 1-másfél órát összesen).

Pedig nekem amióta az eszemet tudtam, meséltek este a szüleim, én meg mégse tudom megvalósítani egyenlőre.

Bízom benne,hogy ez változik majd, mindig elérhetőek a könyvek a lakásban, egyszer csak megérnek rá (főképp a nagyobbamra gondolok) hogy mesét olvassunk:)

2011. márc. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%
Gyermekkoromban anyukám sosem mesélt nekünk, csak a nagymamám, amikor nála aludtunk a húgommal, pedig édesanyám nagyon szeret olvasni, a mama is, a mai napig így van. Szóval mi így nőttünk fel. A lányom 28 hónapos, egyenlőre nem igényli azt, hogy este meséljek neki, mert bemegyünk, viszi a kis innivalót, maciját, lefekszik max negyed óra múlva már alszik is. Neki van az ágyában egy Lulaby vagyis altató zenélős baba, neki az ezerszer többet jelent most, mint egy mese. 1-2x próbáltam, de nem is érdekli, inkább csak felélénkül, ha meglátja a könyvet a kezemben. A másik, hogy nálunk szinte alapzajként megy a Minimax, nagyon szereti, és nagy a szókincse is, nem visszamaradt gyermek, így én nem féltem emiatt.
2011. márc. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

Én is imádok olvasni,gyerekként is szerettem,pedig nekem nem olvastak soha mesét,és én sem olvasok.

Egyrészt nem fér bele az esti rutinba mert apa későn jár haza,inkább vele bújnak össze és beszélgetnek a napi eseményekről.(ez is lezárja a napot)

Másrészt nagy a korkülönbség 8 éves nagyfiú,és 4 éves lány közös hálószobában.Nem tudnának dűlőre jutni azon,hogy milyen mesét akarnak hallani.(a lány egyébként inkább énekelni szeretne)

Harmadrész este én olvasok magamnak,TV helyett,mert ekkor van rá időm.

Igaz mostanában olvastam több regényt a nagyfiúnak,mert engem is érdekelt.

Jó dolog a fantázia,és a szókincs miatt is,de az az igazság,hogy mivel egész nap beszélek hozzájuk,nincsenek lemaradva a többi gyerkőctől,sőt a pedagógusaik számtalanszor dicsérték őket a tiszta választékos beszédük miatt.

Igaz nem ismerik így a Piroska és a Farkast,meg a Hamupipőkét,de talán ettől még nem állnak meg a növésben....

Bár ha jobban belegondolok nekem sem olvastak meséket,mégis ismerem őket valahonnan....:)

2011. márc. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
69%

Pici korától olvasunk a fiamnak mesét, napközben bármikor, de a délutáni és az esti lefekvés előtt is. Míg nagyon pici volt (1 év alatt), leginkább csak megnyugtatásra használtam, most már aktív résztvevője a meséknek (ő is elmeséli, ha kérdezem, mi fog történni, eljátszik néhány jelenetet belőle).

Az esti meséhez most, hogy már bölcsis, azért is ragaszkodom (és ő is, mert már pancsi előtt automatikusan odakészíti az ágyára az aznapi mesekönyvet, melyet természetesen ő választhat ki), mert hét közben olyan kevés időt tudunk együtt tölteni. S a meseolvasás pedig egy igazán összebújós tevékenység. Ő az ölembe bújik, én megsimizem. Nemcsak a mese, de a szeretgetésre is szüksége van mindkettőnknek.

2011. márc. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

én sem mesélek mert nem köti le a 2 éves kisfiam,

mi is inkább más napszakban szoktunk könyveket nézni, ilynekor elmesélem, hogy mit lát a képen, a maci fürdik, vagy ebédel, nézd milyen maszatos a szája..... bla bla

ezt megérti, ha olvasom, akárhogy is hangsúlyozom nem köti le, mert nem fogja még fel, hogy hagy ,,hajnal hasad" és egyebek,

2011. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!