Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden kisgyerek ragaszkodik...

Minden kisgyerek ragaszkodik a megszokott dolgaihoz és az állandósághoz?

Figyelt kérdés

21 hónapos a kisfiam, és mostanában van az, hogy pl csak a megszokott kabátját hajlandó felvenni, az újat nem, így 15 fokban is a téli kabátja volt rajta, mert addig üvöltött indulásnál, amíg le nem cseréltem a kabátot.

Vagy ha a lakásban bármit átrendezünk, elpakolunk, rögtön észreveszi, és vissza szeretné csinálni, és azt mutogatja napokig.


2011. ápr. 6. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Az állandóság biztonságérzetet ad nekik, vannak gyerekek, akik ennek nagyobb fontosságot tulajdonítanak. Jellemzően felerősödhet ez, ha az életükben éppen valami nagyobb volumenű dolog történt/történik éppen (Pl kistesó, bölcsikezdés, konfliktusok a szülők között stb...)

A lányom egyébként szintén nehezen viselte egy időben a napirend bárminemű változását, és az újdonságokat is nehezen fogadta. Igyekeztem teret adni neki hogy megszokja az új dolgokat, és amikor nem volt sürgős muszájmenni szituáció, akkor nem nagyon hagytam teret a fakszniknak. Ilyet, hogy kihisztizze a télikabátot még véletlenül se, mert olyan kis akaratos egyébként is, hogy rögtön rákapna a zsarnokoskodásra.. (Ő ilyen habitusú, muszáj vagyok keményen fogni)

2011. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan gondolom: Az állandóság=biztonság.Így tudnak tájékozódni ebben a -számukra bonyolult- világban. Néha olyan mintha kényszeresek lennének!:-)
2011. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ragaszkodik a megszokott menetrendhez. 16 hónapos lesz, de délben például, már az utolsó falatoknál integet az apjának, mert tudja, hogy utána viszem be Őt aludni. Tegnap ebéd közben már nagyon rotyogott a popsija, igy szegénykém hiába integetett Apának én biza ebéd után még vártam 5 percet, hogy kivárjuk a "termést" (amugy délelőtt szokta megoldani). Nem is értette szegénykém, hogy miért nem megyünk az ágyikóba, folyamatosan húzott be a szobájába, és mutogatott az ágyra. Aztán 5 perc után végre lehetett pelust cserélni és mehetett aludni, de még ezt is megérezte.
2011. ápr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 éves és igen, nagyon ragaszkodik a megszokott dolgokhoz, én is azt gondolom, hogy ezek adnak neki biztonságot, így be is tartunk mindent.
2011. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

26 hónapos és egyáltalán nincs nálunk ilyen. Ha átrendezzük a lakást, tetszik neki. A téli kabátról tavaszira váltásnál volt egy kis gubanc, de sírás nélkül megértette, hogy az már meleg lenne és nem is foglalkozott vele. Van egy alvó kutyája, mindig azzal fekszik le aludni, de ha épp kimostam és még vizes, nem tudom neki odaadni, nem kezd el írni, követelni, megérti, hogy szárad, holnap este már megkaphatja.

26 hónapos

2011. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!