Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit beteg bölcsis csemetét...

Mennyit beteg bölcsis csemetétek, és hogy fogadják ezt a munkahelyeden?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 2 hónapja jár, 2. héten voltam vele itthon 4 napot, most megint beteg 2. hete vagyok vele itthon. Eddig még elég jól tolerálták a dolgot, persze nem örülnek neki. De nem tudok mit csinálni, ő az első, mamákra nem tudom bízni, mert dolgoznak és nem is egy helyen lakuk velük. Na meg a másik, hogy beteg gyermeknek csak anya kell.
2011. ápr. 12. 12:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Na, meg persze nem is hagynám másra betegen.
2011. ápr. 12. 12:59
 2/11 anonim ***** válasza:
Fél éve jár a fiam bölcsibe. Még nem volt olyan, hogy egy egész hónapot végig járt volna. Sőt, jacuárban összesen négy napot volt. Februárban meg két hetet. És decemberben is csak 5 napot. A munkahelyemen viszonylag jól kezelik ezt. A bölcsődevezetővel előbb volt gondunk emiatt.
2011. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*januárban
2011. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szintén fél éve jár a fiam és havonta 10 napnál többet egyik hónapban se volt :S pont most írtam ki kérdést, hogy hogy lehetne erősíteni az immunrendszerét, de nem túl biztatóak a válaszok.. Én a kirúgás szélén vagyok őszintén szólva, annyit vagyok itthon vele.

az előzőtől megkérdezhetem miért problémázott a bölcsivezető??

2011. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Két hónapja jár, és eddig minden második héten itthon volt. Én nagyon szerencsés vagyok, mert anyósom tud rá vigyázni, és nyugodt szívvel otthon is hagyom vele. Persze ha lázas beteg lenne, akkor én maradnék otthon, de sosem lázas, csak köhög és folyik az orra.

A bölcsis gondozónénik szerint ettől akár vihetném is bölcsibe, mert más gyereket is bevisznek így. De ott úgysincs arra kapacitás, hogy két percenként törölgessék az orrát, így inkább otthon marad.

2011. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem a kérdésedre a válasz ugyan, de az a baj, hogy sok szülő leszrja azt, hogy a gyermeke beteg és nagyon sok helyen - mint ahogy az előttem hozzászóló is írta - az óvónők nem 'törődnek' azzal, hogy betegen megy a gyermek oviba.

Jó, persze nem cukorból vannak, de pl. az unokaöcsém alig járt bölcsibe pont azért, mert valamelyik kis barátja állandóan 38 - 40 fokos lázzal volt bent.

Így akár egészséges a gyereked, akár nem, előbb - utóbb otthon leszel vele. Ami persze 'veszélyezteti' a munkahelyed, stb. Mindent a gyermekért ez teljes mértékben így van! DE! a gyermeket is pénzből neveled.

2011. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja! És ebből adódóan, hiába gyógyul meg a csemetéd, ha 2 nap múlva ugyan úgy beteg lesz, hála azoknak a szülőknek, akik betegen viszik be a gyereket bölcsibe/oviba. :/
2011. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13.05-ös vagyok: azt még hozzátenném, hogy én egy csodaszámba menő munkahelyen dolgozom. A személyzeti igazgató nő, szereti magát női munkatársakkal körülvenni, és nincs abból gond ha valaki beteg gyerekkel otthon marad. De még méltatlankodás sincs. Szerintem az ilyen nagyon-nagyon ritka.
2011. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az volt a gondja a bölcsődevezetőnek, hogy sokat hiányzik a fiam, és ki akarta rakni. Mondván, hogy így nem kap utána annyi támogatást, meg amúgy is sokan várnak a helyre (gondolom sok az ismerőse). De nem jött neki össze, nem vagyok az a fajta aki hagyja magát. Meg is bosszulta a gyereken... De ez már egy másik történet.

És még csak lehetőségem sincs másik bölcsiben iratni, mert nincs a környéken másik.

2011. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok mindent kipróbáltunk, nekünk bevált a Béres csepp. Egy próbát megér, hátha kicsit megerősíti. Bocs az offért, de tudom, milyen ez.
2011. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!