Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves fiam nem hajland...

3 és fél éves fiam nem hajlandó zöldséget enni. Mit tehetnék, hogy újra kiegyensúlyozott legyen az étkezése?

Figyelt kérdés
Szeptembertől jár bölcsibe, azóta nem eszik itthon semmi "növényt". A bölcsiben se túl sokat.
2011. ápr. 6. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen formában? Vagy csak a főzelékeket nem? Rakott dolgokkal próbálkozz.
2011. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Add neki más formában.Pl a répát reszelve, vajaskenyéren. Vagy virág formára vágva. Uborkát rózsára tekerve. Rakj ki arcot a zöldségekből.
2011. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Add neki pl. nyersen,csinálj belöle salátákat, ne fözeléket meg levest - sok gyerek igy jobban szereti. A másik, hogy segitsen a konyhában az ételkészitésnél, darabolni tudja a zöldségféléket, és közben szabad torkoskodni is belöle.


Ha végképp nem akarja sehogy megenni, akkor adj neki helyette gyümölcsöket.


Ami viszont nagyon fontos, ne tarts neki "elöadást" hogy miért "kell" zöldségeket enni, ugyanis az, hogy egészséges, meg kell a vitaminok miatt, stb a gyerekekre egyértelmüen elriasztólag hat.

2011. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy időbe a lányom sem ette meg csak a krumplit. Csináltam belőle főzeléket, tettem bele répát is, az összeturmixoltam, úgy habartam be. Megette.

Meg csináltam hamis fasirtot, reszelhetsz bele a hús mellé krumplit, répát, stb, vagy egyszerre több félét is.

2011. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom,13 éves,soha életében nem evett zöldséget és gyümölcsöt,a banán és vöröshagymát leszámítva.Próbálom étrend kiegészítőkkel pótolni,azt lenyeli .Bármit,bármilyen mennyiségben.
2011. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is itt kaptam egy nagyon jó ötletet, ami bevált, hogy mindenféle zöldséget összefőzöl puhára, turmix, bele kicsi darált hús és így csinálod meg fasírtnak. Nem veszi észre és így bekerül sok tápanyag a zöldségekből.
2011. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!