Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lazy Town című mese. Milyen...

Lazy Town című mese. Milyen korcsoportnak ajánlanátok a nézését? Van valami oktató jellege? Hasznos mese?

Figyelt kérdés

Pedagógus hallgató vagyok és egy általunk kiválasztott meséről kell írni, pedagógiai, pszichológiai és természetesen szülők, nevelők és családtagok szemszögéből. (Segítségként néhány kérdés: Tapasztaltatok-e pozitív/negatív változást azóta, hogy a gyermek nézi a mesét? Milyen korcsoportnak ajánlanátok? Mi a személyes, egyéni véleményetek róla? stb...)

Előre is köszönöm a segítséget és a megtisztelő figyelmet.


2009. febr. 27. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Az én lányom 6 éves, legalább 1 éve nézi ezt a mesét. Nagyon szereti, sokszor még én is nézem vele, mert még nekem is vicces:) A kisöccse 1 éves, ő is szereti, egyből figyel mikor kezdődik, de őt még inkább a dalok érdeklik.

Szerintem aranyos mese, negatív hatását nem tudok neked írni. A pozitívum az a "sportcsemege", ami gyümölcsöt jelent. Majdnem minden részben elhangzik, és arra buzdítja a gyerekeket, hogy egyenek sok gyümölcsöt, és édességet kevesebbet. Azóta a lányom majdnem minden nap kér egy almát!

A mese alapvető mondanivalója, hogy sportolj, táplálkozz egészségesen. Mindíg vidámak benne a gyerekek, és persze ott van a "gonosz" Rosszvér Robi, aki mindíg pihenni szeretne. Álruhába bújik, minden részben másba, és le akarja szoktatni a gyerekeket a mozgásról, és a sportcsemegéről. De végül nem sikerül neki, mert jön Sportacus, és leleplezi:)

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok rá.

Sok sikert!

2009. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Én ettől a mesétől teljesen kiborulok! kb annyira irritál mint anno a teletabi. Amikor az ment a lányom volt pici, most ennél pedig a fiam. Valahogy mindig kijut egy ilyen hülyeség. Bár azt elismerem, hogy még mindig jobb mint a sok lövöldözős, agresszív mesék.

A lényeg, hogy a lányom 11 éves és ha kapcsolgatja a TV-t és ez megy, akkor mindig ottragad. Mondtam is Neki, hogy ez a hülyeség szívja le az agyát, azért nem megy a tanulás jobban. :-) A kicsi két éves és néha Ő is leragad ennél.

Nagyon ritkán, nagyon kevés Tv műsort nézünk, mert a legtöbb műsor szó szerint butít (lsd Mónika-show, napkelte :-))És egyébként is van sokkal hasznosabb elfoglaltsága egy gyereknek a szabadidejének eltöltésére, mint a TV műsorok.

Pozitív/negatív változásról nem tudok beszámolni, mert ahhoz több ideig kellene nézniük. Hacsak nem, hogy egyenlőre a lányom és az én hangulatom pozitívan változik, mert csak röhögünk a sok hülyeségen benne.


De hogy komolyan indokoljam a véleményem: szerintem nagyon erőltetett és egyáltalán nem valósághű, hogy Sportacus nem bír rendesen járni, csak ugrálva és szaltózva "közlekedik".

Nem tartom azt sem jónak, hogy ennyire kiélezik a jó és rossz ember közti különbséget, mert ez a valóságban sem így van. (pl a jó az égben lakik, a rossz a föld alatt stb...)

Ha már az egészséges táplálkozásról beszélünk, akkor ne felejtsük el, hogy van benne egy kisfiú, aki állandóan nyalókázik, méghozzá nem csúnya, visszataszító nyalókáról van szó, hanem szép színes és az én nagy és kicsi gyerekem is csorgatja a nyálát érte.

A történetek pedig esetlenek és értelmetlenek.

2009. febr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém is 6 éves,amikor kijön a konyhába,hogy van-e itthon répa,vagy alma akkor tudom,hogy a Lazy town megy a Jetixen.Szerintem ez pozitívum.Néha szokott csinálni pár vicces fekvőtámaszt,aztán kérdezgeti,hogy erősebb-e.Ezt is onnan szedi.Ennek mondjuk nem nagy értelmét látom.A harmadik,amikor arról volt szó benne,hogy Rosszvér Robi lustaságra buzdította őket,akkor mondtam figyeljen,mert hát,hogy Ő is lusta.Azt mondta,hogy arról van szó,hogy a lustaság jó.Na ez a mondanivaló nem nagyon jött át Neki.
2009. febr. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

6 éves fiam van.Nem látom,hogy amióta nézi különösebb változás jött volna az életünkbe.Eddig is sok tejet ivott,mert a családunk azt issza a szénsavas üdítők helyett.Sok nyers zöldséget,és gyümölcsöt eszik,mert mi szülők is szivesen esszük.Mozogni pedig akkor fog,ha mi levisszük az udvarra,és veszünk biciklit,ugrálólabdát,görkorit,focit,rollert,és játszunk vele.

Tehát szerintem a mese nem hasznos.A szülőnek kell igényének lennie,hogy ezeket a feltételeket megteremtse.Amelyik szülő ezt magától nem tudja annak a gyereke hiába nézi a Lazy Town-t.Akik meg eddig is így nevelték a gyereket annak meg egyáltalán semmi szüksége erre a mesére.

Akkor végül is melyik rétegnek szól?/Egyiknek sem/

2009. febr. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek. Látom, hogy valóban egy ellentmondásos meséről van szó (van aki helyesli, van aki nem). Annak természetesen nagyon örülök, hogy van akinél pozitív változást okozott a mese megjelenése, talán ez is lenne az alkotók célja. :)
2009. febr. 28. 22:10
 6/6 anonim válasza:

Tudom, hogy már nem aktuális kérdés, de én most 15 éves vagyok és mikor még ment, folyton csináltam azokat a gyakorlatokat, amiket ők, és azóta olyan hajlékony vagyok, hogy nyújtás nélkül lemegy az angol sprága...

szóval hasznos kis mese volt.

2012. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!