Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyakorlati/működő tanácsot...

Gyakorlati/működő tanácsot szeretnék:Hogy vegyem rá 2 és fél éves fiam hogy egyen? Már bele hülyülök!

Figyelt kérdés

egyszerűen bármit csinálhatok neki,a kedvencét,tésztát,kenyeret,rántottát....semmit nem hajlandó enni.Pl tegnap evett reggel egy pohár szívecskés pudingot,majd délben semmit,mert főzeléket csináltam,majd alvás után megint egy pohár pudingot,és estére egy fél szelet rántott csirke mellett.DE!A nagypapa hozza neki a "kicsi cukrokat",ropit,stb.egyszerűen vele sem tudom megértetni,hogy 2 pici cukor is elveszi az amúgy is sz.r étvágyát.Ha eszik,mondogatja hogy hol jobb,hol bal oldalon fáj.tudom,hogy folyamatosan jönnek a rágó fogai.De enni akkor is kell.Érdekes mód az öccse (10hónapos)rendesen eszik,ha fogzik is.vagyis a felét akkor is megeszi.Hiába etetem egyben őket,hogy ha látja ő is rákap az evés ízére,nem.sőt,ha a kicsinek adok az övéből,akkor elveszi előle az ételt,de nem hajlandó megenni.

Már ott tartok,hogy vagy nem adok neki semmit,vagy ha nem eszik,és hisztizik,a fejére borítom a kaját!(de ez mégsem tehetem)


érdekes viszont,ha pl a boltban vagyunk eszik sajtos kiflit,vagy hazafele az autóban motoron....


2011. ápr. 9. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, ne kapjon édességet. Egyáltalán semennyi, amíg nem ette meg a rendes ételt. Eleve nem reggelizünk pudingot, sőt délelőtt egyáltalán nem eszünk édességet mert az ebéd és a reggeli között kevés idő telik el. Ebéd után kapnak az én gyerekeim is csak édességet, de azt sem mindig. Sokszor bizony a gyümölcsöt választják.


Durván hangzik, de ha nem eszi meg az ételt amiről tudod, hogy szereti, akkor ne adj neki mást. Se ropit, se cukrot, se pudingot, de még cukros üdítőt sem, csak vizet. Uzsonnára úgy be fogja vágni az ebédet, hogy csak hüledezel majd. Ha nagyon makacs a gyerek, akkor lehet, hogy csak este lesz hajlandó enni, de előbb-utóbb rájön, hogy nincs más.

2011. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

én azt nem értem,ha szinte semmit nem eszik,mitől van ereje/energiája mozogni egész nap?

inni kubut és vagy vizet iszik.a reggeli nálunk fél 8körül van ebéd meg 11-fél 12

2011. ápr. 9. 12:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
csinalj egy etkezesi programot pontos idobeosztassal es ket etkezes kozt nem kapjon semmit csak tiszta vizet meg uditot sem mert az is elcsapja a gyomrat...ha nem eszik a kijelolt idokben semmi baj tedd el az etelt es ne kinald meg a kovetkezo etkezesig akkor be foja vagni az osszeset mert ki lesz ehezve...lehet hogy elso nap koplalas lesz a vege mert eddig megszokta hogy elobb utobb kap valami "finomat" amiert megeri koplalni egy kicsit de ha kitarto vagy akkor sikerulni fog...
2011. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
azert van ereje mert minden amit kap egeszsegtelen de kaloriadus...az o napi kcal mennyiseget siman kiteszi egy fel liter kubu egy sajto skifli egy csoki es egy par cukorka...de sajnos ezzel meg semmi jot nem kap a szervezete
2011. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanilyen kemény voltam, de megis hozta a gyümölcsét. Estig nem evett semmit, megmakacsolta magát, vacsoráztunk, azt sem tudtam beleerőltetni, aztán 10kor jött, hogy éhes, hát akkor fiacskám éhes is maradsz. Na hidd el másnap ugy reggelizett mint a kisangyal. Ebédnél többször emlékeztettem, hogy hogy járt, meg is ette. Azóta nem mondom hogy magától leül enni, de ha rászólok,bizony megeszi. Mostmár van egy rendszerünk, kap egy túrórudit ha megette az ebédet. Volt olyna h nem akart ujra ebédelni, hát a tesó megette a túrórudit, ne tudd meg hogy üvöltött, de tudta pontosan hogy ez miért történik. Uzsira megkapta az ebédet, ajjaj de még hogy megette.

Szóval keménynek kell lenni, nagyon nehéz, sokszor én is a fejére borítottam volna. Olyan volt hogy kiakasztott és dühömbe egy egész tányér levest behajítottam a mosogatóba.

Aztán bekeményítettem, de jó is, mert mostmár nincs komoly gond. Nem szeret enni az tény, de megeszi.

Nem fog éhenhalni ne aggódj. A nasikat meg jó messzire elkell dugni.

2011. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Édesség megvonva. Ha kéri, megmondod, hogy csak annak jár, aki rendesen eszik. Ha így sem eszik, akkor ne egyen. Nem fog éhen halni. Most teszteli, hogy meddig bírod idegekkel, láthatóan sikeresen. Ne hagyd, hogy az akarata győzzön, mert aztán mindenben az lesz, amit ő akar. Ha éhes lesz, enni fog, ne aggódj.
2011. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.azt hiszem ma elbeszélgetek a nagypapával,ha édességet akar adni,inkább almát hozzon!

hány köröm volt már pedig vele.leszerel azzal,hogy az csak egy kis cukor vagy akármi.

Olyan már volt,hogy nem evett reggel,és délben aztán kint a levegőn eszébe sem jutott,majd este meg befalt egy nagy szelet bundás kenyeret.

2011. ápr. 9. 12:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt csináltam, hogy ha nem ette meg a kaját ami elé raktam, akkor nem kapott mást. Pár nap alatt megtanulta, hogy vagy eszik, vagy éhes marad. Mostanában már szépen eszik, és tudja, ha kér akkor kap utána nasit. Nem sokat, csak egy kocka csokit, vagy nálunk már az is annak számít, ha teszek a vízbe szörpöt neki. Ha nem eszik csak sima víz van.

Meg az is bevált vacsoránál, hogy valaki küldte a kaját. Ő nagy Thomas rajongó. Felkatonázom a szendvicset, és mindegyik katonára mást mondok, hogy ki küldte. Ezt a Thomas, ezt a Gordon,.... Ha nem akarja megenni, akkor a katona küldője mérges lesz és sírni fog. Olyan még nem volt, hogy ne ette volna meg a vacsorát. :)

2011. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

kicsi cukrokat,ropit, pudingot....


Ilyesmit egyáltalán ne adj neki, ülj le a tesoval tedd elé az ételt és csevegj bármiről csak ne a kajáról, ha nem eszik vedd elő a kaját és a következő étkezésig semmit pudingot se. Azért nem eszik mert tudja hogy lesz valami fini ami a fogára való.

2011. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Minél nagyobb feneket kerítesz neki, annál inkább nem fog enni, vagy annál inkább megutálja az evést. Annyit eszik, hogy ne halljon éhen!! Ha erőlteted, annál rosszabb. Evésidőben kínáld meg, ha eszik eszik, ha nem nem. Ennyi. Lányom 3 hónapig nem élt máson, mint reggel a tej, napközben fél kifli, pár szál ropi, este tej. Ennyi. Nem halt éhen, de még nem is fogyott...

Amíg nem fogy, jól fejlődik, nem kell vele foglalkozni.

2011. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!