Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesen elmész táppénzre...

Ha terhesen elmész táppénzre (nem csak munkaundor miatt, hanem mert muszáj), és a munkahelyeden leépítés van, akkor kirúghatnak? Határozott idejű szerződéssel?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amíg táppénzen vagy, addig nem rúghatnak ki. Viszont ha lejá a szerződésed vagy a táppénzed, akkor már igen.
2011. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A terhesség illetve a táppénz miatti munkajogi védelem csak határozatlan idejű munkaszerződésre vonatkozik. A határozott idő lejártakor jogszerűen szüntetheti meg a munkáltató a munkaviszonyt akár táppénz alatt is.
2011. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de amíg tart a szerződés addig semmilyen okkal nem rúghatnak ki? Tanár vagyok, júli akármeddig van szerződés, de addigra már úgyis tgyáson leszek, csak nagy a leépítés, mert nincs pénz. Hogy jobb a kirúgás ellen, ha táppénzen vagyok, vagy ha nem? Most még küzdök, hogy ne kelljen elmenni táppénzre.
2011. febr. 3. 21:09
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Akár táppénzen vagy akár nem, védett vagy a leépítéssel szemben.

Ugyanis a táppénz alatt is él a felmondási védelem, meg a munka alatt is él, hiszen terhes vagy.


Ha kell, menj táppénzre, a leépítés rendes felmondási mód, az ellen védve vagy, akkor is ha határozott idejű a szerződésed.

Igaz, hogy az megszűnik a határozott idő lejártával, de addig úgy viselkedik, mint a határozatlan idejű.

2011. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is tanár vagyok. Nekem is határozott idejű szerződésem volt. Júli akármeddig...


Hány hetes vagy? Ettől is függ kicsit a dolog. Ha már van orvosi papírod a várandósságról, akkor - úgy tudom - védenek Téged a jogszabályok, és nem vagy kirúgható.

Ha júliusban lejár a szerződésed, akkor nagy esélyed van rá, hogy ennyi volt, és nincs tovább szerződésed. (Nekem még azt is mondták, hogy milyen rendes vagyok, hogy nyárra várom a babár, így legalább végigdolgozhatom a tanévet... Aztán nekem sem volt már júli után szerődésem...) De addig nem rakhatnak ki, ha már papírod van a megfogant babáról.


(egyébként tanárt hogyan rúghatnak ki tanév közben??? Ki megy be helyette órát tartani???)

2011. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát röviden: az egész városban nagyon nagy a gáz a sulikban, oviban. A városnak tartoznak pénzzel, és most úgy gondolta a bácsi, hogy most rögtön kell. Ehhez nem volt elég a takarítókat leépíteni, hanem hogy minden pénz visszamenjen, nem lesz több szakkör (igen, így év közben), tehát sokaknak fél állása lesz csak..., és még az összes napközit is meg kéne szüntetni. Még próbálkoznak, de nem lehet tudni, hogy mi lesz. Én ott csak 5 órában vagyok, de a másik helyen is csak 9ben, uh nem jönne jól.

nekem is mondták, hogy de jó, akkor végig tudom vinni az évet... Persze, júli3ra vagyok kiírva, de előtte két héttel még ott leszek... Bólintottam, meg ha lehet, akkor oké, de már harmadszorra véreztem be (ez a 19. hét), és az első babával is csak a 30. hétig tudtam dolgozni.

Te mikorra vagy kiírva?

2011. febr. 3. 21:40
 7/13 A kérdező kommentje:
Jövőre meg egyébként sem maradhatnék, ezért is terveztük így a babát. szerencsére a legjobbkor sikerült is.
2011. febr. 3. 21:41
 8/13 anonim ***** válasza:

(én vagyok a másik tanár)


Ha bevéreztél már többször, és az első babád a 30. hétre született, akkor Te eleve veszélyeztetett terhes kellene, hogy legyél.

De ha nem is vayg hivatalosan az: én a helyedben már rég otthagytam volna az egész tanévet! Az iskolákban általában senki nem köszöni meg, ha végiggürcölöd nagy pocakkal a tanévet, főleg, ha még nem is olyan sima a terhességed! Menj nyugodtan táppénzre! Nem rakhatnak ki! Különben őket fogják büntetni! Tehát nekik ez nem érné meg. Ha mégis ki akarnának rakni, akkor rögtön hivatkozz erre a jogszabályra!

Szerintem menj táppénzre, és vigyázz a kicsidre!


Egyébként én már a másodikat várom. Az elsővel végigdolgoztam a tanévet. Aztán puszi-puszi, és mondták, hogy akkor ennyi volt a szerződés. Most a másodikat várom. 2-3 hét múlva érkezik. Nem kapok majd vele GYED-et, mivel nincs szerződésem. De nekem fontosabb, hogy legyenk gyerekeim...

2011. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félre érthető volt, a 30.ig dolgoztam, akkor véreztem,és utána már nem mentem vissza, de a 38-ig húztuk.

Hát megmondom őszintén, elég szarul állunk anyagilag, de még mindig ez volt a legjobb helyzet a közeljövőben, tesó meg kell, uh ezért vállaltuk most. A vérzéseim érdekesek egyébként, soha nincs szervi oka, úgy értem méhszáj, lepény rendben... Lehet, hogy lelki eredetű... (?)

2011. febr. 3. 22:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Drágám neked egy jó nagy adag pihenésre lenne szükséged..Ne kockáztass..És nem rughatnak ki.,
2011. febr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!