Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fogadták a munkahelyede...

Hogyan fogadták a munkahelyeden, hogy babát vársz?

Figyelt kérdés

az én főnököm ott tett keresztbe ahol csak tudott.

írjatok rossz tapasztalatokat


2011. febr. 3. 18:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

szia


nálunk sem volt őszinte a mosoly, mert épp egy kismama helyére vettek fel, erre 4 hónapra rá én is állapotos lettem. :D

2011. febr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Engem terhesen többször leszúrtak, mint az azt megelőző tizenhárom év alatt, olyan dolgokért is, amiket nem is tettem, illetve a nagyfőnöktől a kisfőnökig mindenki rajtam verte el a port. Áttettek egy másik munkakörbe ( a kérésemre, de ezt törvény szerint kérhetem is) és úgy csináltak, mintha valami nagy kegyet gyakoroltak volna, közben meg az összes olyan munkát, amivel más elmaradt, vagy sürgős volt, nekem adták. Végig dolgoztam, amikor kivettem a szabit, rá öt napra megszületett a fiam. Ráadásul a vérnyomásom is felment a végére, illetve az utolsó két hónapban épp a határon volt, emiatt lett valami elzáródás, így egy kiló hetven dekával született a fiam. Ennyit a munkahelyemről.
2011. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Iszonyatosan másak lettek velem. A feletteseim nagyon, de nagyon b*nkó módon viselkedtek velem, közölték, hogy nem fogok különleges bánásmódban részesülni, mert babát várok, és azon voltak, hogy "elüldözzenek" minél előbb táppénzre. A kollégáim megoszlottak. Volt aki örült, és kérdezgetett róla, és volt aki szintén nem volt túl rendes velem. Tipikus magyar felfogás... Semmit nem tudok megbeszélni velük, semmit nem tudok megkérdezni, hogy hogy legyen. Nem is foglalkozom már velük, majd a munkaügyről megtudnak mindent.

2011. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Mivel a munkaltatom ingatlanjaba lakunk, amikor megmontam, hogy terhes vagyok duplajara emelte a hazbert. Sajnos nem volt ervenyes szerzodesunk.!!
2011. febr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Az első babámnál 5 éve mindenki örült, kedves volt velem, nem éreztem megkülönböztetést. 2 év után visszamentem dolgozni, most már több, mint 2 éve dolgozom és ismét babás lettem. Mikor bejelentettem a kollégáim mind őszintén örültek, sosem volt azóta se egy rossz szavuk.

DE a főnököm és a jobbkeze (egy utálos, hülye p..a) kibeszélnek a hátam mögött, a szemembe meg mosolyognak, de látszik, hogy tök mű... szóval engem ez marhán bánt. Abban szerencsés vagyok viszont, hogy nem cseszegetnek a munkámmal kapcsolatban, megkérdezték, hogy meddig akarok dolgozni és utána otthon maradni. Úgyhogy végülis nem panaszkodhatok, csak fáj, hogy hallom vissza a dolgokat. :-((

2011. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a főnökömmel nem volt semmi gond, szinte együtt örült velem (amúgy férfi, imádja a gyerkőcöket).


Viszont az egyik kolléganőm, aki már 33 éves és évek óta sikertelenül próbálkozik teherbe esni, na Ő... Mióta bejelentettem, hogy babát várok, totál bunkó velem, olyanokat szól be, hogy ez igazságtalan, mert én még "csak" 24 éves vagyok, és nekem lesz baba, Ő meg már idősebb, neki jobban kellene(???)...

De amúgy a többi kollégám/kolléganőm nagyon aranyosan fogadták :)

2011. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A főnökasszonyal együtt mentünk ebédszünetre és látta,hogy alig eszek. Rákérdezett. Természetesnek vette.
2011. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Én 15 hetes vagyok és még nem mondtam el a munkahelyemen, mert nem is látszik még, másrészt meg nem sok bajom volt egészségileg.. De viszont nem tudom, hogy mit tegyek, mert a párom főnökének a nevelt lánya pont egy olyan üzletben dolgozott, amilyenben én, neki nyár elején derült ki, hogy terhes, elmondta vagy megtudta egy kolléganője, nem tudom, az a kolléganő elmondta a főnökségnek és állítólag már másnap a kezébe adták a munkakönyvét.. :-(( Nem épp arról híres az a bolthálózat, ahol dolgozom, hogy a dolgozóival "normális" lenne, legalábbis a felszín szerint az, de amúgy nem. Pláne, hogy egy párszor már mondták nekünk is, hogy ha nem tetszik vmi, akkor el lehet menni.. Nem tudom, mit tegyek, ha elmondom és én is úgy járok, mint az a másik leányzó, akkor még pénzünk sem lesz.. A haragos légkört el tudnám viselni, csak ne rúgjanak ki. Ha elmondom, és utána egy-2 héten belül elmegyek táppénzre, azt mennyire illik vagy hogy mondjam másképp?!

Köszi

15 hkm

2011. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
szerintem előbb menj el táppénzre,utána már nem rúghat ki.elvileg akkor sem ha kiderül,hogy babát vársz.de úgy hallottam van olyan aki tesz erre is...
2011. febr. 6. 16:01
 10/23 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is menj el előbb táppénzre. Aztán ráérnek megtudni utána is.
2011. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!