Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék gyakorlati tanácsot...

Szeretnék gyakorlati tanácsot azügyben, hogyan vonjak be tortát mintázott marcipánnal, úgy hogy a mintázat ne sérüljön. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a kérdésből kikövetkeztetni pontosan mit is szeretnél, de megpróbálok igy látatlanból segiteni. Amennyiben az egész tortát be szeretnéd boritani marcipánnal, azt most felejtsd el.

Nem lehet szépen eldolgozni a széleket, stb. Lehet már bevont tortára marcipán bevonatot tenni mondjuk csak a tetejére, azt simán ráterited, mint egy bármilyen tésztát, persze ügyelve, hogy a mintázata ne sérüljön. Vagy pl. készitenek ornament mintázatot, amit mondjuk a széleken végig tudsz futtatni, ill. az alján körbe, óvatosan oda kell ragasztani bárhova szánod, de felhivnám a figyelmedet, hogy olyan bevonatra aminek nedves az állaga nem igazán lehet alkalmazni, mert átnedvesedik a marcipán. Legjobb lenne talán speciális tortabevonó, azzal gyönyörűen lehet dolgozni egy ügyesebb háziasszony is kész csodákat tud vele művelni, csak egy kis fantázia kell hozzá, és amennyiben ragaszkodsz a marcipánhoz, akkor ennek a tetejére mehet a dekoráció.


[link]

Belinkeltem neked egy oldalt, hogy lásd mi az az anyag, amire gondolok, a szép fehér bevonat a manyasszonyi tortán a nyitóoldalon pl. is az, de az itteni képekből bőven merithetsz ötletet is akár.

Sok sikert, remélem kicsit segitettem!

2009. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hasznos volt a link is,de a you tube-on láttam hogy csinálják a mintát.Utólag nyomják valami mintázóval,(egyébként még nem találtam hol lehet venni)Egyébként igazad van jobb a fondan.
2009. aug. 22. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Cukrászdiszkontokban, vagy nagyobb bevásárlóközpontokban tudsz hozzájutni, de ott általában igen szerény a választék. A teljes mintázatot valóban bevonás után nyomják rá.
2009. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!