Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Diszkriminálnak téged a...

Diszkriminálnak téged a munkahelyeden, azért mert kicsi gyereked van?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy engem igen.

Én most mentem vissza, 2 pici gyerekem van. Megpályáztam egy jó helyet, de azt mondták, hogy gyerek mellett nem tudnám ellátni. Nem értem. A gyerek nem lesz mellettem, hanem otthon a nagymamával. Mondtam nekik, de csak ezt hajtogatták. Csak 6 órás melót hajlandóak adni, hiába mondtam, hogy nekem 8 óra kéne, állítja a főnök, hogy ez jobb lesz nekem. És betettek egy olyan osztályra, ahol alig van dolgom, egész nap unatkozom. Még másik 3 kisgyerekes anyuka ül mellettem, ők is unatkoznak. Nincs itt szükség ennyi emberre, szerintem ha lejár a védettség ki leszünk innen penderítve. Ez mire jó? Nem lett volna ésszerűbb adni egy olyan állást, ahol ténylegesen hasznomat veszik? Még onnan is kirúghat később, ha nem csinálom jól. És úgy adja elő a főnök, hogy ő milyen jó fej, mert nem akar leterhelni, hadd foglalkozzak csak a családommal. Persze fél fizetésért.

Vagy csak én fújom ezt fel? Mit gondoltok?


2011. ápr. 9. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem fel sem vesznek,mert kicsi gyerekem van :(
2011. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hálistennek nem. Ezért nem bánom, hogy sokáig vártam a gyerekvállalással, mert először kiépíthettem egy olyan karriert, amivel a hátam mögött kizárt hogy ne becsüljenek meg.


Szomorú, hogy ilyen világot élünk :(

2011. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A másodikkal vagyok itthon, aki 2 éves és 1 hónapos.

Nemrég voltam szeméyli elbeszégetésen és egyáltalán nem biztos, hogy visszavesznek.

A munkakörömet megszünették, mint a legtöbb gyed-en, gyes-en lévő kismamáét a januári átszervzés után.

Szülés előtt több mint 6 éávet húztam le itt.


Így szüljél gyereket, ja és ez állami cég ráadsául, úgyhogy ez a kormány elmegy a sunyiba:-((((((((((

Mi ez az egész, ha nem diszkrimináció azokkal szemben, akik gyereket szültek

2011. ápr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy köteles visszavenni. De hogy hova? Örülj, hogyha adnak valamit. Én is 6 éve dolgozom ennél a cégnél, meg voltak velem elégedve. Eddig. Elkövettem azt a hibát, hogy szülni mentem. A karrieremet lehúztam a wc-n. És csodálkoznak, hogy a nők nem szülnek gyereket?!
2011. ápr. 9. 13:30
 5/14 A kérdező kommentje:
Én is 35 évesen mentem el szülni. Itt nem számít, mit tettél le az asztalra, akkor sem becsülnek meg. A 2.nak nagyon nagy szerencséje van, szerintem ezer az egyből. Az egyik unokatesóm pénzügyi vezető volt egy állami cégnél, neki is megmondták, hogy kizárt, hogy visszakapja ezt a pozíciót.Pedig ő még babysittert is megengedhet magának a fizetéséből, de senkit sem érdekel. Pici gyereked van, nem tudod ellátni a munkát, eleve így állnak hozzád.
2011. ápr. 9. 13:40
 6/14 anonim ***** válasza:

13:06

Én 37 évesen szültem másodikat, idén leszek negyven, szerinted 2 gyerekkel hova vesznek majd fel, ha itt nem lesz meló.

Ha nem akarják, akkor úgysem lesz:-((((


És én hülye a 35. hétig dolgoztam.

2011. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1.vagyok.Már 5 éva dolgoztam egy kis magánvállalkozónál,amikor is terhes lettem és táppénzre kerültem.Ő meg fogta és visszaadta a vállalkozóiát,hogy ne kelljen utánam fizetnie,amíg táppénzen vagyok.A felesége meg újra kiváltotta a saját nevére, így minden megy náluk tovább ,csak más néven.Én meg munkanálküliről jöttem el szülni.Mivel megszünt a munkaviszonyom táppénz alatt,ezért a táppénz is megszünt,így 7 hónapos kismamaként mentem a munkaügyi központba.Ha lejár a gyedem(nemsoká),mehetek vissza munkanálkülire,mert már jelentkeztem egy pár állásra,de amint kedrült,hogy kicsi gyerekem van,azonnal nem kellettem ,hiába vagyok "nagyon megfelelő a munkára".
2011. ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
bocsi a hibákért,de a gyerekem is segít írni:D!
2011. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is jelentkeztem már máshova is, de csak azt bizonygatják, hogy gyerek mellett nem tudok rendesen dolgozni. A kormány meg állandóan azzal jön, hogy külföldön fél év a szülési szabi. De ott hogyan? Ott vannak a külföldi menekültek, akik fillérekért vigyáznak a gyerekeikre. Ezt nálunk nem lehet bevezetni. Azt olvastam, hogy statisztikák szerint vidéken akár a gyerek 9 éves koráig is munkanélküliek a nők. A kormány meg vizsgálóbizottságot állít fel, hogy miért fogy a népesség. Nem látnak ezek a szemüktől?!
2011. ápr. 9. 14:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezek barmok, nem tudom ki választotta meg őket, ÉN NEM!!

De most viszont szívok rendesen:-(((((

2011. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!